Party Stories
Dwie dziewczynki oglądają plecaki na kółkach w sklepie
©Kzenon/Fotolia
Styl życia

Plecaki szkolne na kółkach dla dziewczyn i chłopców w pierwszej klasie podstawówki

Tornistry na kółkach ułatwiają dzieciom noszenie ciężkich książek. Plecaki, oprócz kółek, wyposażone są w teleskopową rączkę do trzymania.

Tornistry na kółkach ułatwiają dzieciom noszenie ciężkich książek. Plecaki, oprócz kółek, wyposażone są w teleskopową rączkę do trzymania.

 

Plecak dla ucznia klasy pierwszej powinien ważyć maksymalnie 2 kilogramy. Niestety dzieci bardzo często dźwigają tornistry o 2-3 kilogramy cięższe niż przewiduje norma.

Co musi zmieścić plecak szkolny?

Dzieci noszą w plecaku podręczniki i zeszyty do edukacji wczesnoszkolnej, religii oraz języka angielskiego. Ponadto w wyprawce znajduje się piórnik, blok rysunkowy i techniczny, farby, kredki, plastelina, wycinanki i pędzle oraz pudełko ze śniadaniem.

Lekki plecak szkolny na kółkach

Tornistry na kółkach to dobre rozwiązanie, gdy książki dziecka są zdecydowanie za ciężkie. Plecaki od spodu mają kółka, a u góry plastikową, wyciąganą rączkę, ułatwiającą ciągnięcie po ziemi. Tornistry są usztywniane na tylnej ścianie. Mieszczą zeszyty i książki formatu A4. Niektóre z modeli wyposażone są w szelki nośne (około 4 centymetrowej szerokości).

Rozmiary i ceny tornistrów na kółkach

Plecak szkolny na kółkach można dostać w 4 rozmiarach. O pojemności: 28, 31, 34 i 36 litrów. Pierwszoklasistom proponuje się modele mniejsze czyli 28 lub 31 litrów. Tornistry na kółkach z reguły są o 50-80 złotych droższe od zwykłych. Cena plecaka zależy od pojemności, np. za rozmiar M (28 litrów) płaci się około 60-80 złotych. Koszt rozmiaru XXL (36 litrów) wynosi około 170-200 złotych.

Tornistry na kółkach dla dziewczyn i chłopców

Dziewczynki wybierają częściej plecaki w kolorach różu, fioletu i czerwieni. Chłopcy z kolei zwykle wolą niebieski, zielony lub czarny. Tornistry na kółkach zrobione są z nieprzemakalnych materiałów, często z odblaskowymi naszywkami z przodu. Dekoracją plecaków są najczęściej postaci z bajek, znani piosenkarze lub aktorzy albo kolorowe wzory, paski lub kropki.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dwójka dzieci idzie ulicą
©sabine hürdler/Fotolia
Styl życia
Wyprawka dla ucznia – co należy kupić przed nowym rokiem szkolnym?

Wyprawka szkolna to niemały wydatek dla domowego budżetu. Podręczniki szkolne to tylko jedna z wielu pozycji, jakie powinny się znaleźć na liście zakupów. Wybierając się na szkolne zakupy warto mieć przy sobie listę podstawowych przedmiotów do wyprawki szkolnej .   Wyprawka szkolna - podstawowa lista zakupów Tornister szkolny Plecak szkolny to jeden z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Musi być jednocześnie lekki i wygodny, ale również bardzo pojemny. Uczeń musi tu zmieścić książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Ważne jest to, aby plecak miał usztywnione dno, regulowane szelki i  był wykonany z dobrej jakości materiału. W ofercie sklepów możemy również znaleźć tornistry na kółkach , które nie obciążają kręgosłupa. Zeszyty szkolne Na lekcjach niezbędne będą zeszyty , koniecznie trzeba mieć kilka sztuk w kratkę i w linię. Niekiedy przydadzą się również milimetrowe (na technikę) lub w pięciolinię (na muzykę). Do przedmiotów rozszerzonych, matematyki i polskiego potrzebne będą grubsze zeszyty 60-96 kartkowe lub zeszyty A4. Do przedmiotów, które będą tylko raz w tygodniu wystarczy cieńszy zeszyt. Piórnik z wyposażeniem Mamy do wyboru piórniki z pełnym wyposażeniem lub puste, do których trzeba wszystko dokupić. W piórniku powinny się znaleźć: długopisy, ołówki i gumka do ścierania, kredki, flamastry, zakreślacze (szczególnie w podstawówce), klej i nożyczki, zestaw do geometrii: cyrkiel, linijki. Podstawowe przybory szkolne blok rysunkowy, blok techniczny,  teczki, papieru kolorowe, farby plakatowe lub akwarelowe, nożyczki, kredki świecowe lub ołówkowe,...

dziewczynka z różowym plecakiem
© Sergey Bogdanov/Fotolia.com
Styl życia
Najmodniejsze plecaki dla uczniów
Plecaki to modny i wygodny sposób noszenia podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych. Dla najmłodszych uczniów najbardziej odpowiednim plecakiem będzie tornister z postaciami z modnych kreskówek.

Plecaki to modny i wygodny sposób noszenia podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych. Dla najmłodszych uczniów najbardziej odpowiednim plecakiem będzie tornister z postaciami z modnych kreskówek.   Starsi uczniowie często wybierają modne plecaki skórzane lub vintage lub plecaki turystyczne. Plecak dla ucznia pierwszych klas podstawówki Przy wyborze plecaka dla najmłodszych uczniów bardziej niż modą należy kierować się ergonomią i wygodą. Małe dziecko, którego układ kostny intensywnie się kształtuje i jest podatny na czynniki, które mogą zakłócić jego rozwój, potrzebuje usztywnianego tornistra. Tył takiego tornistra powinien być wykonany z wyprofilowanego, oddychającego materiału. Ramiona tornistra powinny natomiast być regulowane. Żeby dziecko chętniej nosiło tornister, wybierz taki, na którym znajdują się jego ulubieni bohaterowie, np. Spiderman, Miss Kitty, Angry Birds, albo zwierzęta: psy, koty, konie. Dobry tornister kosztuje ok. 100 zł. Plecak dla starszego ucznia Do noszenia plecaka z pewnością nie trzeba będzie przekonywać starszych uczniów: gimnazjalistów i licealistów. Plecaki od pewnego czasu wróciły do mody jako alternatywa dla toreb. Nosi się je zarówno do eleganckich strojów, jak i na co dzień. Jeśli plecak jest na tyle duży, żeby pomieścić wszystko, czego uczeń potrzebuje w szkole , nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji był też modny .   Do najmodniejszych plecaków należą plecaki skórzane. Mają one na ogół jedną dużą kieszeń ściąganą sznurkiem i przykrywaną klapą. Dodatkowo z przodu naszyte są na nich zwykle dwie kieszonki. Skórzane plecaki są trwałe, ich wadą jest jednak waga, są dosyć ciężkie, przez co stanowią niepotrzebny dodatkowy ciężar dla ucznia, który i tak nosi na ogół dużo podręczników i zeszytów. Podobny fason mają plecaki vintage i plecaki w etniczne, np. azteckie albo...

kobieta trzymająca czerwony plecak
©bedya/Fotolia.com
Fleszstyle
Rodzaje torebek i plecaków – shopper, worek, channelka, kuferek, listonoszka, kopertówka
W torebce kobiety mieści się laptop, kalendarz, kosmetyki i wiele innych niezbędnych drobiazgów. Dla aktywnych zawodowo poleca się shopper lub aktówkę. Kobiety lubiące sport zwykle wybierają torebkę w stylu worka lub a'la bagaż. Plecak natomiast jest zdrowszy dla pleców i znakomicie nadaje się dla aktywnych osób.

W torebce kobiety mieści się laptop, kalendarz, kosmetyki i wiele innych niezbędnych drobiazgów. Dla aktywnych zawodowo poleca się shopper lub aktówkę. Kobiety lubiące sport zwykle wybierają torebkę w stylu worka lub a'la bagaż. Plecak natomiast jest zdrowszy dla pleców i znakomicie nadaje się dla aktywnych osób. Symbolem kobiecości i towarzyszem każdej pani jest torebka. Znane powiedzenia określają, że „w damskiej torebce mieści się cały wszechświat” oraz „torebki to worki bez dna”. Torebka i plecak – akcesoria funkcjonalne Nowoczesna kobieta nosi ze sobą wiele rzeczy: portfel, laptop, klucze, zeszyty, kalendarz, jedzenie, kosmetyki, a nawet ubrania. Nie każda torebka jest w stanie pomieścić tyle rzeczy, ale z pomocą przychodzą plecaki. Wybór jest coraz większy. Każda kobieta musi jednak sama zdecydować, czy plecak pasuje do jej osobowości i czy będzie się z nim dobrze czuła. Zalety i wady torebek Każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedną torebkę. Wybór najodpowiedniejszej torebki powinien zależeć od jej przeznaczenia i funkcjonalności. Wiele kobiet jest aktywnych zawodowo, często się przemiesza i musi nosić ze sobą wiele dokumentów, kalendarz, a nawet komputer. Dla takich business women najodpowiedniejszy będzie wybór torebki typu kuferek , shopper czy aktówka. Dla osób bardziej aktywnych, których nie ogranicza dress code najlepiej sprawi się torebka typu worek , a nawet sportowa a`la bagaż. Na spacer lub w odwiedziny nada się listonoszka, w której pomieszczą się klucze i portfel. Każda kobieta powinna też posiadać torebkę na szczególne okazje, takie jak wesele czy bankiet – w takich przypadkach najlepiej zaopatrzyć się w kopertówkę lub „chanelkę” na ozdobnym łańcuszku. Różnorodność wyboru jest...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner