Kto kogo miał zagrać w polskich serialach
A kto walczył o rolę niani Frani?
1/8
Kto kogo miał zagrać w polskich serialach

Czy wyobrażasz sobie, że serialową "BrzydUlę" mógłby zagrać ktoś inny niż Julia Kamińska? A słynną nianię Franię inna aktorka, a nie rewelacyjna Agnieszka Dygant? Tak, to mogło być możliwe! Na filmweb.pl  czy w "Świecie Seriali" odnaleźliśmy mnóstwo ciekawostek na temat polskich seriali. Będziecie zdziwieni, jak dowiecie się, kto ubiegał się m.in. o rolę Natalii Boskiej w rodzince.pl :)

Zobacz także: W "M jak miłość" Joasię kochają wszyscy! A ile o niej wiecie? QUIZ o bohaterce Basi Kurdej-Szatan

2/8
Socha i Kamińska na planie BrzydUli

W rolę serialowej "BrzydUli" wcieliła się Julia Kamińska, która dała z siebie wszystko. Z kolei Małgorzata Socha znakomicie zagrała Violettę Kubasińską. A miało być inaczej. To właśnie Socha miała zagrać pierwszoplanową rolę. Ostatecznie jednak widzowie pokochali ją w roli szalonej "Violetty przez dwa te". 

3/8
Danuta Stenka pod studiem Pytania na śniadanie

Jak podaje Świat Seriali, w rolę Marii Zduńskiej w serialu "M jak miłość" na początku miała wcielić się Danuta Stenka. Aktorka jednak odrzuciła propozycję, gdyż nie chciała wiązać się z żadnym serialu na dłużej. Ostatecznie rolę otrzymała Małgorzata Pieńkowska, która dzięki produkcji, zdobyła ogromną popularność w Polsce. 

4/8
Renata Dancewicz na premierze kalendarza Szlachetna Kobieta

Renata Dancewicz miała zagrać Edytę Kuszyńską w "Na dobre i na złe". Aktorka była na planie, ale ostatecznie rolę otrzymała Olga Bończyk. Gwiazda nie wie, co się stało:

To jakaś podejrzana sprawa. W każdym razie zagrałam parę dni zdjęciowych, ale ktoś z telewizji stwierdził, że nie podporządkowuję się poleceniom reżysera. – komentowała aktorka w „Świecie seriali”. 

5/8
Agata Buzek na rozdaniu Orłów 2017
ONS

Lenę Starską w serialu "Na dobre i na złe" gra Anita Sokołowska. O tę rolę walczyła z samą... Agatą Buzek. 

Dopiero teraz dowiedziałam się, że konkurowałam z Agatą Buzek. Nie liczyłam na to, że dostanę tę rolę. Wystąpiłam już kiedyś w Na dobre i na złe. To był epizod. Myślałam więc, że to mnie zdyskwalifikuje. Dzięki temu na zdjęciach próbnych byłam dużo spokojniejsza - mówiła kilka lat temu aktorka. 

6/8
Katarzyna i Cezary Żakowie na gali TeleKamer 2015
ONS

Jak podaje filmweb.pl słynna aktorka para, Cezary i Katarzyna Żakowie, ubiegali się o rolę małżeństwa Grażynki i Rysia Lubiczów w "Klanie". Ostatecznie rolę otrzymali Małgorzata Ostrowska Królikowska oraz Piotr Cyrwus. 

Cezary i Katarzyna małżeństwo zagrali w "Miodowych Latach" (po tym, jak z roli Alinki zrezygnowała Agnieszka Pilaszewska), potem spotkali się m.in. na planie "Rancza". 

7/8
Agnieszka Dygant w bikini na wakacjach

Agnieszka Dygant miała propozycję zagrania głównej roli w serialu "rodzinka.pl". Tabloidy donosiły, że aktorka nie zgodziła się na warunki finansowe. O rolę Natalii Boskiej walczyły również ponoć Tamara Arciuch, Magda Walach i Anna Guzik - podaje filmweb.pl. 

Rolę otrzymała ostatecznie Małgorzata Kożuchowska. I sprawdziła się w niej doskonale! 

Z kolei Dygant rewelacyjnie zagrała Franię Maj w serialu "Niania". A o tę rolę starały się m.in. Edyta Olszówka, Iwona Wszołkówna (zagrała przyjaciółkę Frani, Jolkę) czy Edyta Jungowska. 

8/8
Joanna Koroniewska na wakacjach nad polskim morzem

Według filmweb.pl Joanna Koroniewska ubiegała się o rolę w serialu Polsatu "To nie koniec świata". Ostatecznie Ankę zagrała Karolina Gorczyca.