paznokcie pomalowane na czarno z czerwonymi drobinkami
Flickr/starsandspirals/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle

7 zasad pielęgnacji paznokci wykonanych metodą akrylową

Paznokcie akrylowe prawidłowo pielęgnowane potrafią długo cieszyć oko. Niewłaściwe postępowanie z akrylowymi paznokciami może spowodować ich przedwczesne odpadanie, pękanie. Aby przedłużyć ich trwałość, stosuj się do 7 prostych zasad.

Paznokcie akrylowe prawidłowo pielęgnowane potrafią długo cieszyć oko. Niewłaściwe postępowanie z akrylowymi paznokciami może spowodować ich przedwczesne odpadanie, pękanie. Aby przedłużyć ich trwałość, stosuj się do 7 prostych zasad.

 

  • Tipsy i płytkę paznokcia nacieraj oliwką

Oliwka, nawet ta dla dzieci. Codzienne wcieranie jej zarówno w akrylowy, jak i naturalny paznokieć sprawi, że ten pierwszy będzie bardziej sprężysty i odporny na kruszenie, a ten drugi nadmiernie się nie przesuszy. Dzięki temu prostemu zabiegowi paznokcie nie będą się łamały, odklejały ani podchodziły powietrzem, natomiast skórki będą zadbane a skóra rąk odżywiona.

 

  • Unikaj uszkodzeń mechanicznych

 

Trzeba pamiętać, że akryl nie jest kuloodporny. Nie należy wkładać paznokci do ust, nie skubać, nie skrobać. Puszki natomiast należy otwierać podważając zawleczkę nożem lub łyżeczką.

 

  • Prace domowe tylko w rękawiczkach ochronnych

 

Jakikolwiek kontakt z detergentami jest możliwy jedynie w rękawiczkach ochronnych! Nie tylko zabezpieczają one paznokieć przed uszkodzeniem mechanicznym, ale i chronią przed kontaktem z silną chemią, której używamy zazwyczaj w gospodarstwie domowym. Środki czyszczące bardzo źle wpływają na tworzywo akrylowe, mogą powodować jego rozpuszczenie lub kruchość i, w konsekwencji, pękanie.

 

  • Zmywanie bez acetonu

 

Lakier z akrylowych paznokci zmywamy tylko zmywaczem bezacetonowym. Aceton może rozpuścić akryl
i spowodować, że stanie się on giętki, odejdzie, rozpuści się. Przed każdym malowaniem paznokci lakierem (szczególnie ciemnym kolorem) należy stosować bazę, aby uniknąć nieestetycznych trwałych przebarwień na akrylu.

 

  • Manicure tylko u kosmetyczki

 

Samodzielne wykonywanie czynności takich jak: wycinanie skórek oraz piłowanie czy skracanie paznokcia jest zabronione. Pod żadnym pozorem nie wolno też na własną rękę podklejać (Super Glue zdemoluje naturalną płytkę) uszkodzonego tipsa. Dlaczego? Pod niezdezynfekowanym i nieprzymocowanym właściwie paznokciem tworzy się ciepłe i wilgotne środowisko – doskonałe do rozwoju grzybów i bakterii.

 

  • Zapowietrzenie: natychmiast osusz i zalej pęcherzyk

 

Zapowietrzenie: jeżeli zdarzy się mały bąbelek powietrza, trzeba szybko działać. Przede wszystkim osuszyć oraz odtłuścić (np. zmywaczem bez acetonu) paznokieć, następnie pomalować odżywką lub bezbarwnym lakierem, co pozwoli zalać pęcherzyk. Jeżeli powietrza jest więcej – tak jak w przypadku pęknięcia tipsa – konieczna jest wizyta u kosmetyczki.

 

  • Chroń akryl przed wodą

 

Akryl nie lubi wody. Powoduje ona nie tylko jego odchodzenie od płytki paznokcia, ale stanowi również doskonałe środowisko dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Dlatego dokładne osuszanie dłoni to podstawa pielęgnacji paznokci akrylowych.


  • Zanim dojdzie do pielęgnacji manicure akrylowego, przejrzyj etapy wykonywania paznokci akrylowych w domu.
  • Również ważny jest sposób zdejmowania manicure akrylowego. Sprawdź, jak powinno się usunąć tipsy akrylowe.
  • Chcesz, aby twoje paznokcie były zarówno piękne i jak odpowiednio nawilżone? Dowiedz się więcej o manicure hybrydowym.
ładne paznokcie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Paznokcie akrylowe – wykonaj je krok po kroku
Paznokcie akrylowe możesz samodzielnie zrobić w domu. Bardzo ważne, abyś przestrzegała poniższych kroków. Tylko wtedy paznokcie akrylowe będą trwałe i ładne.

Paznokcie akrylowe możesz samodzielnie zrobić w domu. Bardzo ważne, abyś przestrzegała poniższych kroków. Tylko wtedy paznokcie akrylowe będą trwałe i ładne. Paznokcie akrylowe – wskazówki jak wykonać je krok po kroku Wykonanie paznokci akrylowych w domu nie jest trudne ani czasochłonne. Ważne, żebyś przestrzegała etapów zrobienia sztucznych paznokci, a na pewno będą trwałe i estetyczne .   Odkażenie dłoni, skrócenie paznokci i odsunięcie skórek Dokładnie zdezynfekuj dłonie, a następnie skróć paznokcie aż do opuszka palca za pomocą szklanego pilnika. Następnie przy pomocy drewnianego patyczka do manicure odsuń skórki ruchem okrężnym.   Zmatowienie paznokcia Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest zmatowienie paznokcia . Czynność tę wykonuj pilnikiem drobnoziarnistym od dołu paznokcia. Rób to bardzo dokładnie.   Odtłuszczenie paznokcia Płytkę paznokcia przecieraj alkoholem kosmetycznym, który odtłuści paznokieć.   Dopasowanie kształtu tipsa do paznokcia Dopasuj kształt tipsów do naturalnych paznokci i przyklej je mniej więcej do połowy naturalnej płytki. Pamiętaj, by boki sztucznych paznokci idealnie pasowały do boków paznokci naturalnych.   Spiłowanie tipsów Spiłuj próg tipsa tak, żeby nie było różnicy pomiędzy tipsem, a naturalną płytką paznokcia.   Skracanie tipsów Przy pomocy gilotyny lub cążków skróć tipsy na długość jaką chcesz osiągnąć i nadaj im kształt (prostokątny, owalny, czy kwadratowy). Potem pilnikiem zmatuj powierzchnię tipsa, by akryl lepiej się trzymał .   Nałożenie kwasu Na płytkę naturalnego paznokcia nanieś primerę, czyli kwas, który zabezpiecza przed dostaniem się na...

sztuczne paznokcie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak zdjąć tipsy akrylowe. Instrukcja krok po kroku
Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.

Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.   Niewłaściwe zdejmowanie tipsów akrylowych może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia . Proces ściągania sztucznych tipsów powinien odbywać się przy pomocy acetonu, pilnika, patyczka do manicure i wacików. I sposób zdejmowania paznokci akrylowych 1) Spiłowanie brzegów paznokci akrylowych – na początku powinnaś spiłować wierzchnią warstwę płytek i brzegi akrylowego paznokcia (najlepiej za pomocą szklanego pilnika). 2) Namoczenie paznokci w acetonie – następnie paznokcie włóż do miski z acetonem i mocz je przez około 20 minut. Po tym czasie podważ drewnianym patyczkiem do manicure sztuczne tipsy, które z łatwością będą odchodziły od naturalnej płytki. Potem płytkę spoleruj, najlepiej polerką czterostronną, a na koniec pomaluj paznokcie odżywką bądź lakierem . II sposób zdejmowania paznokci akrylowych 1) Spiłowanie i skrócenie paznokci akrylowych – paznokcie akrylowe, tak jak przy pierwszym sposobie skróć i spiłuj ich wierzchnią warstwę. Brzegi sztucznych tipsów również przypiłuj. 2) Namoczenie wacików – następnie 10 wacików namocz w acetonie i każdy przyłóż na jeden paznokieć . Kolejno każdy wacik znajdujący się na paznokciu owiń srebrną folią i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię i waciki, umyj ręce i spoleruj naturalną płytkę paznokcia. Na koniec nałóż na paznokcie odżywkę bądź lakier do paznokci . Aby doszło do zdejmowania tipsów akrylowych najpierw należy je... nałożyć na paznokcie. Przeczytaj, jak w domu wykonać paznokcie akrylowe .  Paznokcie akrylowe wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji, aby nie stracić swojego blasku i wyglądu. Sprawdź 7 najważniejszych zasad domowej...

różne zdobienia paznokci
©Andrey Burmakin/Fotolia
Fleszstyle
Jak samodzielnie ozdobić paznokcie - cyrkoniami, brokatem, stemplami i naklejkami
Jeśli znudził ci się zwykły lakier do paznokci, czas wypróbować inne formy ozdobienia paznokci. Paznokcie można ozdobić w przeróżny sposób, poczynając od cyrkonii, brokatu, a kończąc na stemplach i naklejkach.

Jeśli znudził ci się zwykły lakier do paznokci, czas wypróbować inne formy ozdobienia paznokci. Paznokcie można ozdobić w przeróżny sposób, poczynając od cyrkonii, brokatu, a kończąc na stemplach i naklejkach. Cyrkonie na paznokciach Cyrkonie na paznokciach idealnie pasują na sylwestra, imprezę czy wesele. Najpopularniejsze są cyrkonie okrągłe i cyrkonie w kształcie diamentów, które występują w przeróżnych kolorach. Wykorzystywane są do wtapiania w paznokcie żelowe lub akrylowe, jak i do naklejania na paznokcie naturalne. Cyrkonie przeważnie nakłada się zwilżonym patyczkiem, bądź wykałaczką na świeżo pomalowany paznokieć. Brokat na paznokciach Brokat na paznokciach przeważnie wykorzystywany jest przy manicure sylwestrowym, andrzejkowym, czy weselnym. Brokat występuje we wszystkich kolorach, a sposób jego nakładania jest prosty. Pomalowany paznokieć (zanim wyschnie lakier) zanurz w pojemniczku z brokatem. Po wyjęciu, brokat lekko i równomiernie wklep w lakier, uważając przy tym, by nie uszkodzić paznokcia. Naklejki na paznokcie Naklejki na paznokcie występują w przeróżnych kształtach i wzorach, np. kwiatki, serduszka, zwierzątka, listki, szlaczki, kokardki. Naklejki na paznokcie są najprostszą formą ozdabiania paznokci. Dzięki nim możesz stworzyć niepowtarzalny manicure, który sprawdzi się przy każdej okazji. Ciemne naklejki należy stosować na paznokcie pomalowane na jasny kolor, a jasne ozdoby na ciemny manicure . By przykleić naklejkę na płytkę paznokcia należy odkleić ją pęsetą i nakleić na płytkę paznokcia. Na koniec paznokieć warto pomalować bezbarwnym lakierem. Stemple na paznokcie Stemple na paznokcie są coraz częściej wykorzystywane do eleganckiego i niepowtarzalnego manicure. Do wykonania stempelków potrzebny jest jasny i ciemny lakier, np. jasny beż i ciemny brąz. Pomaluj paznokcie jasnym lakierem. Wybrany wzór na...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner