Mata edukacyjna dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
© megustadesign/Adobe Stock

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku - dla dziewczynek i chłopców

Mata edukacyjna dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
© megustadesign/Adobe Stock

Wybór imienia dla dziecka nigdy nie jest łatwy. Rodzice biorą pod uwagę najróżniejsze rzeczy - modę, porady bliskich, to czy dziecko będzie w przyszłości dumne z ich wyboru. Jeżeli nie macie pomysłu lub nadal się wahacie, zajrzyjcie do naszego zestawienia najpopularniejszych imion dla dziewczynki i chłopca w 2020 roku. Możecie również zobaczyć najdziwniejsze i najbardziej kreatywne pomysły rodziców z zeszłego roku.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2020

W zeszłym roku największą popularnością cieszyły się proste imiona takie jak Zuzanna, Julia i Maja. W tym roku odnotowane nieco inne trendy, nastąpi wielki powrót do imion nadawanych pokoleniu naszych rodziców, a nawet dziadków. 

Choć na pierwszym miejscu nadal pozostanie imię Zuzia, do łask powrócą klasyczne i dość eleganckie imiona. W tym roku na pewno urodzi się wiele Zofii, Marii, Helen czy Alicji oraz odrobinę mniej popularnych Amelek, Poli i Emilek.

Jednak w tym roku trafił się również bardzo nietypowe imiona, które mogą niektórych szokować. W urzędzie odnotowano takie imię jak Merida, do którego inspiracją z pewnością była popularna bajka.

Były również osoby, które chciały nazwać swoje dzieci Nutella, Pipa lub Koka, jednak urzędnicy USC odmówili na podstawie przepisów z 2015 r. Do życia weszło wtedy prawo, iż dziecku można nadać imię pochodzenia zagranicznego, ale nie może być ono zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2020

Również wśród chłopców można będzie dostrzec tendencję wybierania tradycyjnych imion. W 2020 roku urodzi się wiele chłopców, którym zostanie nadane imię: Stanisław, Ignacy, Leon czy Nikodem. Na mocnych pozycjach nadal będą utrzymywać się Jan, Antoni oraz Jakub.

Również wśród chłopców nie brakowało w tym roku dziwnych imion. Trzeba przyznać, że rodzice z roku na rok są coraz bardziej kreatywni. W zeszłym roku w Polsce urodzili się między innymi Horyw, Alp czy Wiedźmin. 

Oczywiście nie zabrakło również imion, które nie zostały zaakceptowane przez Urząd Stanu Cywilnego. Na czele listy specyficznych pomysłów możemy wyróżnić takie imiona, jak: Joint, Rambo czy Batman. Dziwne jest jednak to, że urzędnicy nie zaakceptowali Batmana, a naszego rodzimego Wiedźmina już tak.

Źródło: www.tvp.info

 

Więcej na temat macierzyństwo niemowlaki
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08