ocet z jabłek
©135pixels/fotolia

Eliksir na włosy: ocet jabłkowy – płukanka i wcierka

ocet z jabłek
©135pixels/fotolia

Ocet jabłkowy na włosy pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH skóry. Płukanka z octu jabłkowego nadaje włosom miękkość i sprężystość.

Płukanka z octu jabłkowego na włosy – ułatwia rozczesywanie i działa przeciwłupieżowo

Płukanka z octu jabłkowego nadaje włosom sprężystość i gładkość. Pomaga oczyścić włosy z nadmiaru zalegającego w nich sebum i osadów z wody. Zapobiega przetłuszczaniu i zapewnia włosom dłuższą świeżość. Płukanki z octu jabłkowego mają pozytywny wpływ na walkę z łupieżem. Wygładzają i nadają włosom naturalny blask. Ocet jabłkowy zamyka łuski włosów i ułatwia rozczesywanie. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH skóry i ogranicza wypadanie włosów. Płukanki na bazie octu jabłkowego zmniejszają swędzenie skóry głowy i przyspieszają porost włosów.

Zastosowanie octu jabłkowego na włosy – płukanka, wcierka

Ocet jabłkowy można stosować jako wcierkę na włosy lub przygotować na jego bazie płukankę.

 

  • Wcierka z octu jabłkowego na włosy. Odrobinę octu jabłkowego wetrzyj bezpośrednio w skórę głowy i zostaw na 5-10 minut. Po tym czasie włosy dokładnie umyj delikatnym szamponem. Taka wcierka z octu jabłkowego odżywi cebulki, zmniejszy swędzenie i łuszczenie skóry.

 

  • Płukanka do włosów. Do przygotowania płukanki do włosów na bazie octu jabłkowego należy zmieszać pół litra chłodnej wody z 1-2 łyżkami octu jabłkowego. Tak przygotowaną płukanką należy spłukać włosy jako ostatnie płukanie po umyciu szamponem i nałożeniu odżywki. Intensywny zapach octu jabłkowego ulotni się i nie będzie wyczuwalny na włosach. Osoby, które są wrażliwe na ten aromat mogą po 10-15 minutach od spłukania włosów płukanką raz jeszcze polać włosy chłodną wodą. Należy jednak pamiętać, że może to osłabić działanie octu.

     

  • Makijaż dla szatynek może być naturalny lub nieco bardziej ekstrawagancki. Makijaż i stylizacje odpowiednie dla brązowych włosów
  • Witaminy są niezbędne, by włosy mogły szybko rosnąć i zdrowo wyglądać. Witaminy na wypadanie włosów: które są istotne
  • Modne loki mogą być skręcone na wiele sposobów. Modne loki: jak zrobić krok po kroku w domu

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48