Marina Marina Marina Marina Marina
Marina
Instagram
1/5
Marina
Instagram

 

Marina jest jedną z najpiękniejszych polskich artystek. Gwiazda zachwyca nie tylko urodą i figurą, ale także oszałamiającymi włosami. Wokalistka właśnie podzieliła się swoimi sposobami na pielęgnację włosób. Co ciekawe, metody Mariny nie sprawią, że zbankrutujesz! Gwiazda stawia głównie na naturalną pielęgnację. Jednak niektóre jej rady są zaskakujące! Poznaj szczegóły na kolejnych stronach galerii!

 

Zobacz: MARINA PODZIELIŁA SIĘ TRIKAMI NA PIĘKNE WŁOSY. WCALE NIE CHODZI O DROGIE KOSMETYKI...

2/5
Marina
Instagram

 

Marina przyznała na Instagramie, że fanki często pytają ją o pielęgnację włosów. Nie dziwimy się! Artystka może pochwalić się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami. Teraz już wiadomo, co sprawia, że tak wyglądają!

Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy to nie farbuj, a zwłaszcza nie rozjaśniaj włosów jeżeli nie musisz! To je najbardziej niszczy. W większości przypadków natura wie co robi. (…) Przede wszystkim staram się ich nie myć codziennie. Suszenie suszarką bardzo je niszczy. Myje je co 2-3 dni. Częstsze mycie w moim przypadku nie jest konieczne.  Po drugie, zawsze przed planowanym myciem na suche włosy nakładam obficie olej kokosowy na noc, na całej długości (nie u nasady). Czasami olej arganowy, wtedy nakładam go od nasady - radzi Marina.

 

Zobacz: MARINA W SUKIENCE Z SIECIÓWKI! KOSZTUJE TYLKO 139 ZŁ I NADAL JEST W SKLEPACH

 

 

 

Część 1.#BeautyByMaRina #TipsByMaRina Dziewczyny, pytacie mnie często o moje włosy.
Mimo sporadycznego farbowania (max 3 razy w roku) i częstych stylizacji podczas różnych sesji (wtedy cierpią najbardziej) są w niezłej kondycji.
Zdradzę Wam, co robię na codzień i jak o nie dbam. Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy to nie farbuj, a zwłaszcza nie rozjaśniaj włosów jeżeli nie musisz! To je najbardziej niszczy. W większości przypadków natura wie co robi. 
Jeżeli jednak musisz, ze względu np. na siwe włosy, odrosty czy zwyczajnie chcesz, staraj sie robić to jak najrzadziej.
Ja dzień przed wizytą u fryzjera nakładam maskę np. olaplex, żeby je zabezpieczyć. O moją bezpieczną koloryzacje dba salon @rubyblue_ 
Przede wszystkim staram się ich nie myć codziennie. Suszenie suszarką bardzo je niszczy. Myje je co 2-3 dni. Częstsze mycie w moim przypadku nie jest konieczne. 
Po drugie, zawsze przed planowanym myciem na suche włosy nakładam obficie olej kokosowy na noc, na całej długości (nie u nasady).
Czasami olej arganowy ,wtedy nakładam go od nasady. 
Na noc plotę warkocza. Opuszczam
głowę w dół i plotę warkocza odwrotnie, do góry. Takim sposobem długie włosy podczas snu mniej się niszczą i nie obcierają sie o poduszkę. Powłoczka na poduszkę powinna być jedwabna lub satynowa ponieważ taka korzystnie wpływa na włosy oraz na naszą cere.
Wracając do mycia, jeżeli nie jest to mycie poprzedzone aplikacją maski kokosowej to najpiew mocze włosy i nakładam np. mniej lubianą przeze mnie odżywkę ( jakąś nie trafioną) na same końce, a następnie nakładam szampon (bez sls parbenow itd) u nasady. Dalej myję i spłukuję oraz nakładam ulubioną odżywkę na końce i trzymam 2 minuty, przeczesując włosy grubym grzebieniem. Na koniec zawsze spłukuje włosy zimną wodą, żeby zamknąć łuskę. 
Jeżeli mam czas i nie muszę wyglądać świetnie to pozwalam im samoistnie wyschnąć. Jeżeli jednak planuję się pokazać publicznie na jakimś evencie, to trzymam w ręczniku kilka minut. Spryskuję odżywką , która chroni przed ciepłem. Następnie suszę, zawsze głową w dół, na owalnej szczotce zawsze kończąc suszenie zimnym nawiewem. (czytaj dalej nastepny post) #carebymarina

Post udostępniony przez MaRina (@marina_official)

3/5
Marina
Instagram

 

Sposoby pielęgnacji włosów według Mariny są niedrogie i dostępne dla każdego. Gwiazda jednak zaskoczyła wyznaniem, dotyczącym podcinania włosów. Nie dość, że robi to sama, to jeszcze wyłącznie w specjalnym terminie…

Zazwyczaj sama podcinam włosy. Używam do tego elektrycznej maszynki, którą pożyczam od męża, lub nożyczek, które kupiłam w sklepie fryzjerskim i nie tnę nimi absolutnie nic oprócz włosów. Podcinam je co miesiąc, tylko w pełni księżyca. (...) Od kiedy zaczęłam podcinać włosy regularnie w pełni księżyca, co miesiąc ścinam około 2,5 cm - napisała Marina.

Fani nie ukrywają swojego zdziwienia!

 

Zobacz: ZAKOCHACIE SIĘ W ZIMOWEJ KURTCE MARINY. NIEMAL IDENTYCZNĄ ZNALAZŁYŚMY W ZARZE ZA... 199 ZŁOTYCH

 

 

 

Cześć 2. #BeautyByMaRina #CareByMaRina #TipsByMaRina #BeautyByMaRa Kontynuacja(...) Zazwyczaj sama podcinam włosy. Używam do tego elektrycznej maszynki, którą pożyczam od męża, lub nożyczek, które kupiłam
w sklepie fryzjerskim i nie tnę nimi absolutnie nic oprócz włosów.
Podcinam je co miesiąc, tylko w pełni księżyca. Odrastają wtedy szybciej i są ładniejsze. Jeżeli zapuszczasz włosy to tym bardziej podcinaj je co miesiąc, chociaż odrobinkę. Kiedyś zapuszczałam włosy i ich nie obcinałam, a one wcale nie rosły i kruszyły się. Od kiedy zaczęłam podcinać włosy regularnie w pełni księżyca ,co miesiąc ścinam około 2,5cm. 
Skąd te rutuały? Ponieważ kiedyś pod wpływem mody na włosy ombre, mocno rozjaśniałam końce. Moich włosów zrobiło sie dużo mniej. Chcąc się ratować, doczepiłam włosy najmniej inwazyjną metodą czyli na warkocze .
Nie jestem w stanie jednak znieść żadnej sztuczności na swoim ciele, ani doczepianych włosów czy rzęs.
Dlatego szybko je ściągnęłam i załamałam się, gdy zobaczyłam co z nich zostało. Przeczytałam wiele porad na blogach dotyczących naturalnej pielęgnacji włosów. Uparłam się, że doprowadzę swoje włosy do takiego stanu w jakim były, zanim zaczęłam z nimi eksperymentować.
Udało mi się to. Teraz rozjaśniam je tylko delikatnymi refleksami by dodać im objętości. 
Kazdy ma inny rodzaj włosa, dlatego moje rady nie muszą być dobre dla wszystkich. Mam nadzieję jednak, że wiele osób z nich skorzysta. Pamiętajcie, że trzeba być systematycznym, a pierwsze efekty zobaczysz dopiero po minimum 3 miesiącach. Powodzenia. Piszcie co myślicie i czy chcecie więcej? Buziaki #healthyhair #hair #hairtips #haircare #beautytips #beautyfulhair #hairstyle #shinyhair

Post udostępniony przez MaRina (@marina_official)

4/5
Marina
Instagram

Wszyscy zwrócili uwagę na porady Mariny, dotyczące podcinania włosów w czasie pełni księżyca. 

 

Odprawiasz jeszcze jakieś modły podczas tej pełni księżyca? 😀

 

Pierwszy raz słyszę o podcinaniu włosów w czasie pełni😮 

 

Niektórzy jednak wykazali się dużym zrozumieniem i znajomością tematu! Według nich, takie praktyki nie są zabobonami. 

 

fizyka, po prostu. Księżyc ma ogromny wpływ na funkcjonowanie świata, wystarczy trochę poczytać. Albo porozmawiać z fizykiem.

 

To się wydaje zabobonem, ale nie jest. Fazy księżyca na serio maja wpływ na różne rzeczy

 

Polecamy: Efekt księżycowy – podczas pełni śpimy gorzej

 

5/5
Marina
Instagram

A wy co sądzicie o poradach Mariny? Skorzystacie z nich?

 

Zobacz: Włosy wysokoporowate – 5 zasad ochrony włosów 

Więcej na temat MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA