dziewczyna przed lustrem brwi
©gstockstudio/Fotolia

Idealnie pomalowane brwi kredką, cieniem i żelem wypełniającym

dziewczyna przed lustrem brwi
©gstockstudio/Fotolia

Pomalowane brwi wyglądają naturalnie i elegancko. Brwi nadają twarzy wyrazistości i podkreślają jej kształt. Oprócz tego, idealnie pomalowane brwi eksponują i powiększają oczy. Ponadto korygują kształt nosa i zwężają zbyt szeroką twarz.

Jak pomalować brwi krok po kroku?

Do makijażu brwi potrzebujesz korektora rozświetlającego, cienia, kredki, żelu wypełniającego zbliżonych kolorem do naturalnych brwi, skośnego pędzelka do malowania brwi i szczoteczki do rozczesywania brwi.

 

Krok I - Nałożenie pudru i wyszczotkowanie brwi

Nałóż sypki puder na brwi, po czym rozczesz je dokładnie szczoteczką. Pamiętaj, by brwi czesać zawsze w tę stronę, w którą rosną włoski. Unikaj czesania pod włos.

 

Krok II – Zaznaczanie kontur brwi kredką

Za pomocą kredki delikatnie zaznacz dolną linię brwi (do 2/3 długości), poczynając od zewnętrznej strony brwi. Kiedy już to wykonasz, przejdź do zaznaczenia końcówki górnej linii brwi.

 

Krok III – Wypełnienie brwi cieniem i kredką

Na brwi za pomocą ściętego pędzelka, nałóż cień zbliżony do ich koloru, po czym rozetrzyj go po długości brwi. Następnie na prześwity na brwiach nałóż kredkę, a następnie rozetrzyj je skośnym pędzelkiem (najlepiej wykonanym z naturalnego włosia). W ten sposób zakryjesz ubytki i sprawisz, że brwi będą wyglądały na gęstsze.

 

Krok IV – Utrwalenie brwi żelem wypełniającym

Kolejnym krokiem jest nałożenie żelu wypełniającego na brwi i przeczesanie ich ponownie szczoteczką. Dzięki tej czynności makijaż na brwiach będzie trwalszy.

 

Krok V – Podkreślenie dolnej linii brwi korektorem

Na sam koniec podkreśl za pomocą jasnego korektora dolną linię brwi, dzięki temu optycznie powiększysz oko. 

 

Więcej na temat makijaż
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30