Kobieta w papilotach
© Nik_Merkulov/Fotolia.com
Fleszstyle

Loki na papilotach – jak zakręcić włosy bez lokówki

Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe.

Loki zakręcone na papilotach mogą być równie efektowne jak te zrobione przy pomocy lokówki. Ten sposób nie wymaga używania ciepła, dzięki temu nie wysusza włosów i nie sprawia, że stają się matowe i bardziej łamliwe.

"Rolnik szuka żony" 8: Elżbieta zdradziła, kiedy z Markiem zaczęło się psuć! Tego nikt się nie spodziewał

Ile papilotów potrzeba, żeby zrobić loki?

Do zrobienia loków będziesz potrzebowała od 6 do 20 papilotów. Liczba papilotów, których użyjesz do zrobienia loków, zależy od długości i gęstości włosów oraz od tego, jak duże i jak mocno skręcone mają być loki.

 

Jeśli masz włosy długie i gęste będziesz potrzebowała więcej papilotów niż osoby o cienkich, krótkich włosach.

 

Jeżeli chcesz, żeby loki były drobne i mocno skręcone, przygotuj dużo papilotów. Jeśli natomiast zależy ci tylko na tym, żeby pofalować włosy, użyj mniejszej liczby papilotów.

Jak zrobić loki na papilotach?

1. Nałóż na włosy piankę do stylizacji fryzur, dzięki temu loki będą bardziej trwałe.

2. Rozczesz włosy.

3. Oddziel jedno pasmo włosów. Jeśli chcesz, żeby loki były drobne, oddzielaj wąskie pasemka. Jeśli chcesz mieć fale, bierz grube pasma włosów.

4. Nawiń pasmo na papilot, skręć go i zagnij końce do siebie.

5. Powtórz to ze wszystkimi włosami.

6. Potrzymaj nawinięte na papiloty włosy przez kilka godzin, możesz nawet spać z papilotami.

7. Rozkręć papiloty.

8. Roztrzep włosy palcami, a jeśli chcesz, żeby loki były mniej skręcone, rozczesz je.

kobieta z kręconymi włosami
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Pięć kroków do pięknych loków – jak kręcić włosy na papiloty
Jeśli chcesz zakręcić włosy na papiloty, zastanów się najpierw, jaki efekt chcesz dzięki temu uzyskać. Jeżeli chcesz mieć dużo drobnych loczków, przygotuj sobie kilkanaście papilotów. Jeśli natomiast chcesz ułożyć z włosów duże fale, będziesz potrzebowała 4 lub 5 papilotów. Najlepiej wybierz papiloty z gąbki. Można je dokładnie zacisnąć, a przy rozkręcaniu nie wyrywają włosów z głowy.

Jeśli chcesz zakręcić włosy na papiloty, zastanów się najpierw, jaki efekt chcesz dzięki temu uzyskać. Jeżeli chcesz mieć dużo drobnych loczków, przygotuj sobie kilkanaście papilotów. Jeśli natomiast chcesz ułożyć z włosów duże fale , będziesz potrzebowała 4 lub 5 papilotów. Najlepiej wybierz papiloty z gąbki. Można je dokładnie zacisnąć, a przy rozkręcaniu nie wyrywają włosów z głowy. Krok pierwszy: użyj pianki do włosów Jeśli chcesz, żeby loki były bardziej trwałe i nie rozprostowały się po 2-3 godzinach , wetrzyj we włosy piankę do stylizacji fryzur. Krok drugi: rozczesz włosy Włosy z nałożoną na nie pianką rozczesz dokładnie grzebieniem lub gęstą szczotką . Krok trzeci: dziel włosy na pasma i nawijaj na papiloty Przy pomocy grzebienia dziel włosy na równe pasma. Pasma powinny być cienkie, jeśli chcesz mieć więcej, drobnych i mocno skręconych loków. Nawijanie na papiloty grubszych pasm sprawi, że włosy staną się tylko pofalowane, a nie pokręcone.  Dokładnie skręcaj papiloty i zawijaj ich końcówki tak, żeby same się nie rozkręcały. Krok czwarty: odczekaj Ten krok wymaga trochę cierpliwości. Odczekaj przynajmniej 3-4 godziny i dopiero po tym czasie zdejmij papiloty. Krok piąty: rozwijanie papilotów Zacznij zdejmować z głowy papiloty. Rób to delikatnie i ostrożnie , żeby przez przypadek nie wyrywać włosów, które źle się zaplątały. Delikatnie roztrzep palcami włosy i podziel skręcone pasma. Fryzura gotowa!   Jeśli na papilotach zostały włosy, usuń je. W przeciwnym razie, kiedy będziesz ponownie używać papilotów , wyrwane włosy mogą zaplątać się w loki. Chcesz kupić sobie nową lokówkę stożkową, która doskonale nakręci Twoje włosy? Wejdź na tę stronę i...

Swobodnie upięte włosy
Flickr/Wicker Paradise/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Modna i romantyczna – trzy pomysły na romantyczną fryzurę z półdługich włosów
Romantyczne upięcie włosów powinno być dziewczęce i odrobinę niedbałe. Kwintesencją tego stylu jest luźny kok z wymykającymi się kosmykami włosów, ostatnio szczególnie modny. Można nosić go zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. Taką fryzurę łatwo zrobić, nawet na 10 minut przed wyjściem.

Romantyczne upięcie włosów powinno być dziewczęce i odrobinę niedbałe. Kwintesencją tego stylu jest luźny kok z wymykającymi się kosmykami włosów, ostatnio szczególnie modny. Można nosić go zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. Taką fryzurę łatwo zrobić, nawet na 10 minut przed wyjściem. Jak zrobić romantyczny kok z warkoczy? Aby wykonać kok z warkoczy będą ci potrzebne dwie gumki recepturki, dwie cienkie gumki do włosów, grzebień, wsuwki (przynajmniej 4) i nożyczki. Jeśli chcesz, żeby fryzura była bardziej trwała, przygotuj też lakier do włosów.   Rozczesz włosy i zrób przedziałek, który podzieli twoje włosy na dwie równe części od czoła aż do karku. Zrób dwa kucyki na wysokości ok. 5 cm od karku. Zwiąż je za pomocą gumek recepturek. Z każdego kucyka zrób luźny warkocz. Zwiąż końce warkoczy gumkami. Przetnij gumki recepturki, które znajdują się na górze warkoczy. Skrzyżuj warkocze, unosząc je do góry. Schowaj końcówki warkoczy pod włosy. Zabezpiecz fryzurę za pomocą wsuwek. Możesz dodatkowo utrwalić fryzurę za pomocą lakieru do włosów. Jak zrobić romantyczny kok na opasce? Aby wykonać kok na opasce będziesz potrzebowała cienkiej opaski-gumki, kilku wsuwek do włosów oraz lakieru. Rozczesz włosy i załóż na głowę opaskę, wszystkie włosy powinny znaleźć się pod opaską. Z tyłu owijaj opaskę pasmami włosów tak, żeby zasłoniły one opaskę i utworzyły nad karkiem podłużnego koka. Możesz utrwalić fryzurę za pomocą wsuwek do włosów i spryskać lakierem. Jak zrobić romantyczny podwinięty kok? Aby wykonać podwinięty kok będziesz potrzebowała cienkiej gumki do włosów, przynajmniej 5 wsuwek i lakieru do włosów. Rozczesz włosy. Z tyłu na środku głowy zbierz cienkie...

Dziewczyna z falami na włosach
Pixabay/Prinz-Peter/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
6 sposobów na naturalne loki
Częste stosowanie lokówki i prostownicy niekorzystnie wpływa na włosy. Jednak żeby mieć piękne fale, wcale nie trzeba używać tych urządzeń.

Można zrobić loki bez prostownicy i lokówki. Ale jak zrobić fale na włosach nie niszcząc ich przy tym? Poznaj sześć sprawdzonych metod na naturalne ułożenie fryzury.   Nikogo nie trzeba przekonywać, że lokówka i prostownica nie wpływają korzystnie na włosy, zwłaszcza, gdy są używane często. Jak zrobić fale na włosach bez ich zbędnego obciążania? W zależności od tego ile masz czasu na zrobienie się na bóstwo, mamy dla ciebie sposoby na ułożenie loków w ciągu nocy jak i w ciągu maksymalnie godziny. Twoje włosy na pewno będą ci wdzięczne. Układanie włosów przez noc – loki bez prostownicy i lokówki Jeżeli chcesz mieć piękne loki na drugi dzień, pomyśl o przygotowaniu fryzury już poprzedniego dnia. Do wykonania tych sposobów potrzebujesz maksymalnie 15 minut, po czym możesz spokojnie pójść spać. Uwaga! Powinnaś spać w tych fryzurach minimum 6 godzin. Oczywiście zdrowy sen powinien trwać dłużej, dzięki temu unikniesz rano efektu zmęczonej cery i opuchniętych oczu.   1. Zrolowana skarpeta – obetnij ze skarpetki miejsce na palce. Zroluj ją w taki sposób, by przybrała kształt grubej gumki. Zwiąż włosy w koński ogon i zwilż je. Następnie przełóż gumkę ze skarpetki przez kitkę. Zsuń ją i ułóż końce włosów dookoła gumki. Nawijaj włosy na gumkę, zawijając je pod spód, aż powstanie duży kok. Połóż się spać z takimi włosami. Rano przeczesz włosy grubym grzebieniem lub palcami i utrwal lakierem. Efekt : grube loki.   2. Opaska – zwilż lekko włosy, nałóż na głowę elastyczną opaskę, by lekko opadała na czoło. Zawijaj pasemka włosów dookoła opaski, jakbyś tworzyła wianek. Połóż się tak spać i rano delikatnie rozwiń. Efekt : wyraźne loczki   3....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner