Atrakcyjna kobieta i przystojny mężczyzna
Image by LifetimeStock.com

Atrakcyjność fizyczna kobiet, czyli co przyciąga mężczyzn

Atrakcyjna kobieta i przystojny mężczyzna
Image by LifetimeStock.com

Atrakcyjność fizyczna wiąże się z wyglądem ciała, zapachem i tonem głosu. Walory kobiecego ciała, które wyraźnie oddziałują na mężczyzn to talia i symetryczne rysy twarzy. Osoby uważane za atrakcyjne fizycznie cieszą się większą sympatią i łatwiej tworzą związki oparte na przyjaźni i miłości.

Postawa ciała, talia i rysy twarzy decydują o atrakcyjności fizycznej

W pierwszej kolejności mężczyźni skupiają swoją uwagę nie na biuście i pośladkach, a na wąskiej talii u kobiet. Charakterystyczne wcięcie powyżej bioder nawiązuje do płodności i wpływa na męską podświadomość. Elementem decydującym o atrakcyjności fizycznej jest także postawa ciała. Mężczyźni częściej zwracają uwagę na kobiety z uniesioną głową, idące zdecydowanym, pewnym krokiem niż na te, które chodzą niedbale i patrzą w chodnik. W kwestii wyglądu twarzy pierwsze miejsce zajmuje symetryczność, która jest oznaką zdrowia i naturalnego piękna (niesymetryczna twarz jest np. cechą schizofrenii).

Zapach i głos pobudzają zmysły

Silnym afrodyzjakiem, który wpływa na męską wyobraźnię jest zapach. Powinien on odzwierciedlać osobowość i charakter kobiety. Zapach jest ważny także w kwestii męskiej atrakcyjności. Owulacja to czas w którym kobiety zwracają szczególną uwagę na męskie feromony. O atrakcyjności głosu świadczy jego spokój. Mężczyźni cenią w głosie kobiet dystans i tajemniczość. Słowa wypowiadane powoli i niechaotycznie potrafią zdziałać więcej niż najlepszy makijaż. Uważne słuchanie, patrzenie w oczy wpływają na odbiór drugiej osoby jako atrakcyjnej i powodują chęć ponownego spotkania się z nią. 

Więcej na temat psychologia społeczna randki
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36