blondynka w czarnej bluzce
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Jaka fryzura pasuje do ubrania z dekoltem w łódkę?

Krój dekoltu nazywany łódką jest bezpretensjonalny i subtelny, a przy tym zmysłowy. W zależności od długości włosów i figury niektórym kobietom jest zalecany, a inne powinny go unikać.

Krój dekoltu nazywany łódką jest bezpretensjonalny i subtelny, a przy tym zmysłowy. W zależności od długości włosów i figury niektórym kobietom jest zalecany, a inne powinny go unikać.

Koniec ze skarpetami w sandałach! Nowy program telewizji TTV będzie hitem!

Dekolt w łódkę a figura

Dekolt w łódkę pozwala odkryć tylko fragment ciała. Subtelne rozcięcie wzdłuż ramion nie odsłania klatki piersiowej. Umożliwia pokazanie tylko barków i obojczyków. W związku z tym ten typ dekoltu sprawia, że ramiona wyglądają na szersze niż są w rzeczywistości. Dlatego też zaleca się, by ubrania z takim dekoltem wybierały kobiety, których figura przypomina gruszkę, ponieważ wyrównają w ten sposób dysproporcję pomiędzy wąską górną częścią tułowia a szerokimi biodrami i masywnymi udami. Dekolt w łódkę będzie też odpowiedni dla kobiet o długiej szyi oraz tych o krągłych ramionach. Ten typ dekoltu zaostrza kształty, więc optycznie wysmukli tę część ciała.

Dekolt łódka a fryzura

W przypadku wyboru bluzki albo sukienki z dekoltem w łódkę warto zdecydować się na prostą, ale efektowną fryzurę, czyli nisko upięty kucyk z boku głowy. Pasma włosów można dodatkowo podkręcić, wykorzystując w tym celu lokówkę lub wałki. Chodzi o uzyskanie efektu fal na włosach.

Jak wykonać fryzurę pasującą do dekoltu w łódkę?

Aby wykonać nisko upięty kucyk, należy zrobić przedziałek z lewej lub prawej strony głowy w zależności od preferencji. W tym celu można wykorzystać grzebień o gęsto rozstawionych ząbkach lub grzebień ze szpikulcem. Wszystkie pasma włosów należy zaczesać na jedną stronę, przeciwną do miejsca wykonania przedziałka. Włosy trzeba związać cienką gumką w kucyk. Teraz poszczególne pasma można podkręcić za pomocą lokówki. Następnie uzyskane fale trzeba rozczesać rękoma lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Aby zatuszować miejsce związania włosów gumką, można oddzielić jedno pasmo z kucyka i okręcić je wokół gumki, na koniec zabezpieczając je wsuwką.

ruda kobieta z upiętymi włosami
©Kalim/Fotolia
Fleszstyle
Jak używać lassa do włosów?
Długie włosy można ciekawie i szybko upiąć przy pomocy lassa. Lasso do włosów wykonane jest z lekkiego tworzywa. Lasso to połączenie szpilki i pętelki.

Długie włosy można ciekawie i szybko upiąć przy pomocy lassa. Lasso do włosów wykonane jest z lekkiego tworzywa. Lasso to połączenie szpilki i pętelki. Jak wykonać fryzurę z użyciem lassa? Za pomocą lassa można wykonać elegancki węzeł. Będzie on dobrze wyglądać u pań o długich, gęstych włosach o gładkiej strukturze . Na wykonanie tej fryzury wystarczy przeznaczyć minutę i potrzebna jest do niej dodatkowo tylko gumka do włosów. Krok 1 Przed przystąpieniem do wykonania fryzury włosy należy dokładnie rozczesać grzebieniem o wąsko rozstawionych ząbkach lub szczotką typu tangle teezer . Następnie włosy trzeba ciasno związać gumką, kilkukrotnie okręcając ją wokół pasma włosów. Najlepiej, by gumka była w kolorze podobnym do odcienia włosów. W ten sposób tworzymy kucyk z tyłu głowy nad karkiem. Krok 2 Następnie z kucyka należy wydzielić cienkie pasmo włosów i owinąć nim miejsce związania  tak, by gumka była niewidoczna. Nie oplatamy jednak włosów do końca. Należy pozostawić końcówki włosów (najlepiej około 10-15 centymetrów) i przytrzymać je jedną ręką. Krok 3 Drugą ręką należy sięgnąć po lasso i jego szpilkę wbić od dołu pod kątem 45 stopni w miejsce, w którym znajduje się gumka. Szpilka powinna przejść na drugą stronę. Krok 4 Końcówki włosów, którymi owinięta została gumka, należy przepleść przez pętelkę lassa od dołu, a następnie drugą ręką mocno pociągnąć szpilkę lassa na zewnątrz. Na skutek tej czynności końcówki włosów zostaną przeplecione przez niewidoczną gumkę i schowane w kucyku , a lasso dzięki przerwie w pętelce zostanie usunięte z włosów. Tak wykonana fryzura będzie stabilna mimo braku wsuwek. 

Kobieta u fryzjera
©Coka/Fotolia
Fleszstyle
Fryzury na bal. Postaw na upięcia
Fryzury na bal powinny być wygodne i trwałe, by można było swobodnie poruszać się w tańcu. Doskonałą fryzurą na bal, czy własny ślub będzie upięcie.

Fryzury na bal powinny być wygodne i trwałe, by można było swobodnie poruszać się w tańcu. Doskonałą fryzurą na bal, czy własny ślub będzie upięcie. Fryzury na bal – pomysły na upięcia włosów 1. Kok z tyłu głowy – kobiety, które mają długie, falowane włosy mogą pozwolić sobie na kok upięty z tyłu głowy . Jest on doskonałym pomysłem na imprezę w eleganckim lokalu, na ślub, czy na wesele. Fryzura jest mocno kobieca i szykowna. Można ją ozdobić spinkami czy delikatnymi ozdobami.   2. Warkocz z boku głowy – warkocz należy zaplatać bardzo ciasno i wysoko z jednej strony głowy. Warkocz ma oplatać głowę, a jego koniec powinien opadać na ramię. Fryzurę trzeba zakończyć gumką, zbliżoną kolorem do koloru włosów. Ciasno upięty warkocz nie rozplącze się podczas tańca. Sprawdzi się świetnie w stylizacji na bal.   3. Kok tradycyjny – kok tradycyjny jest fryzurą nadającą się na eleganckie przyjęcie. Należy zebrać włosy w gładki kucyk, a końcówki włosów zawinąć na wypełniaczu do koka. Kucyk zawijać trzeba aż do czubka głowy i przymocować wsuwkami o tym samym kolorze co włosy. Całość fryzury można spryskać lakierem, by ją utrwalić.   4. Kok z warkoczy – jest romantycznym i kobiecym upięciem. Aby uzyskać tę fryzurę należy podzielić włosy na trzy części: większa na środku głowy i dwie mniejsze za uszami. Od czoła trzeba zapleść luźny warkocz francuski na styl boho, a końcówkę związać cienką gumką. Z pozostałych włosów zrób warkocze, a końcówki już wszystkich trzech warkoczy poplącz. Widoczne gumki schowaj pod włosy i wepnij w nie wsuwki. Na koniec spryskaj całość lakierem. Panie o okrągłej lub kwadratowej twarzy powinny unikać klasycznego boba. Dowiedz się, jakie fryzury wybrać dla okrągłej twarzy .  Przedziałek na boku pasuje do każdego kształtu twarzy. Dowiedz się,...

Zaplatanie warkocza
© laszlolorik/Fotolia.com
Fleszstyle
Ciekawe fryzury plecione: kłos, opaska, warkoczyki bokserki
Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.

Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.   Aby zapleść włosy, powinny być one długie co najmniej do ramion . Pleciony kok oraz warkocz kłos najlepiej wyglądają na dłuższych włosach. Zapleciona opaska Aby zrobić plecioną opaskę, dobrze aby włosy sięgały do ramion lub niżej. Idealnie jest, gdy włosy są falowane.   Jak wykonać plecioną fryzurę opaskę: Zrób przedziałek na środku głowy. Na każdej połowie głowy rozdziel włosy na trzy części. Zapleć z nich warkocze francuskie (dobierane) po obu stronach głowy. Podepnij warkocze z tyłu głowy spinkami. Nałóż nieco żelu na warkocz i pozostałe, luźno puszczone pasma . Spryskaj fryzurę lakierem do włosów.   Jak zrobić plecioną opaskę , którą można również zakończyć warkoczem, zobaczysz na filmiku.   Zapleciony kok Spryskaj włosy sprayem z solą morską , który nada im teksturę. Zacznij zaplatać włosy od linii karku w górę, robiąc odwrócony warkocz francuski. Skończ zaplatanie fryzury w tradycyjny sposób. Podnieś włosy i zwiąż je wysoko w kucyk . Kucyk zakręć w dosyć luźny kok i podepnij spinkami do włosów tam, gdzie to konieczne.   Sprawdź, jak zapleść odwrócony warkocz francuski i wykończyć go kokiem na filmiku.    Warkocz kłos Warkocz kłos można zapleść bardzo dokładnie lub całkiem luźno, niedbale. Zależnie od sposobu wykonania tej fryzury, będzie pasował do wielu stylizacji.   Najlepiej zacząć pleść kłos od związania włosów w kucyk. Dzięki temu nie poplączą się, a warkocz się nie rozpadnie. Ten sposób jest polecany w szczególności osobom niewprawionym w...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner