Jak pomalować paznokcie na święta?
© devmarya/Fotolia.com

Świąteczne paznokcie – jaki manicure wykonać na święta Bożego Narodzenia?

Jak pomalować paznokcie na święta?
© devmarya/Fotolia.com

Świąteczny manicure, podobnie jak i ubranie, jest jedną z form celebrowania bożonarodzeniowego okresu, a także sposobem na wprawienie się w świąteczny nastrój. W tym czasie popularnością cieszą się tematyczne wzorki na paznokciach, np. w choinki, renifery czy mikołaje. Powszechne są również połączenia kolorystyczne czerwieni i zieleni, granatu lub błękitu i bieli, a także brokatowe akcenty na paznokciach.

 

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób wyjątkowy czas, spędzany w gronie najbliższej rodziny. Chcąc przedłużyć te szczególne chwile w okresie poprzedzającym święta, wprawiamy się w wesoły nastrój, m.in. przez zakup prezentów, tematycznych sweterków, a także przez wykonywanie zimowego makijażu i manicure.

Świąteczne wzorki na paznokcie

Świąteczny manicure jest bardzo ważną częścią wigilijnej i bożonarodzeniowej stylizacji. W zależności od gustu, preferencji i zdolności artystycznych można zdecydować się na różne świąteczne wzorki na paznokciach. Dużą popularnością cieszą się elementy, które na ogół kojarzone są ze świętami Bożego Narodzenia. Mowa tu przede wszystkim o: choinkach, mikołajach, bombkach, prezentach, reniferach i kokardkach. Oprócz tego popularne są również motywy zimowe: bałwany, śnieżynki i sweterki w różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli chcemy, żeby nasze paznokcie prezentowały się nienagannie, warto umówić się do profesjonalnej i doświadczonej kosmetyczki na hybrydy, które gwarantują trwałość wykonanego manicure. W przeciwnym razie wykonanie wzorków na paznokciach polecane jest osobom, które wykazują zdolności artystyczne. Ratunkiem w tej sytuacji mogą okazać się naklejki na paznokcie z gotowymi wzorami, które są bardzo łatwe w aplikacji.

Bożonarodzeniowe paznokcie – jaki kolor wybrać?

Osoby, które nie przepadają za tematycznymi wzorkami, mogą postawić na manicure w kolorach charakterystycznych dla zimy i świąt Bożego Narodzenia, przede wszystkim: czerwieni, bieli, zieleni, błękicie i grancie. Mile widziane są również akcenty brokatowe – w szczególności w odcieniu srebrnym lub złotym. Z powodzeniem można również łączyć ze sobą różne kolory, np. czerwony z zielonym, a także granatowy lub błękitny z białym. Ciekawą opcją jest także manicure matowy z brokatowymi akcentami w tym samym kolorze.

Więcej na temat manicure Paznokcie hybrydowe
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17