Sylwester w domu może być równie ciekawym doświadczeniem, co bal sylwestrowy i szalona impreza w klubie. Poza tym domówka nie jest równoznaczna z nieprzywiązywaniem większej uwagi do stylizacji. Wiele zależy od towarzystwa, z którym spędzimy ostatni dzień w roku. Można np. umówić się na sylwestra przebieranego.

Reklama

Wbrew pozorom organizacja sylwestra w domu jest trudnym przedsięwzięciem. Należy pamiętać o menu, dekoracjach oraz o różnych grach towarzyskich, które wypełnią czas.

Sylwester w domu – ubiór

Wbrew pozorom sylwester w domu nie musi oznaczać nudy i spędzenia ostatniej nocy w roku przed telewizorem. Domówki są popularnym sposobem świętowania nowego roku – organizują je zarówno osoby młode, jak i starsze. Przed zorganizowaniem takiej imprezy warto ustalić obowiązujący na niej dress-code. Pozwoli to wyeliminować wiele kłopotów związanych z doborem odpowiedniej stylizacji. Kobiety, które preferują elegancki styl na sylwestra w domu mogą założyć ciekawą bluzkę, np. z żabotem lub fontażem (wiązaną kokardą przy szyi). Ciekawą propozycją jest również klasyczna biała koszulka z brokatową muszką lub wzorzystym krawatem. Dobrze sprawdzą się również bluzki z odkrytymi ramionami. Do typu bluzek można założyć klasyczne dżinsy, cygaretki lub woskowane spodnie. Dobrym rozwiązaniem są także spódnice o różnych krojach i długościach. Na domówkę można również ubrać się w sukienkę. Warto jednak przy tym jednak unikać balowych kreacji.

Sylwester przebierany w domu

Ciekawą opcją jest zorganizowanie imprezy tematycznej na sylwestra. W takim przypadku zarówno menu, jak i dekoracje oraz stroje uzależnione są od wybranego motywu. Możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią osób, organizujących sylwestra, a poniekąd również budżetem. Dużą popularnością cieszą się motywy z filmów i seriali, np. z Gry o tron, Gwiezdnych wojen czy Harry’ego Pottera. Można również zorganizować imprezę w stylu hawajskim lub francuskim. W przypadku wyboru takiego sposobu spędzania sylwestra warto wcześniej pomyśleć o stroju – można uszyć go samemu lub skorzystać z wypożyczalni.

Reklama
Zobacz także

Dodatki do sylwestrowej kreacji

Ważną kwestią w komponowaniu swojej stylizacji na sylwestra w domu jest dobór dodatków. O ile z biżuterią można zaszaleć, o tyle z butami i torebką już niekoniecznie. Najlepszą opcją jest wybór płaskiego obuwia, np. balerinek, jazzówek czy oksfordek. Dobrze sprawdzą się także inne wkładane półbuty. Najbardziej kłopotliwym dodatkiem jest torebka – warto postawić na model, który pomieści wszystkie niezbędne rzeczy.

Reklama
Reklama
Reklama