Adam Sandler - amerykański aktor, producent i scenarzysta filmowy, komik, muzyk

Adam Sandler to znana postać amerykańskiego kina. Dał się poznać z dobrego poczucia humoru, występując w programach komediowych takich jak "Saturday Night Live". Zagrał w dziesiątkach filmów, z których część sam wyprodukował i był scenarzystą. Ma na swoim koncie też kilka albumów muzycznych. Prywatnie jest żonaty z Jackie Titone, mają dwójkę dzieci: Sadie Madison i Sunny Madeline.Imię: Adam Richard

Nazwisko: Sandler

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 09.09.1966

r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: amerykański aktor, producent i scenarzysta filmowy, komik, muzyk

Osoby - związki:
 • Adam Sandler jest w związku małżeńskim z amerykańską aktorką Jackie Titone. Para poznała się na planie filmu "Super tata". Później spotkali się na planie filmu "Boski żigolo", w którym autorem scenariusza był Sandler. Ślub odbył się 22.06.2003 r.


 • Rodzice: mama Judith "Judy" (z domu Levine), nauczycielka przedszkola i ojciec Stanley Sandler, inżynier elektryk

  Rodzeństwo: Adam Sandler ma troje starszego rodzeństwa: brata Scotta oraz siostry Liz i Val.

  Dzieci: Adam Sandler ma dwie córki: Sadie Madison (ur. 06.06.2006 r.) i Sunny Madeline (ur. 02.11.2008 r.).

  BIO: Adam Sandler urodził się w 1966 r. w Nowym Jorku. Pochodzi z żydowskiej rodziny. Jest absolwentem Manchester Central High School. W młodości dorabiał jako boy hotelowy, pracownik stacji benzynowej i zmywając naczynia. W 1988 r. uzyskał dyplom Tisch School of the Arts funkcjonującej przy Uniwersytecie Nowojorskim. Rok wcześniej miał miejsce jego debiut na szklanym ekranie w "Bill Cosby Show". W 1989 r. zagrał w pierwszym filmie - "Ahoj dziewczyny". Z czasem zaczął też występować jako komik i zajmować się muzyką. W 1999 r. założył firmę produkcyjną Happy Madison Productions. Prywatnie jest żonaty z Jackie Titone, mają dwójkę dzieci: Sadie Madison i Sunny Madeline.

  Znany z: występów komediowych. Za sprawą komika Dennisa Millera pojawił się w "Saturday Night Live". Był autorem scenariusza, wykonywał skecze i zabawne oryginalne piosenki, takie jak "The Chanukah Song", "The Thanksgiving Song". Współpracę z programem zakończył w 1995 r. Aktor kojarzony jest przede wszystkim z gry w filmach komediowych. Niemniej jednak wśród jednych z bardziej znanych ról, w jakie się wcielił, wymienia się postaci Johna Clasky'ego w dramacie "Trudne słówka" (2004 r.), Barry'ego Egana w filmie fabularnym "Lewy sercowy" (2002 r.), człowieka tracącego całą rodzinę w tragedii z 11 września w "Zabić wspomnienia" (2007 r.). Jego role aktorskie spotkały się zarówno z wielkim aplauzem, jak i nierzadko z negatywnymi opiniami - był kilka razy nominowany do Złotej Maliny, czyli nagrody dla najgorszego aktora. Sandler podpisał w 2014 r. i w 2017 r. umowę z Netflix na produkcję kilku pełnometrażowych filmów. Jest producentem np. "Valet Guys", "Niewłaściwa Missy" oraz scenarzystą filmowym np. "Hubie ratuje Halloween". "Weselny tydzień".

  Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wziął udział Adam Sandler:aktor w filmie "Ahoj dziewczyny" (1989);aktor w filmie "Trudne słówka" (2004);aktor w serialu "Sposób użycia" (2007);aktor w serialu "Breaking In" (2011);aktor dubbingowy "Hotel Transylwania" (2012);aktor w filmie "Jeszcze większe dzieci" (2013);aktor w filmie "Piksele" (2015);aktor w filmie "Sandy Wexler" (2017);aktor dubbingowy "Hotel Transylwania 3" (2018).

  Płyty: Sandler ma na swoim koncie kilka albumów z piosenkami i fragmentami skeczy:"They're All Gonna Laugh at You!" (1993) - podwójna platynowa płyta;"What The Hell Happened To Me?" (1996);"What's Your Name?" (1997) - złota płyta;"Stan and Judy's Kid" (1999) - złota płyta;"Adam Sandler's Eight Crazy Nights Soundtrack" (2002);"Shhh...Don't Tell" (2004);"100% Fresh" (2019).

  Książki: brak

  Nagrody: Oto wybrane nagrody, jakie zdobył Sandler: - Teen Choice w kategorii "Ulubiona chemia filmowa" za "Żona na niby" (2011); - Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiony aktor w filmie komediowym" za "Jeszcze większe dzieci" (2014); - Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiony aktor w filmie komediowym" za "Rodzinne rewolucje" (2015); - Independent Spirit w kategorii "Najlepszy aktor" za "Nieoszlifowane diamenty" (2019).

  Link na Instagram: @adamsandler

  Link FB: @Sandler
  Adam Sztaba
  Adam Levine
  DJ Adamus

  Adam Sztaba, Adam Levine, Adam Boguta - kto jeszcze świętuje imieniny w Wigilię?

  Adam Sztaba, Adam Levine, Adam Boguta - kto jeszcze świętuje imieniny w Wigilię?
  Patrycja Ceglińska
  Nominacje do Złotych Globów 2015
  Jennifer Aniston
  Cameron Diaz
  Johnny Depp

  Poznaliśmy nominowanych do Złotych Malin 2015. Wśród najgorszych aktorów największe gwiazdy

  Kto zdobędzie nagrodę?
  patceg
  Adam Sandler na scenie
  Adam Sandler

  To on jest rekordzistą Złotych Malin

  Ma szansę na kolejne jedenaście
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa