Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Mat. prasowe
1/6
Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Mat. prasowe

 

Pierwsza dama Agata Duda wraz z prezydentem Andrzejem Dudą byli w ostatni czwartek z oficjalną wizytą na Łotwie. Tam też oglądali mecz "o honor" naszej reprezentacji z Japonią. Tuż po wygranym przez naszą kadrę ostatnim spotkaniu na Mundialu, państwo Dudowie opuścili łotewską Rygę i wrócili do Warszawy. 

 

Więcej: Tą stylizacją Agata Duda wywołała burzę! Wpadka czy celowe działanie?

 

Ale uważni intenauci zauważyli ciekawy detal w stroju, w którym Agata Duda wchodzi na pokład prezydenckiego samolotu. Czyżby w przypływie piłkarskich emocji, pierwsza dama zapomniała... się przebrać?

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego, co musicie wiedzieć o kontrowersyjnym t-shircie pierwszej damy.

 

Więcej: Córka pary prezydenckiej zniknęłaz mediów. Co się dzieje z Kingą Dudą?

 

2/6
Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Mat. prasowe

 

Podobnie jak w przypadku meczu przeciwko Senegalowi (wówczas pierwsza dama miała na sobie czerwoną bluzkę z napisem „Polska" i niewielkim orłem, spodnie w kratkę o wysokim stanie i czewone czółenka), Agata Duda założyła patriotyczny t-shirt również na okoliczność kibicowania polskiej reprezentacji w grze przeciwko Japonii.

 

3/6
Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Instagram

 

Podróż powrotna pary prezydenckiej z Łotwy do Polski wypadła tuż po meczu przeciwko Japonii, niektórzy uzytkownicy Twittera są zdania, że czarny t-shirt, w którym sfotografowano pierwszą damę podczas wchodzenia na pokład samolotu, również był strojem Agaty Dudy do kibicowania. Rzeczywiście, pierwsza dama miała go na sobie zarówno kibicując drużynie, jak i w drodze do domu.

 

 

4/6
Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Instagram

 

Choć nie wydaje się to żadnym wykroczeniem, w rzeczywistości podczas oficjalnych podróży, pierwszą damę obowiązuje protokół regulujący jej ubiór. Internauci są zdania, że czarny t-shirt nie przystoi Agacie Dudzie podczas pełnienia oficjalnej funkcji.

 

 

5/6
Wpadka Agaty Dudy w t-shircie
Instagram

 

Część użytkowników medium społecznościowego zwraca uwagę, że czarny t-shirt sprzedaje polska marka, której „patriotyczne" projekty upodobała sobie prawica. T-shirt Agaty Dudy ma czarny kolor, nadrukowane na piersi godło Polski oraz opaskę w barwach flagi narodowej na prawym ramieniu, która zapewne nawiązuje do opaski Polski Walczącej.

 

 

6/6
Andrzej Duda w „patriotycznej" polówce
Facebook

 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy para prezydencka lansuje tę markę. W 2015 roku, w drodze na oficjalną wizytę do chińskiej Republiki Ludowej, prezydent Andrzej Duda miał na sobie czarną polówkę z wyhaftowaną na piersi flagą narodową, którą sprzedaje ten sam „patriotyczny" brand. Uważacie, że para prezydencka powinna w ten sposób deklarować swoje poglądy?

 

Więcej na temat Agata Duda