Maria Zamachowska

Maria Zamachowska próbuje pójść w ślady rodziców. Jej mama Aleksandra Justa jest aktorką teatralną, tak samo jak ojciec Zbigniew Zamachowski – jeden z najpopularniejszych aktorów filmowych i telewizyjnych w naszym kraju. Pierwotnie Maria zdecydowała się na szkołę aktorską, ale niestety nie udało się jej dostać do warszawskiej Akademii Teatralnej. Ostatecznie ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale nie zrezygnowała z kariery medialnej. W 2020 roku podjęła pracę w internetowym Radiu Nowy Świat. Prowadzi tam audycje „Zbiory prywatne” i „Muzyka na bis”, jest też wydawcą innych programów. Poznaj więcej informacji o Marii Zamachowskiej.


Imię: Maria

Nazwisko: Zamachowska

Nazwisko panieńskie: Zamachowska

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 20.12.1994 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: prezenterka radiowa

Osoby – związki: brak informacji

Rodzice: Matką Marii Zamachowskiej jest Aleksandra Justa (ur. 1969 r.), aktorka filmowa i teatralna (występuje w Teatrze Nowym w Warszawie), a ojcem Zbigniew Zamachowski (ur. 1961 r.), jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dzieci:

Rodzeństwo: Maria Zamachowska ma dwóch braci – Antoniego (ur. 1998 r.), który z zawodu jest grafikiem, i Tadeusza (ur. 2000 r.) – oraz siostrę Bronisławę (ur. 2002 r.), aktorkę nagrodzoną za rolę w filmie „Powidoki”.

BIO: Urodzona w Warszawie Maria Zamachowska ma na koncie jedną rolę filmową. W wieku 9 lat zagrała w filmie „Światła”, opowiadającym o wydarzeniach w okolicach Odry, na granicy polsko-niemieckiej. Jej filmowymi rodzicami byli… jej prawdziwi rodzice – Zbigniew Zamachowski i Aleksandra Justa. Do filmu wróciła w 2020 roku, kiedy to była asystentką reżysera Roberta Glińskiego przy filmie „Zieja”, opowiadającym historię księdza Jana Ziei, kapelana Szarych Szeregów i współzałożyciela KOR.

Maria Zamachowska ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wcześniej próbowała dostać się do warszawskiej Akademii Teatralnej, niestety bez sukcesu. Od 2020 roku współtworzy zespół redakcyjny internetowej rozgłośni radiowej Radio Nowy Świat. Jest to radio stworzone przez dziennikarzy pracujących wcześniej w większości dla Radiowej Trójki, takich jak Wojciech Mann, Marcin Kydryński, Ksenia Maćczak czy Jan Chojnacki. Co ciekawe, na antenie często występuje ojciec Marii Zbigniew Zamachowski, który prowadzi audycję „Zamach na dziesiątą muzę”. Jedną z misji radia jest wsparcie i danie szansy młodym reporterom. I właśnie takim młodym talentem ma być Maria Zamachowska. W Radiu Nowy Świat prowadzi kilka audycji. „Zbiory prywatne” to spotkania ze znanymi osobami, gwiazdami estrady i show-biznesu, takimi jak Janusz Stokłosa, Bartosz Bielenia czy Natalia Kukulska. Druga audycja to program pod nazwą „Muzyka na bis”. Maria Zamachowska jest również autorką audycji „Mistrzowie grają w Nowym Świecie”, a do tego wydawcą programu „W środku dnia” oraz „Stulecie dziwów”, w którym można dowiedzieć się o najważniejszych dla historii świata wydarzeniach z ostatniego stulecia.

W 2017 roku Maria Zamachowska wystąpiła w duecie razem ze swoim ojcem Zbigniewem na WAMA Film Festival. Aktor zaproszony został tam w charakterze jurora, a na koniec festiwalu zaprezentował swój recital. Jednym z jego punktów była wspólnie z córką zaśpiewana piosenka Jeremiego Przybory. Występ zakończył się sukcesem, artyści zaprezentowali się świetnie, a Marii pomogły lekcje śpiewu, które brała w dzieciństwie i we wczesnej młodości.

Znana z: Maria Zamachowska stoi dopiero u progu kariery zawodowej, choć na pewno rozpoznawalna jest wśród wiernych słuchaczy Radia Nowy Świat w prowadzonych przez siebie audycjach.

Funkcja w filmie:

rola drugoplanowa w filmie „Światła” (2003);

asystentka reżysera w filmie „Zieja” (2020).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram:

Link FB:

Maria Zamachowska

Monika Richardson broni córki Zamachowskiego
Monika Zamachowska
Zbigniew Zamachowski
Maria Zamachowska

Córka Zamachowskiego nie zdała matury? Głos zabrała... Richardson

Monika komentuje doniesienia prasy
BoyToy
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa