The Crown
Netflix

Serial "The Crown" opowiadający o panowaniu Elżbiety II uchodzi za najdroższą produkcję Netflixa. Mówi się, że każdy odcinek kosztował ok. 13 milionów dolarów, co jest rekordową sumą w przypadku serialu. Serial stał się jednym z najważniejszych produkcji Netflixa. Ponoć sama rodzina królewska oglądała "The Crown", żeby sprawdzić, jak zostali pokazali w serialu poszczególni członkowie ich rodziny. Twórcy serialu od kilku miesięcy pracują już nad 3. sezonem. Co wiadomo na jego temat? I co wydarzy się w 4. sezonie, do którego prace mają ruszyć latem? Sprawdźcie! 

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym sezonie "The Crown"

1. Claire Foy i Matt Smith, którzy grali Elżbietę II i księcia Filipa nie pojawią się w 3. sezonie serialu. Twórcy serialu zdecydowali, że cała obsada będzie się zmieniać, co dwa sezony. Królową Elżbietę II zagra Olivia Colman, która zagrała wcześniej m.in. z serialach "Broadchurch" czy "Nocny recepcjonista". W ubiegłym roku wcielała się w postać królowej Anny w filmie "Faworyta", za który dostała Oscara. Jej serialowym partnerem, który zagra księcia Filipa będzie Tobias Menzies, który wcześniej grał w serialach "Gra o tron" czy "Outlander".

The Crown 3 - zdjęcia z planu
Netflix

Zobacz także: Powstanie drugi sezon hitowego serialu Netflixa! Kiedy premiera "Sex Education"?

1/4
The Crown 3 - zdjęcia z planu
Netflix

2. Księżniczkę Małgorzatę, siostrę Elżbiety II zagra Helena Bonham Carter. Do tej pory grała ją Vanessa Kirby. Męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa zagra Ben Daniels. Do obsady dołączy też Jason Watkins, który zagra premiera Harolda Wilsona. Inni aktorzy zagrają też dzieci Elżbiety II i księcia Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty.

2/4
The Crown 3 - nowy książę Filip
Netflix

3. W trzecim sezonie "The Crown" zobaczymy lądowanie na Księżycu, które zostanie pokazane z perspektywy księcia Filipa. To właśnie on będzie oglądać misję Apollo 11 i lądowanie Neila Armstronga na Księżycu. Książę Filip, który z powodu koronacji swojej żony musiał zrezygnować z kariery w wojsku, podczas oglądania transmisji z lądowania na Księżycu uświadomił sobie, jak mało znaczące jest jego życie. Tobias Menzies twierdzi, że kręcenie tego odcinka to był dla niego najlepszy moment podczas pracy nad serialem.

Nakręciliśmy naprawdę interesujący odcinek, w którym wszystko łączy lądowanie na Księżycu w 1969 roku. Peter Morgan pokazał, jak bardzo Filip zostaje pochłonięty przez heroizm tych ludzi i zaczyna myśleć o tym wszystkim, czego nie zrobił ze swoim życiem. To jest najbardziej interesujące w tym serialu: bierze zaskakujące momenty historyczne i pozwala zobaczyć postacie przez ich pryzmat. To naprawdę frajda to robić – powiedział aktor.

 

3/4
Gillian Anderson w Sex Education
Mat. promocyjne

4. Netflix jednocześnie pracuje nad dwoma sezonami serialu. Okazuje się, że w 4.sezonie do obsady dołączy Gillian Anderson znana oczywiście z serialu "Z archiwum X", a ostatnio z innej netflixowej produkcji "Sex Education". Okazuje się, że w “The Crown” wcieli się w postać premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher.

4/4
The Crown zdjęcia z planu
Netflix

5. Trzeci sezon serialu ma pojawić się na Netflixie w tym roku. Nie jest znana jeszcze oficjalna data, ale mówi się, że premiera już wiosną. W nowym sezonie zobaczymy losy brytyjskiej rodziny królewskiej do 1976 roku. W 4. sezonie zostaną pokazane kolejne lata panowania Elżbiety II, a dodatkowo rządy Margaret Thatcher. Zdjęcia do 4. sezonu ruszają latem.

Czekacie na powrót "The Crown"?

Więcej na temat The Crown