Hania Szychowicz w czarnym komplecie Michał Kalcowski w czerwonej koszulce Klaudia Antos w żółtym crop topie Ania Dowganowska w złotej kurtce Julia Adamczyk w dżinsowych szortach
Hania Szychowicz w czarnym komplecie
1/14
Hania Szychowicz w czarnym komplecie

Kto zakwalifikował się do finałowej czternastki w 9. edycji "You Can Dance"? W poniedziałek odbyła się konferencja, na której poznaliśmy wspaniałych tancerzy, przed którymi występy na żywo. Spotkanie poprowadziła Patricia Kazadi i pojawili się także jurorzy: Agustin Egurrolla, Michał Piróg, Ida Nowakowska i Maciej Florek.

Jedną z uczestniczek jest Hania Szychowicz. Tancerka ma 16 lat i jest uczennicą szkoły baletowej. Jest bardzo młoda, ale ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Jednym z nich jest wygrana w międzynarodowym konkursie baletowym Tanzolymp w Berlinie. Hania uwielbia czekoladę, kino i uczyć się języków obcych. Poznaj pozostałą trzynastkę, która bierze udział w "You Can Dance"!

 

Zobacz: Miłość w You Can Dance! Czy Ci uczestnicy będą razem?

2/14
Michał Kalcowski w czerwonej koszulce

Michał Kalcowski to student wrocławskiego AWF-u. Ma 23 lata. Zamiłowanie do tańca ma po mamie, która jest instruktorką tańca i fitnessu. Pierwszych kroków tanecznych nauczył się oglądając teledyski w telewizji. Ma na koncie wielokrotne Mistrzostwo Świata i Europy w tańcu disco i hip hop. W tańcu towarzyskim zdobył klasę B.

Michał Kalcowski był już na castingach do pierwszej edycji "You Can Dance", ale wówczas był za młody.

3/14
Klaudia Antos w żółtym crop topie

Klaudia Antos obecnie mieszka w Warszawie i ma 19 lat. Taniec jest obecny w jej życiu od 10 lat, a zaczęło się od teledysków, które jako dziewczynka oglądała w telewizji. Poza tym jej tata był tancerzem towarzyskim, więc z pewnością po nim odziedziczyła talent. Klaudia Antos marzy o występie u boku Madonny, Beyonce czy Janet Jackson.

4/14
Ania Dowganowska w złotej kurtce

Ania Dowganowska to 28-lata pochodząca z Ukrainy. Od najmłodszych lat trenowała gimnastykę artystyczną, co sprawia, że jest bardzo gibka i rozciągnięta. Do Polski przyjechała w poszukiwaniu lepszego życia. Obecnie mieszka w Łodzi. Tańczy modern oraz jazz. Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się zaledwie 4 lata temu, a już jest w finałowej 14. "You Can Dance".

5/14
Julia Adamczyk w dżinsowych szortach

Julia Adamczyk pochodzi z Warszawy i ma 22 lata. Tańczy od 6. roku życia taniec towarzyski. Na co dzień prowadzi zajęcia dla najmłodszych i studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Dzięki "You Can Dance" ma szansę sprawdzić się w różnych stylach tanecznych.

 

6/14
Łukasz Józefowicz w kamizelce

Łukasz Józefowicz to 26-latek z Łodzi, który obecnie mieszka w Warszawie. Pierwszą lekcję tańca odbył w wieku 15 lat, aby dostać wyższą ocenę z WF-u. Teraz nie wyobraża sobie życia bez tańca. Przez dwa lata pracował w Łódzkim Teatrze Muzycznym, brał udział w różnych festiwalach i tańczył w czasie trasy koncertowej Edyty Górniak.

7/14
Stefano Silvino w koszulce

Stefano Silvio od półtora roku mieszka w Warszawie. Ma 23 lata i pochodzi z Sycylii. Jego przygoda z tańcem zaczęła się w wieku 18 lat. Na pierwsze lekcje tańca namówiła go mama, która dostrzegła u Stefano predyspozycje do tańca. Najważniejsza dla niego jest rodzina.

8/14
Aleksandra Borkowska w czarnej koszulce

Aleksandra Borkowska ma 19 lat i o 11 lat tańczy jazz i modern. Na ostatnich mistrzostwach świata zdobyła pierwsze miejsce ze swoim partnerem w duecie jazzowym. Na co dzień pracuje jako instruktorka w szkole tańca, prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą. W dużej mierze robi to po to, aby zarobić na prestiżowe studia na Uniwersytecie Artystycznym Codarts w Holandii, na które kiedyś się dostała, ale musiała zrezygnować ze względów finansowych. 

 

9/14
Artur Kuriata w białej koszulce

Artur Kuriata ma 23 lata i na co dzień studiuje lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Warszawskiej. W wieku 9 lat siostra zaciągnęła go na parkiet i tak zaczęła się jego przygoda z tańcem towarzyskim. Jednak jego serce podbiły inne style. Artur Kuriata najbardziej lubi jazz, house i breakdance.

10/14
Maja Bratus w czarnym stroju

Maja ma 23 lata i skończyła studia z tytułem choreografa tańca. Zaczęła tańczyć w wieku 7 lat, co pozwoliło jej spróbować różnych stylów tańca. Najlepiej czuje się jednak w lyrical jazz. Narzeczony Mai jest instruktorem tańca towarzyskiego. Tancerka na stałe mieszka w Austrii, ale marzy o powrocie do kraju.

11/14
Bartek Wójcik w czarnej bluzce

Bartek Wójcik ma 25 lat i pochodzi z Ostrołęki. Miłością do tańca zarazili go rodzice, którzy prowadzą szkołę tańca. Poza tańcem Bartek gra także na perkusji. Tancerz podkreśla, że ma świetny kontakt z rodzicami i to rodzina zawsze będzie na pierwszym miejscu. Program ma mu dodać odwagi do dalszego działania.

12/14
Paulina Wiszowata w czarnych spodniach

Paulina Wisznowata ma 20 lat, a tańczy od 10. Obecnie tańczy dancehall, house i hip-hop. Udział w "You Can Dance" już od dawna był jej marzeniem. Dzięki udziałowi w nim ma szansę rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

13/14
Nader Hasnaoui w dżinsach

Nader Hasnaoui pochodzi z Tunezji i ma 26 lat. Na co dzień jest instruktorem tańca, co zrobił wbrew ojcu, który marzył o tym, że jego syn zostanie piłkarzem. Nader jest samoukiem i od 13 lat tańczy breakdance. Od 5 lat mieszka we Wrocławiu, a za tą zmianą stoi jego obecna miłość. Tancerz bardzo chciałby wystąpić u boku Pharrella Williamsa.

14/14
Joachim Uateke w białej koszulce

Joachim Uateke urodził się i wychował w Poznaniu. Tancerz ma nadzieję, że dzięki programowi jego ojciec zobaczy, jak ważny w jego życiu jest taniec i doceni jego osiągnięcia. Największym fanem Joachima jest jego dziadek, który mieszka w Japonii. 

Więcej na temat You Can Dance