Oszustwo w brytyjskich "Milionerach", kadr z serialu "Quiz"
YouTube

Dzięki banalnemu oszustwu wygrał w „Milionerach”! Teraz jego historia trafiła do serialu

Oszustwo w brytyjskich "Milionerach", kadr z serialu "Quiz"
YouTube

Już 1 lipca w serwisie HBO GO zobaczymy mini serial „Quiz”. To oparta na faktach historia wielkiego, choć bardzo banalnego przekrętu w brytyjskiej edycji „Milionerów”. Jak udało się wygrać milion?

Zobacz także: Czy wygrałbyś milion w "Milionerach"? Rozwiąż ten quiz, to się przekonamy...

O czym opowiada serial „Quiz”? 

Kanwą scenariusza serialu „Quiz” są wydarzenia z 2001 roku, kiedy to o gry o milion funtów w telewizyjnych „Milionerach” stanął brytyjski major Charles Ingram. Choć wygrał program i zgarnął milion, czeku czeku na tą ogromną kwotę nie udało mu się zrealizować, ponieważ na jaw wyszło oszustwo, którego się dopuścił. W przekręcie pomagała mu siedząca na widowni żona oraz inny uczestnik show - ukryty wspólnik Ingrama.

System był wręcz dziecinnie prosty - przy pomocy kaszlnięć podpowiadali grającemu, która odpowiedź jest poprawna. Choć przyłapani nie przyznali się do winy, dwa lata później cała trójka została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Do tego dostali wprawdzie może nie milionowe, ale bardzo wysokie grzywny. 

Jak to wyglądało? Zobaczcie trzyodcinkowy ministerial HBO. Na platformie streamingowej HBO GO wszystkie odcinki będą dostępne już od 1 lipca, a na antenie HBO pierwszy odcinek pokazany zostanie 12 lipca o godz. 20.10. Produkcję reżyserował dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears, a w rolach głównych zobaczymy Matthew MacFadyena, Sian Clifford, Michaela Sheena i Marka Bonnara.
Obejrzycie? Na razie zobaczcie zwiastun:

Więcej na temat serial HBO
Przeładuj

Kto pierwszy powiedział "kocham"? Oliwia czy Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Zdradzili, jak wyglądała ta wyjątkowa chwila

zobacz 01:32