Już dziś marca na antenie Telewizji Polsat zobaczymy nowy serial komediowy „Kowalscy kontra Kowalscy”. Obok plejady gwiazd w jednej z głównych ról wystąpi Patryk Cebulski! Kim jest 23-letni przystojniak, za którym już szaleją rzesze nastolatek, i jak zaczęła się jego kariera aktorska?

Reklama

Kim jest Patryk Cebulski?

Patryk Cebulski urodził się w Krakowie. Na co dzień mieszka wraz z rodziną w Niepołomicach pod Krakowem, ale z racji obowiązków zawodowych często bywa w Warszawie. Mimo że kocha dobre samochody i szybką jazdę, nie poszedł w ślady swojego taty Bogdana Cebulskiego, ani brata Huberta – utalentowanego kierowcy kartingowego! Talent aktorski przejawiał od najmłodszych lat. Cebulski śmieje się, że już jako mały chłopiec, bez mrugnięcia okiem, potrafił… kłamać, jak z nut!

Ktoś mi kiedyś powiedział, że byłbym świetnym aktorem, bo kłamałem jak z nut, jak byłem mały. Aktorstwo fascynowało mnie od zawsze. Jak zahipnotyzowany patrzyłem na znanych aktorów, występujących na scenie teatru czy w filmie i chciałem być na ich miejscu – mówi Patryk.

Przygodę z aktorstwem Cebulski zaczął na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Tam kształcił się m.in. pod okiem Jana Peszka i Doroty Segdy. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w 2015 roku – wystąpił w jednym z odcinków serialu „Wesołowska i mediatorzy”. Później zagrał epizodyczne role w „Ojcu Mateuszu”, „Lekarzach na start” czy „Na sygnale”. Ale widzowie najbardziej zapamiętali go z roli Eryka w "Barwach szczęścia" oraz Jędrka Adamiaka z „Na Wspólnej”.

W serialu Polsatu „Kowalscy kontra Kowalscy” Patryk zagra Janka Kowalskiego – nastolatka z bogatej rodziny, który wspólnie z Nikodemem Kowalskim (w tej roli Jakub Zdrójkowski) będzie zabiegał o względy pięknej Eli (Wiktorii Gąsiewskiej). Co go łączy z serialowym bohaterem? Okazuje się, że poza urodą… niewiele!

Jesteśmy jak ogień i woda. Janek jest bardziej konfliktowy i zaborczy, ja bywam nerwowy i niespokojny, ale z natury jestem wesołym chłopakiem. Uwielbiam bawić ludzi i wywoływać uśmiech na twarzach moich przyjaciół. Jestem mega towarzyski. Grany przeze mnie bohater jest niesamowitym kombinatorem, ale przy tym bardzo błyskotliwym. Doskonale wie, czego chce i dąży do celu nawet po trupach. Bywa interesowny, złośliwy, ale mimo wszystko jest osobą, która da się lubić - mówi o swoim bohaterze Patryk.

Najbardziej w pracy aktora Patrykowi doskwierają dojazdy na plan. Zdarza się, że 300 kilometrową trasę pokonuje nawet trzy razy w tygodniu!

Zobacz także

Wyzwaniem jest też nauczenie się większej ilości tekstu. Bywa, że jest na to naprawdę niewiele czasu, ponieważ wracam późnym wieczorem do domu, a rano znów muszę zameldować się na planie. Mimo to nie narzekam, bo praca na planie to jest to, co kocham! Przed kamerą czuję się jak ryba w wodzie – tłumaczy Cebulski.

Ale serial "Kowalscy kontra Kowalscy" to nie koniec serialowej przygody Patryka. Cebulski właśnie wszedł na plan nowego serialu komediowego "Kuchnia", gdzie zagra m.in. z Martą Żmudą Trzebiatowską, Marią Dębską i Tomaszem Karolakiem. Tym razem wcieli się w postać Maksa, młodego kucharza, który ma ambicje zostać drugim Wojciechem Amaro.

Gdzie pracuje Patryk Cebulski?

Aktorstwo to niejedyna pasja Patryka. Na co dzień Cebulski pracuje w firmie sprzedającej samochody, bo, jak sam podkreśla, kocha auta.

Samochody to moja wielka pasja. Czasem śmieję się, że w naszych żyłach zamiast krwi płynie benzyna. Mój tata uprawiał sporty motorowe, mój brat też jest utytułowanym kierowcą. W przyszłości chciałabym mieć kolekcję aut. Ciągnie mnie do klasycznych, amerykańskich wozów. Marzy mi się Cadillac Fleetwood, czyli "skrzydlak" – zdradza aktor.

Cebulski nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ciągle musi coś robić, dlatego oprócz wykonywania swoich zajęć chętnie pomaga rodzicom, dziadkom i znajomym. W Krakowie ma zaufane grono przyjaciół, ale ciągle poznaje nowych ludzi, z którymi też chętnie spędza czas. Mimo że ma dopiero 23-lata nie imprezuje zbyt wiele. Powód?

Bardziej cieszy mnie praca. Na zabawę albo jeszcze przyjdzie czas, albo po prostu nie jest mi potrzebna. Lubię to, co robię i z chęcią przyjmuję wyzwania, jakie przede mną stawia życie. Z całego serca wierzę, że sodówka nie uderzy mi do głowy. Zostanę sobą i się nie zmienię – mówi Patryk.

Patryk Cebulski gwiazdą nowego serialu Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy". Jego serialowych rodziców zagrają Marieta Żukowska i Piotr Adamczyk.

Mat. prasowe

W serialu Patryk Cebulski będzie walczył o względy Wiktorii Gąsiewskiej.

Materiały prasowe

Patryk Cebulski oprócz aktorstwa kocha szybkie samochody i dalekie podróże.

Instagram Patryk Cebulski
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama