Andrzej Grabarczyk - aktor

Andrzej Grabarczyk, czyli Jerzy Chojnicki z "Klanu", to aktor teatralny i filmowy. Zajmuje się nie tylko występami na scenie oraz grą w serialach i filmach, ale też dubbingiem. Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. Zagrał wiele ciekawych ról w filmach pełnometrażowych. Wystąpił między innymi w takich produkcjach, jak: "Kiler-ów 2-óch", "Po własnym pogrzebie", "Lawa", "Pogranicze w ogniu", "Zabij mnie, glino", "Powrót do Polski", a także w serialach: "Matki, żony i kochanki", "Ojciec Mateusz", "Dom" czy "Ucho prezesa".Imię: Andrzej

Nazwisko: Grabarczyk

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 31.05.1953 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktor

Osoby - związki:
 • żona Zofia Grabarczyk


 • Rodzice: Wincenty Grabarczyk, matka - brak informacji

  Dzieci: syn Bartosz Grabarczyk

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Andrzej Grabarczyk urodził się 31 maja 1953 roku we Włodawie. We wczesnych latach nie myślał poważnie o aktorstwie, choć jego mama pracowała w teatrze. Na studiowanie wybrał zootechnikę, jednak po 2 latach przerwał edukację. Wówczas za namową rodziców podszedł do egzaminów w warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dyplom ukończenia studiów otrzymał w 1978 roku. Gdy był jeszcze studentem, poślubił Zofię Grabarczyk, z którą jest w szczęśliwym związku do dziś. Związany jest z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Przez wiele lat był twarzą marki Knorr, zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Prowadził również program rozrywkowy "Maraton Uśmiechu" razem z Manuelą Michalak, uczestniczką pierwszej edycji "Big Brothera" w 2001 roku. Andrzej Grabarczyk zagrał w kilkudziesięciu pełnometrażowych filmach. Na dużym ekranie zadebiutował rolą mechanika samochodowego w filmie "Zaczarowane podwórko" w reżyserii Ludmiły Niedbalskiej oraz Marii Kaniewskiej. Wystąpił również w takich filmach, jak: "Kiler-ów 2-óch", "Lawa", "Zabij mnie, glino", "Po własnym pogrzebie", "Powrót do Polski", "Pogranicze w ogniu".

  Znany z: serialu obyczajowego "Klan", gdzie od 1997 roku wciela się w rolę Jerzego Chojnickiego. W produkcji występował także jego ojciec Wincenty Grabarczyk, który z kolei grał postać Jeremiasza Bałuckiego. Aktor występował w wielu innych polskich serialach telewizyjnych, takich jak: "Dom", "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Ucho prezesa", "Ojciec Mateusz", "Matki, żony i kochanki", "Punkt widzenia", "Blisko, coraz bliżej", "Życie Kamila Kuranta", "Banda Rudego Pająka", "W labiryncie". Zajmuje się również dubbingiem. Użyczył głosu w takich produkcjach, jak: "Smerfy", "Zaproszenie na gwiazdkę", "Prawdziwe przygody profesora Thompsona", "Kacper", "Wielki Joe", "Animaniacy", "Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy", "Przyjaciele", "Złodziej z Bagdadu", "Ucieczka".

  Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Zaczarowane podwórko" (1974); - aktor w filmie "Grzeszny żywot Franciszka Buły" (1979); - aktor w filmie "Dziecinne pytania" (1981); - aktor w filmie "Był jazz" (1981); - aktor w filmie "Na straży swej stać będę" (1983); - aktor w filmie "Umarłem, aby żyć" (1984); - aktor w filmie "Przybłęda" (1984); - aktor w filmie "111 dni letargu" (1984); - aktor w filmie "Rajska jabłoń" (1985); - aktor w filmie "Lubię nietoperze" (1985); - aktor w filmie "Zabij mnie glino" (1987); - aktor w filmie "Co to konia obchodzi?" (1987); - aktor w filmie "Powrót do Polski" (1988); - aktor w filmie "Oszołomienie" (1988); - aktor w filmie "Obywatel Piszczyk" (1988); - aktor w filmie "Urodzony po raz trzeci" (1989); - aktor w filmie "Po własnym pogrzebie" (1989); - aktor w filmie "Lawa" (1989); - aktor w filmie "Historia niemoralna" (1990); - aktor w filmie "V.I.P." (1991); - aktor w filmie "Pogranicze w ogniu" (1991); - aktor w filmie "Pamiętnik znaleziony w garbie" (1992); - aktor w filmie "Kiler-ów 2-óch" (1998).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: brak

  Link Facebook: brak
  Nie żyje Wincenty Grabarczyk
  Klan
  Andrzej Grabarczyk

  Nie żyje Wincenty Grabarczyk. Serialowy Jeremiasz z "Klanu" miał 91 lat

  Bardzo smutna informacja dotarła do mediów - zmarł Wincenty Grabarczyk, aktor znany m.in. ze swojej kultowej roli w serialu "Klan", w którym przez lata wcielał się w postać Jeremiasza.
  Iwona Smutek
  Klan
  Klan
  Andrzej Grabarczyk

  Wpadka w „Klanie” - na CV kandydata do pracy u Jerzego był prawdziwy terrorysta?! Jest oświadczenie produkcji

  Wpadka w „Klanie” - na CV kandydata do pracy u Jerzego był prawdziwy terrorysta?! Jest oświadczenie produkcji
  Kinga Molenda
  Gwiazdy na 40-leciu Teatru Kwadrat
  Paweł Małaszyński
  Anna Cieślak
  Andrzej Nejman

  Plejada gwiazd na 40-leciu Teatru Kwadrat [FOTO]

  Plejada gwiazd na 40-leciu Teatru Kwadrat [FOTO]
  patceg
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa