Dawid Woskanian wygrał "Top Model" Finał 8. edycji "Top Model" Dawid Woskanian wygrał "Top Model"
Dawid Woskanian zwycięzcą Top Model 2019
East News

Właśnie poznaliśmy zwycięzcę 8. edycji "Top Model". Został nim Dawid Woskanian, dla którego jest to spełnienie marzeń. 20-latek był jednym z najbardziej zdeterminowanych uczestników show. Dawid musiał bowiem pokonać nie tylko stres, ale również własne słabości. Model od urodzenia cierpi bowiem na nieuleczalną chorobę.

Poznajcie bliżej zwycięzcę 8. edycji "Top Model"!

1/4
Dawid Woskanian wygrał "Top Model"
Instagram

Kim jest Dawid Woskanian, zwycięzca "Top Model 8"?

Dawid Woskanian ma 20 lat i pochodzi z Bielska-Białej, jednak obecnie mieszka w Kozach. Jego wymiary to 104/76/92 cm. Największą pasją Dawida - oprócz modelingu - jest również street workout. Dzięki temu chłopak może się pochwalić doskonałą muskulaturą oraz niezwykłą sprawnością, którą niejednokrotnie zaprezentował podczas sesji zdjęciowych w programie. 

Dawid Woskanian od początku nie ukrywał, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Już na castingach wyznał, że od dziecka cierpi na zespół Tourette'a. Choroba ta objawia się między innymi niekontrolowanymi tikami, takimi jak mruganie oczami, ruszanie głową, ramionami. Często chory w niekontrolowany sposób wykrzykuje wulgaryzmy. Na szczęście Dawid przez lata zdołał w dużym stopniu zapanować nad chorobą i nauczył się z nią żyć. 

Jego szczerość oraz determinacja wzruszyły jurorów do łez. Dawid Woskanian dostał od nich szansę, której nie zmarnował. W "Top Model" udowodnił, że nic - na czele z jego chorobą - nie jest w stanie go zatrzymać w walce o spełnienie marzeń. Podczas każdego zadania starał się być najlepszy!

Jego wysiłek opłacił się, o czym przekonaliśmy się w finałowym odcinku!

Zobacz także: Dawid Woskanin wygrał "Top Model" 2019! Od dziecka zmaga się z chorobą. "Jesteś inspiracją dla całej Polski"

2/4
Wyświetl ten post na Instagramie.

#family #z #mamą

Post udostępniony przez Dawid Woskanian (@dawid_woskanian)

Rodzina Dawida Woskaniana 

Dawid podczas całego programu nie ukrywał, że jego największą siłą i motorem napędowym do działań jest rodzina, na czele z mamą i rodzeństwem. W jednym z odcinków wziął nawet z nimi udział w sesji zdjęciowej. Wszyscy wypadli fantastycznie. Od razu było widać, że bardzo się kochają i wspierają nawzajem. Choć  mama Dawida początkowo miała obawy, jak jej syn poradzi sobie w świecie modelingu, teraz jest już o niego spokojna!

3/4
Finał 8. edycji "Top Model"
East News

W finale "Top Model 8" Dawid Woskanian zmierzył się z trójką bardzo mocnych kandydatów: Sandrą Dorsz, Olgą Kleczkowską oraz Stanisławem Obolewiczem. Choć wszyscy szli łeb w łeb, widzowie zdecydowali, że to właśnie 20-latek zasłużył na miano najlepszego modela w Polsce. 

4/4
Dawid Woskanian wygrał "Top Model"
East News

Dawid Woskanian zgarnął 100 tysięcy złotych oraz podpisał kontrakt z prestiżową agencją. Trzymamy kciuki za rozwój jego kariery! Przyłączacie się do nas?

 

Więcej na temat Top Model