Podczas gdy Rapman (znany również jako Andrew Onwubolu) znany jest ze swojego reżyserskiego debiutu „Blue Story”, „Supacell” jest pierwszą wyprawą scenarzysty i reżysera w świat science fiction. Serial opowiada o grupie pięciu zwyczajnych ludzi, którzy niespodziewanie zyskują supermoce.

Reklama

Zgodnie ze streszczeniem:

Mają ze sobą niewiele wspólnego poza jedną rzeczą: wszyscy są czarnymi mieszkańcami południowego Londynu. Zadaniem jednego mężczyzny, Michaela Lasaki, jest zjednoczenie ich wszystkich, aby ocalić kobietę, którą kocha

Główną rolę w obsadzie odgrywa Tosin Cole z „Doktora Who” w roli Michaela, który nagle zyskuje moc podróżowania w czasie. Do Cole'a w obsadzie „Supacell” dołączyła także gwiazda „The Responder” Adelayo Adedayo, Calvin Demba z „The Rig” i Josh Tedeku z „Boarders”.

Ale kto jeszcze występuje w nowej serii Netflix? Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć o obsadzie „Supacell”.

Obsada „Supacell”: Pełna lista aktorów i postaci w serialu Netflix

W obsadzie „Supacell”, pod przewodnictwem Tosina Cole’a, znajduje się wiele twarzy znanych ze świata telewizji. Przewiń dalej, aby dowiedzieć się więcej o głównych bohaterach oraz o produkcjach, w których widziałeś aktorów wcześniej.

Zobacz także
 • Tosin Cole jako Michael Lasaki
 • Adelayo Adedayo jako Dionne
 • Yasmin Monet Prince jako Weronika
 • Eddie Marsan jako Ray
 • Nadine Mills jako Sabrina
 • Eric Kofi-Abrefa jako Andre
 • Calvin Demba w roli Rodneya
 • Josh Tedeku jako Josh
 • Rayxia Ojo jako Sharleen
 • Giacomo Mancini jako Spud
 • Michael Salami jako Gabriel
 • Travis Jay jako John
 • Getty jako Krazy
 • Sanchez Brown jako Łowca Energii
 • Kojo Attah jako Silny Łowca
 • Digga D

Tosin Cole gra Michaela Lasaki

Kim jest Michael Lasaki? Cole powiedział:

„To zwyczajny facet o bardzo prostym życiu. Idzie do pracy, wraca do domu, ogląda telewizję ze swoją dziewczyną i opiekuje się mamą. Potem jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy zyskuje moce i zaczyna poruszać się po światach i środowiskach, w których nie czuje się komfortowo.”

W czym jeszcze grał Tosin Cole? Cole rozpoczął karierę aktorską w „The Cut”, „Eastenders: E20” i „Hollyoaks”, ale być może najbardziej znany jest z roli Ryana Sinclaira w „Doctor Who” od sezonów 11 do 12. Zagrał także główne role w amerykańskim dramacie prawniczym „61st Street” a także w filmie „Till i Bob Marley: Jedna miłość”.

Jest bardziej znany ze swojej gry na scenie, obecnie występuje w produkcji „Shifters”.

Adelayo Adedayo gra Dionne

Kim jest Dionne? Dionne jest dziewczyną Michaela i oboje są w sobie bardzo zakochani – ale kiedy nowe moce Michaela grożą przełamaniem ich zwykłego stylu komunikacji, a jednocześnie pomagają uratować jej życie, sytuacja zaczyna się komplikować.

W czym jeszcze grała Adelayo Adedayo? Adedayo jest znana z ról w serialu BBC „Some Girls, Timewasters”, a ostatnio w „The Responder” . Zagrała także w filmach „The Capture” i „Origin”.

Nadine Mills gra Sabrinę

Kim jest Sabrina? Pracując w NHS, Mills przyznaje, że Sabrina „zaczyna jako osoba, która nie chce tych mocy, ale w końcu dochodzi do siebie i jest w stanie wykorzystać te moce na swoją korzyść z pełną mocą i pewnością siebie”.

W czym jeszcze brała udział Nadine Mills? Mills zagrała w serialu telewizyjnym „Sliced”, a także w filmach takich jak „The Pay Day”, „The Strangers” i „The Weekend”.

Eric Kofi-Abrefa gra Andre

Kim jest Andre? Andre jest młodym samotnym ojcem, który stara się pozostać na dobrej drodze po tym, jak został wyrzucony z pracy, w której dowiedzieli się o jego kryminalnej przeszłości. Rozwija moc super siły.

W czym jeszcze brał udział Eric Kofi-Abrefa? Na przestrzeni lat Kofi-Abrefa zagrał w kilku produkcjach, w tym w „Blue Story”, „Black Mafia Family” i „The One Netflixa”. Zagrał także w „Harlots”, „Informer”, „The Book of Clarence” i „White Widow”.

Calvin Demba gra Rodneya

Kim jest Rodney? Rodney zyskuje supermoc, jaką jest prędkość, ale na co dzień Demba opisał go jako „kierowca i handlarz, Del Boy”.

W jakich jeszcze produkcjach zagrał Calvin Demba? Demba jest najbardziej znany z ról w „Hollyoaks” jako Scott Sabeka oraz w „The Rig” w Prime Video jako Baz. Zagrał także w „Youngers and Life”, a także w filmach takich jak „Brotherhood”, „Yardie”, „Kingsman: Złoty krąg i Last Christmas”.

Josh Tedeku gra Tazera

Kim jest Tazer? Tazer jest trochę niedojrzały emocjonalnie, ale jest przywódcą swojego gangu i jest niezwykle lojalny wobec tych, których kocha najbardziej.

W czym jeszcze brał udział Josh Tedeku? Będąc ostatnio jedną z głównych ról w komedii BBC Boarders, można śmiało powiedzieć, że w najbliższej przyszłości prawdopodobnie będziemy oglądać Tedeku na naszych ekranach. Zagrał także w „A Town Called Malice” i „Moonhaven”, a także w filmie krótkometrażowym „Festival of Slaps”.

Eddie Marsan gra Raya

Kim jest Ray? Enigmatyczna postać, która wydaje się monitorować moc grupy z daleka.

W czym jeszcze grał Eddie Marsan? Na przestrzeni lat Marsan zagrał w wielu produkcjach, ostatnio w „Back to Black” jako Mitch Winehouse.

Znany jest z głównych ról w filmach Ray Donovan, „Ultimate Force”, „Ridley Road”, „The Power” i „The Thief”, „His Wife and the Canoe”. Niektóre z filmów, z których jest najbardziej znany, to „Sherlock Holmes”, „Vice i V jak Vendetta”. Ma zagrać w drugim sezonie „Suspect and Reunion”.

Rayxia Ojo jako Sharleen

Kim jest Sharleen? Sharleen jest siostrą Sabriny i tę parę łączy bardzo ścisła więź, co sprawia, że Sabrina akceptuje własne moce.

W czym jeszcze grała Rayxia Ojo? Jeśli chodzi o telewizję, Ojo pojawiła się w „Zadzwoń do położnej”, ale znana jest z różnych ról scenicznych, w tym w „Harrym Potterze i przeklętym dziecku”.

Giacomo Mancini jako Spud

Kim jest Spud? Spud jest najlepszym przyjacielem Rodneya i przez większość czasu działa dla niego jak kompas moralny, próbując podkreślić znaczenie supermocy, które posiada teraz jego przyjaciel.

W czym jeszcze grał Giacomo Mancini? Mancini jest znany z roli Gem w pierwszym i drugim sezonie „Top Boy”.

Michael Salami jako Gabriel

Kim jest Gabriel? Gabriel jest najlepszym przyjacielem Michaela Lasaki i właścicielem lokalnego baru.

W czym jeszcze grał Michael Salami? Salami wystąpił w komedii BBC „Three Just a Couple” (stworzonej przez współreżysera Supacell, Sebastiana Thiela), ale widzom znany jest także jako Shane Sweeney w „Hollyoaks”. Inne filmy, w których wystąpił, to „Temple, Sumotherhood”, „Wonder Woman 1984” i „Saving Art” . Poza ekranem Salami zagrał także w licznych przedstawieniach teatralnych, w tym w objazdowej produkcji „Dial M for Murder”.

Getty jako Krazy

Kim jest Krazy? Krazy jest dla Tazera jak starszy brat, przekazuje swoją wiedzę i każe Tazerowi wykonać za niego brudną robotę, gdy pójdzie do więzienia.

W czym jeszcze brał udział Ghetts? Uznany raper Grime MC i autor tekstów Ghetts jest oczywiście najbardziej znany ze swojej muzyki, a „Supacell” był jego pierwszym dużym występem telewizyjnym. W innym miejscu w świecie telewizji Ghetts pracował nad programem BBC Champion, aby stworzyć oryginalną muzykę wykorzystaną w dramacie.

Sanchez Brown jako Łowca Energii

Kim jest Łowca Energii? Energy Hunter to tajemnicza postać, którą spotykamy przez całą serię.

W czym jeszcze grał Sanchez Brown? Fani „EastEnders” z pewnością docenią Browna za rolę Gains Guv'nor, ale do jego innych osiągnięć zaliczają się filmy również krótkometrażowe takie jak „Sunrise Meets Sunset” i „Malachiasz”.

Zobacz także: Wyjaśniamy zakończenie „Weteranki”. Co się stało z ojcem Parker?

© Immediate Media Company London Limited, 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Opublikowano po raz pierwszy na RadioTimes.com i republikowano za zgodą Immediate Media Company London Limited. Powielanie w jakikolwiek sposób w jakimkolwiek języku, w całości lub w części, bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Radio Times i logo Radio Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Immediate Media Company London Limited i są używane na podstawie licencji.

Reklama

Zredagowała i przetłumaczyła Natalia Cieślak.

Reklama
Reklama
Reklama