5 sposobów wiązania apaszki
Apaszka może urozmaicić nawet najprostszą stylizację. Może służyć jako nakrycie głowy, szalik, lub rodzaj fularu. Apaszkę można zawiązać na styl kowbojski albo harcerski.
Apaszka może urozmaicić nawet najprostszą stylizację. Może służyć jako nakrycie głowy, szalik, lub rodzaj fularu. Apaszkę można zawiązać na styl kowbojski albo harcerski.
Sposób nr 1: apaszka jako nakrycie głowy
Apaszkę można wykorzystać nie tylko jako element okrywający kobiecą szyję. Umiejętnie zawiązana może stanowić ozdobę fryzury albo nakrycie głowy. W celu wykorzystania apaszki jako opaski do włosów warto wybrać model o kształcie prostokąta. Należy ją złożyć w wąski pasek wzdłuż jej dłuższego boku. Następnie środkową część apaszki trzeba przyłożyć do czoła, a jej końce związać z tyłu głowy.
Apaszkę w kształcie kwadratu można wykorzystać jako nakrycie głowy. Należy nałożyć ją na głowę, a następnie wszystkie jej rogi zebrać z boku i związać gumką. Teraz poszczególne końce apaszki należy spleść ze sobą, aby całość przypominała kucyk lub warkocz. Na koniec trzeba zabezpieczyć je przy pomocy gumki do włosów.
Sposób nr 2: apaszka w stylizacji kowbojskiej i harcerskiej
Inspiracją do kolejnego sposobu wiązania apaszki jest strój kowbojski. Do odtworzenia tej stylistyki będzie potrzebna kwadratowa apaszka. Należy złożyć ją na pół tak, aby powstał trójkąt. Następnie apaszkę zakłada się na szyję i wiąże się jej dwa przeciwległe rogi.
Sposób wiązania apaszki można podpatrzeć u dzieci należących do grona zuchów i u harcerzy. Mundurki skautów ozdabiają apaszki, które są zawiązane na supeł na wysokości klatki piersiowej.
Sposób nr 3: apaszka wokół szyi
Zimą i jesienią, kiedy temperatura powietrza jest niska, warto wykorzystać apaszkę nie tylko jako element ozdobny stylizacji, ale również jako ochronę gardła przed chłodem. W tym celu można zawiązać apaszkę na dwa sposoby: pierwszy polega na niedbałym opleceniu apaszki ciasno wokół szyi i zawiązaniu jej dwóch krańców na supełek. Pasek z prostokątnej apaszki, poskładanej wzdłuż dłuższego boku można też starannie ułożyć wokół szyi, a następnie koniec apaszki schować pod jedną z warstw.
Sposób 4: apaszka do zmiany charakteru stylizacji
W celu szybkiej zmiany charakteru stroju z dziennego, oficjalnego na nieformalny i wieczorowy można wykorzystać apaszkę. Powinna być dużych rozmiarów i najlepiej w kształcie prostokąta. Należy złożyć ją na pół wzdłuż dłuższego boku i założyć na szyję tak, aby po obu stronach miała taką samą długość. Powinna sięgać do bioder. Następnie trzeba sięgnąć po pasek i przewiązać nim apaszkę w talii. Ten sposób sprawdzi się w zestawieniu z sukienką.
Sposób 5: apaszka jako naszyjnik
Apaszka może stanowić alternatywę dla biżuterii. Kobiety, które nie przepadają za naszyjnikami, mogą nadać apaszce kształt komina. W tym celu trzeba złożyć apaszkę wzdłuż jej dłuższego boku i spiąć jej końce agrafką albo broszką. Na tle jednobarwnego swetra dobrze będzie prezentować się wzorzysta apaszka.