Dries van Noten
East News

Ultrakrótkie grzywki to hit nadchodzącej wiosny. Sama nie wiesz, czy cieszyć się, czy martwić? Rozumiemy - z jednej strony to odważne, awangardowe cięcie dla dziewczyn z charakterem, ale z drugiej po prostu szalenie trudna długość. Wiemy, komu będzie służyć!

Grzywka a kształt twarzy

Bardzo krótkie grzywki nie są dla wszystkich. Pasują dziewczynom o owalnej lub diamentowej twarzy, czyli szczęśliwym posiadaczkom rysów, które niemal w każdym uczesaniu wyglądają pięknie. Ale już twarz kwadratowa będzie z taką grzywką wyglądała jeszcze bardziej kanciasto, a twarz podłużną lepiej skróci grzywka nieco dłuższa. Buzia pełna nie zyska przy grzywce bardzo krótkiej na smukłości, a twarz trójkątną  taka grzywka niepotrzebne poszerzy dodatkowo na górze.

Na szczęście grzywki krótkie nie muszą być równe jak od linijki. W naszej galerii zobaczycie, jakie cuda czynią małe zmiany w linii strzyżenia!

1/5
Prada
East News

Prada

Jeśli coś jest na wybiegu Prady, to znaczy, że zaraz będzie wszędzie. Zatem śmiało, skróć grzywkę do wysokości jednej trzeciej czoła i… odważnie przyciągaj do niej wzrok spektakularną, mocno zdobioną opaską. Uzyskasz efekt jak z lat 60. Audrey Hepburn byłaby na tak!

2/5
Miu Miu
East News

Miu Miu

Kaia Gerber, piękna córka supermodelki Cindy Crawford, ma interesujące i regularne rysy, duże oczy oraz trójkątną buzię. Postrzępiona grzywka na wybiegu Miu Miu (zresztą dopinana!) nie poszerza niepotrzebnie jej czoła tak, jak by to zrobiła grzywka cięta na prosto. Warto zapamiętać.

3/5
Givenchy
East News

Givenchy

Dobra wiadomość dla dziewczyn o kwadratowej buzi - minigrzywka może im służyć! Jeśli będzie miała lekko okrągły kształt, a ty zaczeszesz ją lekko na bok, sprytnie zmiękczy rysy twarzy. I pięknie pasuje do pixie!

 

4/5
Loewe
East News

Loewe

Boisz się, że jeśli zrobisz sobie grzywkę, zawsze będziesz wyglądać tak samo? Oto dowód, że grzywka, nawet kiedy nieco się już opatrzy, wcale nie musi być nudna. Jest sporo możliwości, jak wystylizować ją na nowo. Wiosną bardzo na czasie będzie wet look, więc weź przykład z modelki Loewe - zaczesz wszystkie włosy (poza grzywką!) do tyłu i nabłyszcz je do "mokrego efektu" żelem lub woskiem. Pełna awangarda.

5/5
Arthur Arbesser
East News

Arthur Arbesser

Specjalnie pokazujemy takie zbliżenie - widzisz tę grzywkę?! Nie, to nie błąd w sztuce fryzjerskiej. Nierówna, nieprecyzyjna linia cięcia to teraz nie wpadka, a modny, nonszalancki zabieg stylizacyjny. Jednak radzimy - nie próbuj tego w domu. Jeśli chcesz mieć grzywkę buntowniczki, poproś o nią fryzjera. Krzywo obciąć też można źle ;).

Czytaj też: Opaski to najmodniejszy dodatek tego sezonu. Sprawdź, gdzie je kupisz!

Więcej na temat fryzury trendy grzywka