Adam Adamonis zmienił nazwisko

Adam Adamonis zmienił nazwisko! Jak wcześniej nazywał się uczestnik "Tańca z Gwiazdami"?

Adam Adamonis zmienił nazwisko

Kiedy okazało się, że gwiazdor "Przyjaciółek" wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami" jako uczestnik, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, niewiele bowiem osób wiedziało, że Adam Adamonis jest także profesjonalnym tancerzem i instruktorem tańca sportowego. To jednak niejedyny sekret w jego życiu! Czy wiecie, że aktor jakiś czas temu zmienił nazwisko? Dlaczego? Co się z tym wiążę? Poznajcie szczegóły!

Adam Adamonis zmienił nazwisko

Karierę robi jako Adam Adamonis, choć jeszcze kilka lat temu wszyscy znaliśmy go jako... Adama Krawczyka. Dlaczego gwiazdor zdecydował się na zmianę? Wiążę się to z jego dziadkiem, bohaterem wojennym, Czesławem Adamonisem, który zmarł kilka lat temu:

Zmiana nazwiska pojawiła się z pragnienia, a nie z potrzeby, że coś mi to da. Poczułem, że albo je wezmę, będzie ze mną i będę cały czas trzymał taką ideę i energię dziadka, albo nie. Nie było ważne, że wykonując zawód, pracowałem na nazwisko Krawczyk. Dopiero później pojawiła się chwila zastanowienia, pomyślałem, że ludzie mogą mnie nie kojarzyć - powiedział w wywiadzie dla agencji LifeStyle Newseria.

Aktorowi trudno było przyzwyczaić się do nowego nazwiska:

Na planie "Przyjaciółek" reżyser na początku mówił do mnie: "Adonis zaczynamy". Nie mógł się przyzwyczaić. Teraz już mówi poprawnie i wszyscy zaczynają mówić. Czasem jednak ludzie pytają: "Wziąłeś to nazwisko, żeby mieć lepsze brzmienie, tak?". Odpowiadam wtedy: "Jeśli tak myślisz, to tak" - tłumaczy.

Zaskoczeni? :)

Gwiazdy, które zmieniły nazwisko

Jest ich wiele! Borys Szyc jakiś czas temu nazywał się Borys Michalak. Nie chciał zatrzymać nazwiska ojca po tym, jak zostawił mamę. Dziś się pogodzili, ale aktor został przy nazwisku mamy. Violetta Arlak pozbyła się kilku literek z nazwiska „Zmarlak”. Rodowe nazwisko Kapusta nie spodobało się Dorocie, znanej wszystkim jako Chotecka-Pazura. Violetta Kołakowska była zaś kiedyś Violą Kołek. Nie znacie pewnie piosenkarza Jerzego Pająka, ale pewnie Jerzego Połomskiego już tak. Z kolei Martyna Wojciechowska to tak naprawdę... Marta Wojciechowska. 

Adam Adamonis z Anną Czartoryską grał w "Pensjonacie nad rozlewiskiem".

Adam Adamonis zmienił nazwisko

W "Tańcu z Gwiazdami" występuje z Sandrą Kubicką.

Sandra Kubicka i Adam Adamonis

Widzowie doskonale znają go z roli Andrzeja, byłego męża Ingi (Małgorzaty Sochy) w "Przyjaciółkach". 

Adam Adamonis w Tańcu z Gwiazdami

Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04