sztuczne paznokcie
Image by LifetimeStock.com

Jak zdjąć tipsy akrylowe. Instrukcja krok po kroku

sztuczne paznokcie
Image by LifetimeStock.com

Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.

 

Niewłaściwe zdejmowanie tipsów akrylowych może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. Proces ściągania sztucznych tipsów powinien odbywać się przy pomocy acetonu, pilnika, patyczka do manicure i wacików.

I sposób zdejmowania paznokci akrylowych

1) Spiłowanie brzegów paznokci akrylowych – na początku powinnaś spiłować wierzchnią warstwę płytek i brzegi akrylowego paznokcia (najlepiej za pomocą szklanego pilnika).

2) Namoczenie paznokci w acetonie – następnie paznokcie włóż do miski z acetonem i mocz je przez około 20 minut. Po tym czasie podważ drewnianym patyczkiem do manicure sztuczne tipsy, które z łatwością będą odchodziły od naturalnej płytki. Potem płytkę spoleruj, najlepiej polerką czterostronną, a na koniec pomaluj paznokcie odżywką bądź lakierem.

II sposób zdejmowania paznokci akrylowych

1) Spiłowanie i skrócenie paznokci akrylowych – paznokcie akrylowe, tak jak przy pierwszym sposobie skróć i spiłuj ich wierzchnią warstwę. Brzegi sztucznych tipsów również przypiłuj.

2) Namoczenie wacików – następnie 10 wacików namocz w acetonie i każdy przyłóż na jeden paznokieć. Kolejno każdy wacik znajdujący się na paznokciu owiń srebrną folią i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię i waciki, umyj ręce i spoleruj naturalną płytkę paznokcia. Na koniec nałóż na paznokcie odżywkę bądź lakier do paznokci.


  • Aby doszło do zdejmowania tipsów akrylowych najpierw należy je... nałożyć na paznokcie. Przeczytaj, jak w domu wykonać paznokcie akrylowe
  • Paznokcie akrylowe wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji, aby nie stracić swojego blasku i wyglądu. Sprawdź 7 najważniejszych zasad domowej pielęgnacji paznokci akrylowych.
  • Czy istnieje manicure, który nie tylko zapewnia piękny wygląd dłoniom, ale również nawilża paznokcie? Odkryj manicure hybrydowy!

Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04