Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kalendarz na 2019
East News
Styl życia

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 - dni wolne, ferie zimowe, święta

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 - dni wolne, ferie zimowe, święta

Kalendarz szkolny 2019/2020 - kiedy wypadają przerwy świąteczne i ferie? Przygotowaliśmy dla Was pełny harmonogram roku szkolnego, w którym możesz sprawdzić wszystkie dni wolne od zajęć dydaktycznych. W tym roku zimowa przerwa świąteczna będzie trwała wyjątkowo długo. To jednak nie jedyny dni wolne od szkoły. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsca dnia 2 września 2019 roku. Pierwszy dzień w szkole ustalany jest w pierwszy wolny dzień września. Ponieważ w tym roku 1 września wypadał w niedzielę, uczniowie mieli rozpoczęcie dzień później, w poniedziałek.

Zimowa przerwa świąteczna 2019

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia 2019 roku i będzie trwała aż do 1 stycznia 2020 roku. 23 grudnia wypada w poniedziałek, wynika z tego, że ostatnie zajęcia odbędą się 20 grudnia. Dzięki temu uczniowie będą mogli się cieszyć aż 12 dniami wolnymi od szkoły.

Zimowe ferie szkolne 2020

Termin zimowych ferii szkolnych jest zależny od województwa, w którym znajduje się placówka.

Harmonogram ferii szkolnych 2020:

  • 13 - 26 stycznia - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 20 stycznia - 2 lutego - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 27 stycznia - 9 lutego - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 10 - 23 lutego - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Wiosenna przerwa świąteczna 2020

Przerwa świąteczna 2020 będzie trwała od 6 kwietnia do 14 kwietnia. Wraz z weekendem poprzedzającym przerwę okres wolny od zajęć będzie trwał 11 dni. Uczniowie wrócą do szkoły 15 kwietnia, który wypada w środę.

Dni wolne od szkoły 2019/2020

Dodatkowe dni wolne od nauki w tym roku szkolnym:

  • 1 listopada 2019 - Wszystkich Świętych (piątek),
  • 11 listopada 2019 - Narodowe Święto Niepodległości (poniedziałek),
  • 1 stycznia 2020 - Nowy Rok (środa),
  • 6 stycznia 2020 - Święto Trzech Króli (poniedziałek),
  • 1 maja 2020 - Międzynarodowe Święto Pracy (piątek),
  • 11 czerwca 2020 - Boże Ciało (czwartek).

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego planowane jest na 26 czerwca 2020 roku i wypada w ostatni piątek tego miesiąca. Wakacje, czyli ferie letnie będą jako co roku trwać od zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych do 31 sierpnia 2020 roku.

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Terminy ferii zimowych
© yanlev/Fotolia.com
Styl życia
Terminy ferii zimowych 2018 – podział ferii na województwa
Ferie zimowe 2018 rozpoczynają się od 15 stycznia. Pierwszą grupą udającą się na przerwę międzysemestralną są uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Terminy ferii zimowych ogłaszane są corocznie przez Ministra Edukacji Narodowej.

Ferie zimowe 2018 rozpoczynają się od 15 stycznia. Pierwszą grupą udającą się na przerwę międzysemestralną są uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Terminy ferii zimowych ogłaszane są corocznie przez Ministra Edukacji Narodowej.    Ferie zimowe 2018 są z niecierpliwością wyczekiwane przez wszystkich uczniów. Jest to dwutygodniowa przerwa umożliwiająca wyjazd w wiele ciekawych miejsc, np. w góry. Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są różne, dlatego warto wcześniej sprawdzić, kiedy można zaplanować zimowy wyjazd i wypoczynek.  Terminy ferii zimowych 2018 – dlaczego są różne? Ferie zimowe 2018 są upragnioną przez wszystkich uczniów dwutygodniową przerwą międzysemestralną, w trakcie której można zaplanować wyjazd na górskie stoki czy w inne ciekawe i malownicze miejsca. Ustalone terminy zimowe są różne dla poszczególnych części kraju. Podział ferii zimowych na województwa ma na celu zmniejszenie natłoku w pociągach, na stokach górskich oraz w pensjonatach, na co narzekali uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz ośrodki przyjmujące wycieczkowiczów. Decyzja o podziale ferii zapadła w 2003 roku. Ferie zimowe 2018 jako pierwsi rozpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ostatni w kolejce do długo wyczekiwanego odpoczynku będą natomiast uczniowie zamieszkujący województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie.  Dokładne terminy ferii zimowych 2018  Terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych dla poszczególnych województw ogłaszane są co roku przez Ministra Edukacji Narodowej w rozporządzeniu o organizacji roku szkolnego . W tym samym terminie...

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?! 
Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?! 

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie szkół. Wiadomo co dalej z nauką zdalną. Czy dzieci wrócą do szkół po 29 listopada? Rząd ogłosił również decyzję w sprawie zbliżających się ferii zimowych. Zapowiada się ogromna zmiana, a uczniów czeka prawie miesiąc przerwy od zajęć dydaktycznych. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem? Szkoły pozostają zamknięte. Co z feriami zimowymi 2021?  Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia związane ze szkolnictwem. Nauka zdalna dla uczniów zostaje przedłużona do świąt Bożego Narodzenia. Podjęto również decyzję o feriach zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw w całej Polsce. Przerwa zimowa w 2021 będzie odbywała się w terminie od 4 do 18 stycznia. Premier zapowiedział również, że zostaną wprowadzone restrykcje odnośnie przemieszczania się i apeluje a nie planowanie wyjazdów, ponieważ nie jest wykluczone, że konieczne będzie odbywanie kwarantanny. Oto co mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji : Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie miedzy 4 a 17-18 stycznia. W tym roku 2021 musza być skumulowane w jednym czasie, żeby ruch był mniejszy, żeby nie wyjeżdżać za granice, bo może byćpotem potrzebna kwarantanna. Jak zostaniemy w domach to jest szanse ze ok. 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki.  Premier oznajmił również, że kwestia zasiłku opiekuńczego w związku z nowymi zasadami związanymi z nauką zdalną będą obowiązywać na takich samych warunkach jak w marcu: ...

Kalendarz na 2019
East News
Newsy
Ile dni wolnych od pracy wypada w 2019 roku?
Ile dni wolnych od pracy wypada w 2019 roku?

  Koniec 2018 roku zbliża się wielkimi krokami! Już wkrótce rozpoczniemy nowy, 2019 rok. Wiele osób z pewnością już marzy o wiośnie i wakacjach. A kiedy najlepiej zaplanować krótki urlop, albo zrobić sobie przedłużony weekend? Sprawdziliśmy, ile dni wolnych od pracy będzie w 2019 roku.     Okazuje się, że w 2019 roku aż 13 dni będzie wolnych od pracy ( niektóre niestety wypadają w weekend). Kiedy wypadają? 1 stycznia (wtorek) będziemy świętować Nowy Rok 6 stycznia Święto Trzech Króli - wypada w niedzielę 21 kwietnia- Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia- Poniedziałek Wielkanocny 1 maja (środa) -Święto Pracy 3 maja (piątek )- Święto Konstytucji 9 czerwca (niedziela)- Zesłanie Ducha  Świętego 20 czerwca ( czwartek) -Boże Ciało 15 sierpnia (czwartek) -Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 1 listopada (piątek) -Wszystkich Świętych 11 listopada (poniedziałek) -Święto Niepodległości 25 i 26 grudnia (środa, czwartek) - Boże Narodzenie   Co ciekawe, na początku grudnia 2018 roku politycy PSL złożyli w Sejmie projekt, który zakłada, że dniami wolnymi od pracy będą również Wielki Piątek i Wigilia. Jeśli więc politycy przyjmą wniosek, czekają nas dodatkowe dwa dni wolne od pracy!   Zobacz także: Jak korzystać z urlopu na żądanie?   W 2019 roku wolnych od pracy jest 13 dni.

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner