The Crown zdjęcia z planu
Netflix

Serial "The Crown" opowiadający o panowaniu Elżbiety II od śmierci jej ojca Jerzego VI do czasów obecnych zyskał wielką popularność wśród fanów platformy Netflix. Dwa pierwsze sezony zostały ciepło przyjęte przez widzów, a krytycy docenili grę aktorską i scenariusz.

Nowa obsada w "The Crown"

"The Crown" uchodzi za jedną z najdroższych produkcji w historii telewizji, bowiem mówi się, że każdy odcinek kosztował ok. 13 milionów dolarów! Pierwszy sezon został wyemitowany w 2016 rok, kolejny rok później, a trzeci ma mieć swoją premierę jeszcze wiosną tego roku. W nowym sezonie zajdą jednak spore zmiany! Jakie? Obsada serialu całkowicie została wymieniona. Kogo zobaczymy w "The Crown 3"?

Zobacz także: Powstanie drugi sezon hitowego serialu Netflixa! Kiedy premiera "Sex Education"?

1/5
The Crown 3 - nowa królowa
Netflix

Serial “The Crown” został wstępnie zaplanowany na sześć serii, a fabuła ma zostać doprowadzona aż do współczesności, więc w kolejnych seriach zobaczymy m.in. księżną Dianę, księżną Kate czy księcia Williama. Producenci zdecydowali też, że obsada serialu będzie zmieniać się co dwa sezony, dlatego w 3 sezonie nie zagrają Claire Foy i Matt Smith. Kogo zatem zobaczymy? Królową zagra Olivia Colman znana m.in. z serialu "Broadchurch" czy filmu “Faworyta”, w którym zagrała królową Annę. Za rolę w tym filmie otrzymała nominację do Oscara i dostała nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

- Mam to teraz w kontrakcie – będę grać tylko królowe! – śmiała się w jednym z wywiadów Olivia Colman.

A kto zagra jej męża?

Zobacz także: Ujawniono, co wydarzy się w przypadku śmierci Elżbiety II!

2/5
The Crown 3 - nowy książę Filip
Netflix

W rolę księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies, który wcześniej grał w serialach: "Gra o tron" czy "Outlander". Aktor nie ukrywa, że zanim zaczął zdjęcia do serialu "The Crown", nie interesował się Elżbietą II i życiem jej męża, księcia Filipa. Co na temat przygotowania do tej roli powiedział Tobias Menzies?

- Nie czytałem o nich dużo ani nie poświęcałem szczególnej uwagi, ale jego życie bardzo mnie zaintrygowało. To całkiem interesujący człowiek. Słuchałem go tyle, ile mogłem. To trochę sprawa techniczna: chcesz brzmieć i wyglądać jak on, a do tego jeszcze poruszać się tak samo. Trochę już traciłem zmysły, słuchając go tak w nieskończoność - powiedział aktor. 

 

3/5
The Crown 3 - zdjęcia z planu
Netflix

Odtwórcy głównych ról nie ukrywają, że czują presję, ponieważ poprzednia aktorska para, która grała Elżbietę II i księcia Filipa była bardzo dobrze oceniona przez widzów i krytyków. 

- Po prostu próbujemy tego nie sp***rzyć. Bo to jest naprawdę fantastyczny serial, a my jesteśmy tutaj nowi. To ekscytujące i dziwne zarazem przejąć rolę od Matta, który zagrał tak wspaniale - dodał Tobias Menzies.

Olivia Colman przyznała, że oglądała pierwsze dwa sezony serialu i wzorowała się na Claire Foy.

- Przez pierwsze dwa tygodnie próbowałam naśladować Claire grającą królową. Ciągle tylko pytałam siebie, co by zrobiła Claire, i starałam się robić to tak jak ona – mówiła Olivia Colman.

4/5
The Crown 3 - zdjęcia z planu
Netflix

Księżniczkę Małgorzatę, siostrę Elżbiety II zagra Helena Bonham Carter. Do tej pory grała ją Vanessa Kirby. W 3. sezonie serialu będzie pokazane, jak małżeństwo Małgorzaty przechodzi poważny kryzys. 

5/5
The Crown 3 - zdjęcia z planu
Netflix

Męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa zagra Ben Daniels. Do obsady dołączy też Jason Watkins, który zagra premiera Harolda Wilsona. Inni aktorzy zagrają też dzieci Elżbiety II i księcia Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty.

Czekacie na 3. sezon "The Crown"?

Więcej na temat The Crown