Marcin Kydryński

Marcin Kydryński to człowiek orkiestra. Wykonywał w swoim życiu mnóstwo różnych zajęć. Ma wiele pasji i wciąż jest głodny wyzwań. Słowo "nuda" jest mu obce. Sprawdź, czym na co dzień zajmuje się syn słynnej piosenkarki. Poznaj różne oblicza Marcina Kydryńskiego.

Czy poszedł w ślady rodziców? Przeczytaj, czym się zajmuje.

Imiona: Marcin KrzysztofNazwisko: Kydryński

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 24 maja 1968 roku

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: dziennikarz muzyczny i fotograf, autor tekstów

Osoby - związki:Anna Maria Jopek - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Reprezentowała Polskę na 42 Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie. Wykonała utwór "Ale jestem" i zajęła 11 miejsce. Ma na swoim koncie przeboje, takie jak: "W smudze cienia", "Nienasycenie", "O co tyle milczenia" czy "Upojenie". Nagrała dwadzieścia albumów studyjnych. Siedem uzyskało status platynowy, a dziewięć - złoty. Para stanęła na ślubnym kobiercu w styczniu 1998 roku, a w 2013 odnowiła przysięgę małżeńską. Niestety, jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński od dłuższego czasu przechodzą kryzys. Piosenkarka i dziennikarz nie mieszkają już razem. Choć nie doszło do oficjalnego rozwodu, żyją osobno. Jak sami przyznają, oboje są samotnikami i lubią pozwolić sobie czasem na chwile w samotności.

Rodzice: dziennikarz, prezenter Lucjan Kydryński i piosenkarka Halina Kunicka

Dzieci: synowie - Franciszek (urodzony 12 maja 1998 roku) i Stanisław (przyszedł na świat w grudniu 2000 roku)

Rodzeństwo: brak

BIO: Marcin Kydryński urodził się w Warszawie. Przyszedł na świat w rodzinie o artystycznych tradycjach. Jego matka - Halina Kunicka to znana piosenkarka, a ojciec - Lucjan Kydryński zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego dziennikarstwa. Przez wiele lat prowadził festiwale w Sopocie i Opolu. Pisał też książki. Syn artystycznej pary ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Związał jednak swoją przyszłość z zupełnie innym zawodem. Został dziennikarzem muzycznym. Na początku kariery prowadził audycje radiowe na temat jazzu ("Trzy kwadranse jazzu", "Około północy", "Siesta") w radiowej Trójce. Zakończył współpracę ze stacją w maju 2020 roku po wybuchu afery związanej z ustawianiem Listy Przebojów Trójki. W latach 1995-1998 zasiadał w zarządzie festiwalu Jazz Jamboree.Niewiele osób wie, że Marcin Kydryński jest również tekściarzem i producentem muzycznym. Napisał słowa do kilku utworów z repertuaru Anny Marii Jopek. Pomógł jej również w wydaniu kilku płyt. W dodatku tworzy albumy kompilacyjne o nazwie "Siesta". Spora część z nich uzyskała status platynowy.Warto zwrócić uwagę na fakt, że dziennikarz zajmuje się nie tylko muzyką, ale również fotografią. Pobierał nauki u Tomasza Tomaszewskiego. Podróżował z aparatem po całym świecie, odwiedził między innymi Zanzibar, Kenię, Sudan oraz Etiopię. Po powrocie do kraju stworzył album fotograficzny zatytułowany "Pod słońce", a także wydał książkę "Chwila przed zmierzchem". Jako pierwszy polski fotograf w historii opublikował swój reportaż z międzynarodową okładką National Geographic.

Znany z : działalności muzycznej, podróżniczej i fotograficznej

Funkcja w filmie: brak

Płyta:współproducent albumu "Upojenie" (2002);współproducent albumu "ID" (2007);autor albumów kompilacyjnych "Siesta" (wydawanych od 2005 roku)

Książki:
  • "Chwila przed zmierzchem" (1995);
  • album fotograficzny "Pod słońce" (1999)


  • Nagrody: - nagroda Arkadego Fiedlera (2000); - Order Zasługi IV Klasy od Prezydenta Portugalii (2008); - Nagroda Kulturalna Miasta Gdańska (2004)

    LINK Instagram: https://www.instagram.com/explore/tags/kydrynski/


    Link FB: https://pl-pl.facebook.com/marcin.kydrynski.afryka
    Advertisement MPU index