sztuczne paznokcie
Image by LifetimeStock.com

Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.

 

Niewłaściwe zdejmowanie tipsów akrylowych może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. Proces ściągania sztucznych tipsów powinien odbywać się przy pomocy acetonu, pilnika, patyczka do manicure i wacików.

I sposób zdejmowania paznokci akrylowych

1) Spiłowanie brzegów paznokci akrylowych – na początku powinnaś spiłować wierzchnią warstwę płytek i brzegi akrylowego paznokcia (najlepiej za pomocą szklanego pilnika).

2) Namoczenie paznokci w acetonie – następnie paznokcie włóż do miski z acetonem i mocz je przez około 20 minut. Po tym czasie podważ drewnianym patyczkiem do manicure sztuczne tipsy, które z łatwością będą odchodziły od naturalnej płytki. Potem płytkę spoleruj, najlepiej polerką czterostronną, a na koniec pomaluj paznokcie odżywką bądź lakierem.

II sposób zdejmowania paznokci akrylowych

1) Spiłowanie i skrócenie paznokci akrylowych – paznokcie akrylowe, tak jak przy pierwszym sposobie skróć i spiłuj ich wierzchnią warstwę. Brzegi sztucznych tipsów również przypiłuj.

2) Namoczenie wacików – następnie 10 wacików namocz w acetonie i każdy przyłóż na jeden paznokieć. Kolejno każdy wacik znajdujący się na paznokciu owiń srebrną folią i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię i waciki, umyj ręce i spoleruj naturalną płytkę paznokcia. Na koniec nałóż na paznokcie odżywkę bądź lakier do paznokci.


  • Aby doszło do zdejmowania tipsów akrylowych najpierw należy je... nałożyć na paznokcie. Przeczytaj, jak w domu wykonać paznokcie akrylowe
  • Paznokcie akrylowe wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji, aby nie stracić swojego blasku i wyglądu. Sprawdź 7 najważniejszych zasad domowej pielęgnacji paznokci akrylowych.
  • Czy istnieje manicure, który nie tylko zapewnia piękny wygląd dłoniom, ale również nawilża paznokcie? Odkryj manicure hybrydowy!

Więcej na temat pielęgnacja paznokci