Kobieta w salonie kosmetycznym jest poddawana zabiegowi
© nikodash/Adobe Stock
Fleszstyle

Nieinwazyjne odmładzanie, czyli lifting bez skalpela - na czym polega zabieg Zafiro?

Zafiro to rodzaj termoliftingu, czyli nieinwazyjnego i bezbolesnego odmładzania skóry, który poprawia jej kondycję. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą promieniowania podczerwieni w systemie IR, wskutek czego włókna kolagenowe obkurczają się, co daje efekt wygładzenia zmarszczek i wzrostu elastyczności skóry.

Zafiro to rodzaj termoliftingu, czyli nieinwazyjnego i bezbolesnego odmładzania skóry, który poprawia jej kondycję. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą promieniowania podczerwieni w systemie IR, wskutek czego włókna kolagenowe obkurczają się, co daje efekt wygładzenia zmarszczek i wzrostu elastyczności skóry.

 

Zabieg Zafiro jest polecany osobom, które borykają się z problemem utraty jędrności skóry, obwisłymi policzkami, zmarszczkami, tzw. bruzdami nosowo-wargowymi. Można go wykonywać niemal na wszystkich partiach ciała od twarzy poprzez szyję, dekolt, ramiona i piersi, po brzuch, pośladki, kolana, stopy i dłonie. Zafiro może być wykonywane bez względu na fototyp skóry, u osób opalonych oraz u osób z problemami naczyniowymi.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Zabieg Zafiro - dla kogo?

Termolifting Zafiro polecany jest szczególnie w celu obkurczenia skóry na brzuchu po porodzie, do modelowania owalu twarzy, dekoltu, pośladków, wnętrza ud, piersi i obszaru nad kolanami oraz likwidowania wszelkiego rodzaju obwisłości i zmarszczek. Zafiro jest również idealny do oczyszczenia i odżywienia skóry oraz stosowany jest w profilaktyce antystarzeniowej skóry.

Ile kosztuje zabieg Zafiro?

Cena zabiegu jest uzależniona od obszaru ciała, na jakim jest wykonywany. Przykładowy koszt jednej sesji termoliftingu na:

  • twarz - około 600 -1000 zł,
  • okolice oczu - 500 - 800 zł,
  • piersi - 800 - 100 zł,
  • brzuch - 1200 - 1500 zł.

 

Często można spotkać się z zabiegami łączonymi, tzn. obejmującymi kilka obszarów, np. twarz i szyję, dekolt i biust. Przed wyborem salonu warto dokładnie sprawdzić, czy posiada on wszelkie niezbędne atesty, a przeprowadzający zabieg Zafiro personel legitymuje się odpowiednimi kwalifikacjami.

Efekty zabiegu Zafiro

Już podczas zabiegu skóra jest widocznie rozjaśniona, odżywiona i ujędrniona. Kilka do kilkunastu dni po Zafiro dochodzi do poprawy gęstości skóry, wszelkiego rodzaju zwisy są dużo mniej widoczne, zmarszczki wygładzone, a owal twarzy znacznie się poprawia. Uzyskanie zadowalających efektów zabiegu jest uzależnione od indywidualnych oczekiwań, wieku i stanu skóry. Niektóre osoby są usatysfakcjonowane już po pierwszej sesji. Pełny rezultat Zafiro jest widoczny od 3 do 6 miesięcy po jego wykonaniu. W tym czasie włókna kolagenowe ostatecznie się obkurczają i regenerują. Rezultaty Zafiro utrzymuja się od roku nawet do dwóch lat.

 

Termolifting nie powstrzymuje procesu starzenia się skóry, ale znacząco go opóźnia, z tego względu jego wykonanie jest zalecane w celach profilaktycznych osobom między 25-35. rokiem życia. Seria 4 zabiegów na twarz (wykonywanych w odstępach 30-dniowych) rekomendowana jest po 35. roku życia. Aby efekty Zafiro były trwalsze, zalecane jest powtarzanie go średnio co 1,5 roku, dbanie o prawidłową codzienną pielęgnację skóry oraz stosowanie zbilansowanej i bogatej w składniki odżywcze diety.

Przeciwwskazania do Zafiro

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu termoliftingu Zafiro są:

  • ciąża i czas karmienia piersią,
  • aktywne stany zapalne i otwarte rany,
  • nowotwory, choroby autoimmunologiczne i schorzenia w obrębie tkanki łącznej,
  • stosowanie wypełniaczy np. botoksu - w okresie krótszym niż dwa tygodnie przed Zafiro.

Na czym polega zabieg Zafiro?

Termolifting Zaffiro to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Wykonane z szafirowego szkła (stąd nazwa zabiegu) urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają wygładzone.

Jak działa Zaffiro?

Zafiro jest wykonywane za pomocą urządzenia emitującego promieniowanie IR, czyli podczerwień, w którym odpowiednio dostosowana długość fal doprowadza do stopniowego rozgrzania struktur skóry właściwej. Dodatkowo stosowane jest chłodzenie powierzchniowe, dzięki któremu w czasie zabiegu nie jest odczuwany żaden dyskomfort. Efekt termiczny, który zachodzi w głębokich warstwach skóry, doprowadza do gwałtownego kurczenia się włókien kolagenowych, które uzyskują swoja pierwotną długośc. W efekcie takiego działania dochodzi do napięcia, ujędrnienia i uelastycznienia skóry oraz wygładzenia jej powierzchni (spłycenia zmarszczek).
 

Promieniowanie podczerwone IR sprawia, że znajdujące się w skórze fibroblasty zostają pobudzone do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co powoduje efekt liftingu i finalny efekt odmłodzenia skóry w okresie od 3 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Jak wygląda zabieg Zaffiro?

Po oczyszczeniu wybranej partii skóry osoba wykonująca zabieg nakłada na nią chłodzący żel, a następnie przykłada do niej punktowo szafirową głowicę emitującą promieniowanie IR. Po zabiegu wykonywany jest chłodzący masaż. Całość trwa około 45-60 minut. W czasie Zafiro nie jest odczuwany żaden dyskomfort, a osoba, która jest mu poddawana odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Skóra po Zafiro może być minimalnie zaczerwieniona, efekt ten ustępuje samoistnie po kilku godzinach.

 

Termozabieg na twarzy
©vera7388/Fotolia
Fleszstyle
Termolifting twarzy – odmładzanie bez użycia skalpela
Temolifitng (thermage; bezinwazyjny lifting skóry) to zabieg odmładzający skórę za pomocą impulsów emitowanych przez fale radiowe i wprowadzanych do głębokiej warstwy skóry właściwej. Wytworzona zostaje energia cieplna, dzięki której włókna kolagenowe obkurczają się i wzmacniają. Aby nie doszło do poparzenia, jednocześnie schładza się skórę. Termolifting napina skórę w sposób bezbolesny i bezpieczny - zwłaszcza w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi. Zabieg trwa około 40 minut, narkoza nie jest potrzebna. Cena za serię termoliftingu to 3500-5000 tys. złotych.

Temolifitng (thermage; bezinwazyjny lifting skóry) to zabieg odmładzający skórę za pomocą impulsów emitowanych przez fale radiowe i wprowadzanych do głębokiej warstwy skóry właściwej. Wytworzona zostaje energia cieplna, dzięki której włókna kolagenowe obkurczają się i wzmacniają. Aby nie doszło do poparzenia, jednocześnie schładza się skórę. Termolifting napina skórę w sposób bezbolesny i bezpieczny - zwłaszcza w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi. Zabieg trwa około 40 minut, narkoza nie jest potrzebna. Cena za serię termoliftingu to 3500-5000 tys. złotych. Wskazania do termoliftingu Termolifting mogą wykonać kobiety walczące ze zmarszczkami w różnych okolicach twarzy, cieniami pod oczami, kurzymi łapkami wokół oczu, bliznami potrądzikowymi, efektami starzenia się skóry. Zalety termolidtingu twarzy Termolifting twarzy odwraca i opóźnia procesy starzenia. Korzyści termoliftingu można zobaczyć niedługo po zabiegu – skóra jest wyraźnie ujędrniona, poprawia się owal twarzy, policzki i brwi są wyraźnie podniesione . U niektórych osób poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Efekt termoliftingu utrzymuje się przez kilka lat – zabieg można powtórzyć. Możliwe skutki uboczne po termoliftingu twarzy W przypadku termoliftingu możliwymi skutkami ubocznymi są zaczerwienienia, obrzęki , miejscowy ból, poparzenie, ból głowy. Przeciwwskazania do wykonania liftingu twarzy Bezinwazyjnego liftingu skóry nie można wykonywać u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, osób chorych na nowotwory .   Od razu po wykonaniu zabiegu można powrócić do codziennych zajęć. Ważne – im starsza osoba, tym większe ryzyko, że efekt będzie znikomy lub w...

Termolifting ciała
©Coka/Fotolia
Fleszstyle
Termolifting ciała – bezbolesne ujędrnianie ciała
Termolifting to niechirurgiczny zabieg, który ma na celu pobudzenie włókien kolagenowych. Osoba, u której wykonuje się termolifting odczuwa naprzemiennie ciepło i zimno. Podczas termoliftingu wykorzystuje się fale radiowe, podczerwień i krioterapię. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu uzależniona jest od stanu skóry. Zazwyczaj wykonuje się około pięciu zabiegów na twarz i ośmiu na brzuch, ramiona oraz uda. U kobiet do 35. roku życia zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć efekty. Zabieg trwa około 60-90 minut, jego koszt to około 15-25 tys. złotych. Rezultaty są najbardziej widoczne po około 3-6 miesiącach od wykonania termoliftingu.

Termolifting to niechirurgiczny zabieg, który ma na celu pobudzenie włókien kolagenowych. Osoba, u której wykonuje się termolifting odczuwa naprzemiennie ciepło i zimno. Podczas termoliftingu wykorzystuje się fale radiowe, podczerwień i krioterapię. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu uzależniona jest od stanu skóry. Zazwyczaj wykonuje się około pięciu zabiegów na twarz i ośmiu na brzuch, ramiona oraz uda. U kobiet do 35. roku życia zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć efekty. Zabieg trwa około 60-90 minut, jego koszt to około 15-25 tys. złotych. Rezultaty są najbardziej widoczne po około 3-6 miesiącach od wykonania termoliftingu. Wskazania do wykonania termoliftingu Obwisła skóra po odchudzaniu, ciąży czy częstym opalaniu, a także po prostu starzenie się – jeśli wystąpią te czynniki, warto rozważyć termolifting. Termolifting ciała – zalety Termolifting ciała sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta. Wiele kobiet po ciąży ma kompleksy spowodowane rozciągniętą skórą w okolicy brzucha – termolifting obkurcza skórę i rozstępy , dzięki czemu efekt widoczny jest niemal od razu. Temolifting poprawia wygląd skóry w najbardziej strategicznych miejscach – wewnętrznej stronie ramion, ud oraz nad kolanami. Dekolt jest jednym z najważniejszych miejsc na ciele kobiety, które zdradzają jej wiek – termolifting poprawia wygląd również tego miejsca. Działa dobroczynnie na obwisłą skórę piersi oraz unosi pośladki. Termolifting można wykonywać również na opalonej skórze. Termolifting ciała - wady Po termoliftingu na skórze mogą pojawić się obrzęki i zaczerwienienia, które po kilku dniach powinny samoistnie ustąpić. Termolifting ciała to kosztowny zabieg , który nie...

Joanna Opozda i Paulina Sykut-Jeżyna
East News
Fleszstyle
Ulubione zabiegi gwiazd. Oto, procedury, którym Joanna Opozda i Paulina Sykut-Jeżyna zawdzięczają piękną skórę i szczupłe ciało
Ulubione zabiegi gwiazd. Oto, procedury, którym Joanna Opozda i Paulina Sykut-Jeżyna zawdzięczają piękną skórę i szczupłe ciało

Gwiazdy bywają nie tylko na salonach, ale także w salonach piękności i gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki zabiegom cieszą się piękną, gładką skórą i smukłym ciałem . W sam raz na czerwony dywan. Które z nich polecają? Aleksandra Konieczna Termolifting w Cece Beauty Clinic (salon.cece.pl) Ce-Ce Beauty Clinic to adres godny zaufania, o niepowtarzalnej atmosferze, która w pełni pozwala mi się zrelaksować. Testowałam tu wiele zabiegów, ale rekomenduję Zaffiro Termolifting IR. Dlaczego? W bezpieczny i bezbolesny sposób wygładza i odżywia skórę. Głowica Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali. Powoduje to podgrzewanie i podrażnianie włókien kolagenowych. Kurczą się one do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Dodatkowo Zaffiro stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Efekt odmłodzenia pogłębia się w ciągu kolejnych miesięcy. Skóra jest jędrna i promienieje blaskiem. Beata Sadowska Masaż w Afrodyta SPA & Welness Resort (www.afrodyta-spa.pl) Technika masażu filipińskiego hilot to połączenie rożnych metod pokonywania bólu. Jego tradycja sięga wielu tysięcy lat, a ja odkryłam ją w Ośnie Lubuskim, w cudownym Afrodyta SPA & Wellness Resort. Hilot to leczniczy i jednocześnie głęboko relaksujący masaż. Zaczyna się od delikatnych ruchów całych dłoni, które pozwalają terapeucie na wyszukanie miejsc będących źródłem bólu. Szczególną moc terapeutyczną posiadają liście bananowca, wykorzystywane w trakcie całego masażu, nakłada się je na ciało rozgrzane ciepłym olejem kokosowym. Dodatkowym elementem rozgrzewającym jest...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner