Agnieszka Wagner - aktorka teatralna i filmowa

Agnieszka Wagner uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Niejednokrotnie doceniano też jej talent aktorski. Obecnie najbardziej znana jest z roli, jaka przypadła jej w serii filmów "Listy do M.". Warto jednak pamiętać, że miała okazję grać także w wielu innych cenionych filmach, np. w słynnej "Liście Schindlera". Prywatnie związana jest z byłym rzecznikiem prasowym i wiceprezesem zarządu Wisły Kraków - Jerzym Jurczyńskim - i ma z nim córkę Helenę.Imię: Agnieszka

Nazwisko: Wagner

Nazwisko panieńskie: Wagner

Pseudonim: -

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 17 grudnia 1970 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: aktorka

Osoby - związki:


 • mąż: Jerzy Jurczyński


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: Helena Jurczyńska

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Agnieszka Wagner od najmłodszych lat była związana ze światem sztuki i kultury. W dzieciństwie bowiem występowała w zespole pieśni i tańca "Gawęda". Jednak początkowo swoje życie zawodowe łączyła z zupełnie inną dziedziną. Uczyła się w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, następnie rozpoczęła studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i skończyła Europejską Akademię Filmową w Berlinie.Po raz pierwszy w filmie można było ją zobaczyć w 1988 r., kiedy to zagrała Oleńkę w "Dotkniętych". Następnie pojawiły się role w takich filmach, jak "Beltenebros" czy "Pierścionek z orłem w koronie". Duże znaczenie dla rozwoju jej kariery miał rok 1993, kiedy wystąpiła w filmie "Lista Schindlera". Inną rolą z tego roku, za którą zyskała uznanie, była postać w "Pożegnaniu z Marią". W kolejnych latach aktorka grywała regularnie w różnych filmach, np. w "Złocie dezerterów", "Nic śmiesznego" czy "Królu sokołów". W ostatnim czasie najbardziej kojarzona jest z serii filmów "Listy do M". Ze związku z Jerzym Jurczyńskim ma córkę Helenę.

  Znana z: Aktorka przez wielu fanów kojarzona jest z roli Małgorzaty z "Listów do M.". Jednak ma ona na swoim koncie o wiele większy dorobek. Wystarczy wspomnieć takie produkcje, jak: "Quo Vadis", "Lista Schindlera", "Pożegnanie z Marią", "Kamienie na szaniec" czy "Spis cudzołożnic". Pojawia się także regularnie w serialach, gdzie grywa główne postacie, ale i poboczne. Przykładami produkcji serialowych z jej udziałem są m.in.: "Na krawędzi" (2012 r.), "W rytmie serca" (2020 r.), "Fala zbrodni" (2004 r.), "Tygrysy Europy" (1999 r.), "Siedlisko" (1998 r.), "Romantyczne podróże do Polski" (1998 r.).

  Funkcja w filmie: -

  aktorka: "Serenite" (1998 r.), "Siódme piekło" (1991 r.), "Pierścionek z orłem w koronie" (1992 r.), "Pożegnanie z Marią" (1993 r.), "Lista Schindlera" (1993 r.), "Spis cudzołożnic" (1995 r.), "Nic śmiesznego" (1995 r.), "Dzieje mistrza Twardowskiego", "Ciemna strona Wenus" (1997 r.), "Złoto dezerterów" (1998 r.), "Król sokołów" (2000 r.), "Quo Vadis" (2001 r.), "Ostatni blues" (2002 r.), "Poza zasięgiem" (2004 r.), "Człowiek bez twarzy" (2006 r.), "Na boso" (2007 r.), "Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat" (2009 r.), "Listy do M." (2011 r.), "Srebrny lis Felicji T." (2013 r.), "Kamienie na szaniec" (2014 r.), "Kebab i Horoskop" (2014 r.), "List do M. 2" (2015 r.), "Jestem mordercą" (2016 r.), "Pojedynek" (2017 r.), "Listy do M. 3" (2017 r.), "Znajdę Cię" (2019 r.).

  Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody:

  Złota Kaczka: nominacja w kategorii najlepszy film o miłości za "Pożegnanie z Marią" w 2011 r.

  Link Instagram: -

  Link FB: -
  Agnieszka Wagner o Tańcu z Gwiazdami
  Agnieszka Wagner
  Taniec z Gwiazdami

  Wagner mocno krytykuje telewizyjne show "Taniec z Gwiazdami": Dno i wodorosty

  Użyła bardzo mocnych słów
  patceg
  Gwiazdy na premierze filmu "Kebab i horoskop"
  film
  Małgorzata Foremniak
  Katarzyna Maciąg

  Gwiazdy na premierze filmu "Kebab i horoskop": Foremniak, Szostak czy Wagner? [FOTO]

  Gwiazdy na premierze filmu "Kebab i horoskop": Foremniak, Szostak czy Wagner? [FOTO]
  riotka
  Natalia Lesz
  Katarzyna Figura
  Agnieszka Wagner

  Odstrojone gwiazdy na premierze filmu

  Odstrojone gwiazdy na premierze filmu
  Agnieszka Wagner

  Agnieszka Wagner

  Każdy detal przemyślany. Zabawa formą i rozmiarem
  wpadki gwiazd
  Agnieszka Wagner

  Agnieszka Wagner w dziwacznej fryzurze

  Czyli jak popsuć to, co doskonałe...
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa