Mata edukacyjna dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
© megustadesign/Adobe Stock
Styl życia

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku - dla dziewczynek i chłopców

Poznajcie najpopularniejsze i najbardziej specyficzne imiona dla dzieci w 2020 roku. Jakie imię dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Wybór imienia dla dziecka nigdy nie jest łatwy. Rodzice biorą pod uwagę najróżniejsze rzeczy - modę, porady bliskich, to czy dziecko będzie w przyszłości dumne z ich wyboru. Jeżeli nie macie pomysłu lub nadal się wahacie, zajrzyjcie do naszego zestawienia najpopularniejszych imion dla dziewczynki i chłopca w 2020 roku. Możecie również zobaczyć najdziwniejsze i najbardziej kreatywne pomysły rodziców z zeszłego roku.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2020

W zeszłym roku największą popularnością cieszyły się proste imiona takie jak Zuzanna, Julia i Maja. W tym roku odnotowane nieco inne trendy, nastąpi wielki powrót do imion nadawanych pokoleniu naszych rodziców, a nawet dziadków. 

Choć na pierwszym miejscu nadal pozostanie imię Zuzia, do łask powrócą klasyczne i dość eleganckie imiona. W tym roku na pewno urodzi się wiele Zofii, Marii, Helen czy Alicji oraz odrobinę mniej popularnych Amelek, Poli i Emilek.

Jednak w tym roku trafił się również bardzo nietypowe imiona, które mogą niektórych szokować. W urzędzie odnotowano takie imię jak Merida, do którego inspiracją z pewnością była popularna bajka.

Były również osoby, które chciały nazwać swoje dzieci Nutella, Pipa lub Koka, jednak urzędnicy USC odmówili na podstawie przepisów z 2015 r. Do życia weszło wtedy prawo, iż dziecku można nadać imię pochodzenia zagranicznego, ale nie może być ono zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2020

Również wśród chłopców można będzie dostrzec tendencję wybierania tradycyjnych imion. W 2020 roku urodzi się wiele chłopców, którym zostanie nadane imię: Stanisław, Ignacy, Leon czy Nikodem. Na mocnych pozycjach nadal będą utrzymywać się Jan, Antoni oraz Jakub.

Również wśród chłopców nie brakowało w tym roku dziwnych imion. Trzeba przyznać, że rodzice z roku na rok są coraz bardziej kreatywni. W zeszłym roku w Polsce urodzili się między innymi Horyw, Alp czy Wiedźmin. 

Oczywiście nie zabrakło również imion, które nie zostały zaakceptowane przez Urząd Stanu Cywilnego. Na czele listy specyficznych pomysłów możemy wyróżnić takie imiona, jak: Joint, Rambo czy Batman. Dziwne jest jednak to, że urzędnicy nie zaakceptowali Batmana, a naszego rodzimego Wiedźmina już tak.

Źródło: www.tvp.info

 

Imiona dzieci gwiazd
Newsy
Lea, Mia, Liam, Nadia... Dzieci gwiazd noszą oryginalne imiona! Które podoba się Wam najbardziej?
Lea, Mia, Liam, Nadia... Dzieci gwiazd noszą oryginalne imiona! Które podoba się Wam najbardziej?

Gwiazdy bardzo lubią nadawać swoim dzieciom nietypowe imiona. Niektóre z nich są wymyślne, ale nie można odmówić im uroku! Przodownikami nadawania maleństwom oryginalnym imion byli w Polsce Marta i Michał Wiśniewscy. Ich śladami poszło wiele polskich gwiazd! Zobaczcie te najbardziej oryginalne imiona! Nam podobają się... wszystkie! A Wam? Zobacz także:  Ewa Mrozowska zdecydowała się na ciążową sesję zdjęciową. Zmysłowe fotografie wykonała Sylwia Bomba!

Małgorzata Socha, Paulina Sykut z córką Różą na Instagramie
Instagram/Eastnews
Newsy
Nikon, Koko, Etiennette, Róża - poznaj najbardziej oryginalne imiona dzieci gwiazd!
Nikon, Koko, Etiennette, Róża - poznaj najbardziej oryginalne imiona dzieci gwiazd!

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy, szczególnie jeśli jest się osobą rozpoznawalną. Tendencji przy wyborze imienia jest wiele. Może to być klasyczne imię , nadawane po przodkach, zagraniczne lub związane z ulubionym miejscem. Imiona dzieci gwiazd bardzo często są oryginalne i widać, że rodzicom zależało, aby wyróżniać się na tle innych. Jednak nie wszyscy celebryci wykazują się dużą pomysłowością przy nadawaniu imienia dziecku i wybierają zawsze modne klasyczne propozycje. Jak gwiazdy nazywają swoje dzieci? Popularne imiona dzieci gwiazd Dlaczego gwiazdy wybierają oryginalne imiona dla dzieci? Odpowiedź jest prosta! Zazwyczaj chcą w ten sposób sprawić, że ich dziecko będzie wyjątkowe. Moda na oryginalne imiona wśród  dzieci gwiazd nie dotyczy tylko naszego kraju. Amerykańskie gwiazdy wymyślają imiona dla swoich pociech, a następnie zastrzegają je jako chronione prawem znaki towarowe, tak zrobiła m.in. Beyonce czy Victoria Beckham . Co prawda w Polsce takie sytuacje jeszcze się nie zdarzają, ale niektóre imiona dzieci gwiazd są naprawdę oryginalne! Zobaczcie... Zobacz także :  Jak wyglądają i czym zajmują się dzieci Kasi Figury, Natalii Kukulskiej, Kasi Nosowskiej i wielu innych gwiazd?

dziecko
iStock
Styl życia
Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2019 - dla dziewczynek i chłopców
Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2019 - dla dziewczynek i chłopców

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało ranking najpopularniejszych imion dla dzieci w 2018 r.  Zestawienie dla  nikogo nie było zaskoczeniem, od kilku lat rodzice wybierają tradycyjne imiona. W tym roku trend nadal się utrzymuje. Zobaczcie jakie są najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców w 2019 r. Na szczycie listy uplasowały się imiona: Zuzia, które otrzymało 8866 dziewczynek oraz imię Antoni, które dostało aż 9329 chłopców. Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2019 r. W zeszłym roku na szczycie listy widniało imię Zofia. W tym roku rodzice również stawiali na tradycyjne, polskie imiona, takie jak: Zuzia, Julia i Maja. Tak prezentuje się lista 10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek: Zuzanna - 8866 Julia - 8468 Maja - 8033 Zofia - 7928 Hanna - 7723 Lena - 7650 Alicja - 5759 Maria - 5442 Amelia - 5310 Oliwia - 5058 Na końcu rankingu możemy znaleźć bardzo ciekawe i nietypowe imiona, takie jak: Zoria, Warwara oraz Uljana oraz starodawne: Teofila, Kordelia czy nawet Kleopatra. Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2019 r. Oprócz imienia Antoni , w pierwszej trójce znaleźli się również Jakub i Jan . Co ciekawe imię Antoni było bardzo modne również w XVIII i XIX wieku, do łask powróciło w 2014 roku. Najczęściej nadawane imiona dla chłopców: Antoni - 9329 Jakub - 8908 Jan - 8457 Szymon - 8234 Aleksander - 7324 Franciszek - 7094 Filip - 6407 Mikołaj - 6008 Wojciech - 5862 Kacper- 5437 W tym roku do najrzadszych imion należą te klasyczne: Witek, Zbyszek i Tomek oraz zupełnie nieznane i zagraniczne: Yuri, Zaid, Zayan. Źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/imiona  

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner