Katarzyna Grabowska - polska aktorka młodego pokolenia

Katarzyna Grabowska jest jedną z córek znanego i cenionego aktora filmowego i teatralnego - Andrzeja Grabowskiego. Obecnie sama próbuje swoich sił w aktorstwie. Można ją oglądać przede wszystkim w serialach, chociaż dostaje też mniejsze role w filmach. Grywa w spektaklach teatralnych. Niedawno na świat przyszło jej dziecko - córka Jagoda.Imię: Katarzyna

Nazwisko: Grabowska

Nazwisko panieńskie: Grabowska

Pseudonim: -

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 8 marca 1991 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktorka

Osoby - związki: -

mąż: Damian Kulec (od 2018 r.)

Rodzice: Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski

Dzieci: Jagoda Kulec (ur. 2021 r.)

Rodzeństwo: Zuzanna Grabowska

BIO: Katarzyna Grabowska to młodsza córka Anny Tomaszewskiej i Andrzeja Grabowskiego. Podobnie jak starsza siostra, próbuje swoich sił w aktorstwie. Jej kariera rozwija się stopniowo. Chcąc zwiększyć swoje szanse w zawodzie, aktorka zdecydowała się na studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Zawodowo związana jest z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Występowała także w przedstawieniach przygotowywanych w Teatrze 6. Piętro. Można ją zobaczyć w rolach epizodycznych w popularnych serialach, np. w "M jak miłość". W ostatnim czasie miała też okazję grać jedną z głównych ról w serialu emitowanym na antenie TVN 7 pt. "Zakochani po uszy".Prywatnie związana jest z Damianem Kulcem. Aktorka ma z nim dziecko - córkę Jagodę, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

Znana z: Katarzyna Grabowska obecnie najbardziej kojarzona jest z roli Joanny Popiel w serialu "Zakochani po uszy". Gra tam jedną z głównych bohaterek. Wcześniej można ją było także zobaczyć w innych popularnych serialach, emitowanych na różnych stacjach. Przykładami są: "Komisarz Alex", "Na dobre i na złe" czy "Diagnoza". W serialu "M jak miłość" pojawiła się dwukrotnie. Wpierw w 2015 r., kiedy to grała krótki epizod. Nieco dłużej na planie serialu zagościła w latach 2016-2017, gdy grała Olgę Górecką. Inne produkcje serialowe, w których można było zobaczyć Katarzynę Grabowską, to m.in.: "Biuro kryminalne", "Pierwsza miłość" czy "Pitbull".W czasie studiów aktorka miała okazję grywać w etiudach, np. w "Ewangelii" czy "Zazdrości". Zawodowo jest też związana z teatrem. Można ją oglądać m.in. na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Teatru 6. Piętro w Warszawie. Przedstawienia, w których brała udział, to m.in.: "Chory z urojenia" (Teatr 6. Piętro), a także: "Uwolnić karpia", "Mój tata chce latać jak ptak", "Hotel Minister", "Najdroższy", "Rycerz niezłomny, albo niewola Księżniczki Parekselencji", "Szkoła żon", "Wszystko w rodzinie", "Vladimir", "Żona potrzebna od zaraz", "Punkt widzenia" czy "Dziewczyna jak ta".Poczynania aktorki można śledzić na jej profilu na Instagramie, gdzie dzieli się kadrami ze swojego życia prywatnego, a także kulisami pracy aktorskiej, np. fotografiami z kolegami z planu.

Funkcja w filmie:


 • aktorka: "Zakochani po uszy" (2019-2021 r.), "Diagnoza" (2018 r.), "Czułość" (2016 r.), "M jak miłość" (2015 r. i 2016-2017), "Na dobre i na złe" (2015 r.), "Komisarz Aleks" (2013 r.), "Mechanizm obronny" (2012 r.), "Ewangelia" (2011 r.), "Zazdrość" (2012 r.), "Pitbull" (2007 r.).


 • Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody:

  Nagroda im. Wiesława Nowickiego - jest to nagroda przyznawana przez Fundację im. Wiesława Nowickiego i Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Przyznaje się ją w celu wspierania utalentowanych młodych talentów łódzkich w dziedzinie sztuki, zwłaszcza osobom związanym z filmem i teatrem.

  Link Instagram: @kasiagrabowska


  Link FB: -
  Katarzyna Grabowska została mamą
  Andrzej Grabowski
  Katarzyna Grabowska

  Andrzej Grabowski został dziadkiem! Katarzyna Grabowska zdradziła imię córki

  Katarzyna Grabowska po raz pierwszy została mamą. Gwiazda serialu "Zakochani po uszy" pokazała zdjęcie z córką i zdradziła jej imię!
  Milena Tuzimek
  Andrzej Grabowski schudł ponad 40 kilogramów
  Andrzej Grabowski
  Katarzyna Grabowska

  Andrzej Grabowski zostanie dziadkiem! Katarzyna Grabowska pochwaliła się nowiną o ciąży

  Gwiazda "M jak miłość" i "Zakochani po uszy" po raz pierwszy zostanie mamą. Katarzyna Grabowska opublikowała na Instagramie zdjęcie z ciążowym brzuszkiem.
  Milena Tuzimek
  M jak miłość odc. 1325
  M jak miłość
  Katarzyna Grabowska
  polskie seriale

  M jak miłość: Błędy z przeszłości dopadną Radka. Czy ojciec Olgi w końcu ich rozdzieli? FOTOSTORY

  M jak miłość: Błędy z przeszłości dopadną Radka. Czy ojciec Olgi w końcu ich rozdzieli? FOTOSTORY
  Joanna Rutkowska
  Katarzyna Grabowska romansowała z byłym mężem Edyty Górniak
  Edyta Górniak
  Alek Baron
  Katarzyna Grabowska

  Mezalians w The Voice: Dziewczyna Barona romansowała z byłym mężem Górniak, a teraz...

  Diwa może o tym nie wiedzieć
  BuFi
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa