Blizny

Blizna to znamię po zranieniu skóry. Jej powstanie wynika z naturalnego procesu gojenia się, kiedy uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona tkanką łączną włóknistą. Znamiona powstają najczęściej wskutek oparzeń, zabiegów chirurgicznych lub urazów. Blizny potrądzikowe lub po ospie są następstwem gojenia się określonych zmian chorobowych na ciele.
Kobieta poddawana zabiegom kosmetycznym
makijaż
trądzik
zabiegi laserowe

Kosmetyczne usuwanie blizn i przebarwień - mikrodermabrazja, laser i złuszczanie chemiczne

Przebarwienia, czyli nieestetyczne zmiany pigmentacyjne na skórze, powstają w wyniku działania różnych czynników, m.in. chorób, promieniowania UV, predyspozycji genetycznych, zmian hormonalnych. Aby się ich pozbyć, często nie wystarczy droga maść lub apteczny specyfik, ale konieczny jest profesjonalny zabieg kosmetyczny. Sytuacja jest podobna w przypadku niewielkich blizn. Mikrodermabrazja, laser oraz złuszczanie chemiczne to obecnie najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody na uzyskanie jednolitego kolorytu skóry.
Joanna Jędrzejczyk
Młoda kobieta z pieprzykiem na twarzy pozuje do zdjęcia.
fryzury
medycyna estetyczna
zabiegi laserowe

Usuwanie pieprzyków na twarzy: wskazania, metody, zalecenia po zabiegu

Pieprzyki na twarzy współcześnie usuwa się na dwa sposoby – poprzez wycięcie lub laserowo. Metoda wybierana jest przez lekarza po obejrzeniu i ocenie zmiany do usunięcia. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po usunięciu pieprzyka należy postępować wedle zaleceń lekarza.
Anna Harasymiuk
kobieta na zabiegu kosmetycznym
pielęgnacja
peeling
mikrodermabrazja

Zabiegi usuwające blizny: mikrodermabrazja, laser, dermabrazja, peeling chemiczny

Blizny można usunąć za pomocą dermabrazji, mikrodermabrazji, peelingu chemicznego, czy specjalnych żeli i kremów. Metoda zależy przede wszystkim od tego jakiej wielkości i jakiego rodzaju jest blizna.
Sylwia Ciupak
specjalista usuwa blizny laserem
pielęgnacja
zabiegi laserowe
Blizny

Usuwanie blizny za pomocą lasera

Laserowe usuwanie blizn jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się blizn potrądzikowych, pourazowych i pooperacyjnych. Zabieg jest bezbolesny, a efekty po nim są trwałe i zadowalające.
Sylwia Ciupak
Kobieta w półdługich włosach
pielęgnacja
zabiegi laserowe
Blizny

Sonoforeza – sposób na trądzik i blizny

Sonofereza jest jednym z najnowszych osiągnięć kosmetologii. Metodą przyjemnego masażu usuwa zmarszczki, cienie pod oczami, cellulit, a zwłaszcza przebarwiania skóry, problemy z nadczynnością gruczołów łojowych, trądzik i blizny.
Aleksandra Gajowiak
Zabieg kosmetyczny na blizny twarzy
pielęgnacja
Blizny

Leczenie blizn: krioterapia, laseroterapia, zabiegi chirurgiczne

Leczenie blizn należy zacząć jak najszybciej z wielu powodów – po pierwsze, im wcześniej zaczniemy leczenie, tym szybciej widoczne będą efekty, po drugie, blizny – zwłaszcza te w widocznym miejscu – trudno jest zaakceptować, co wpływa destrukcyjnie na psychikę.
Paulina Mucha
kobieta przegląda się w lustrze
trądzik
Blizny
Uroda

Naturalne metody na blizny potrądzikowe: cytryna, śmietana, pietruszka

Blizny potrądzikowe są problemem wielu osób. Można się ich pozbyć domowymi sposobami. Skuteczna w walce z bliznami potrądzikowymi jest natka pietruszki, ogórek, sok z cytryny i maseczka z miodu i śmietany.
Sylwia Ciupak
Kobiety patrzy
pielęgnacja
trądzik
zabiegi laserowe

Czy laser całkowicie usuwa blizny po trądziku różowatym?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry głównie występująca na twarzy. Objawia się występowaniem krostek, grudek i rumieni na czole, nosie i policzkach. Częściej pojawia się u kobiet. Niestety zdarza się, że po wyleczeniu zostawia blizny na twarzy. Blizny po trądziku różowatym można usunąć laserem, który przywraca skórze pierwotną gładkość.
Justyna Dąbrowska
Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa