Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Para rozmawia poważnie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Zakończ romans skutecznie, ale nie drastycznie

Najlepszym sposobem na to jak zakończyć romans nie jest próba zatuszowania problemu, a jego rozwiązanie. Przy podejmowaniu decyzji o odejściu warto przygotować sobie listę za i przeciw podsumowującą łączącą was relację oraz zastanowić się co tak naprawdę skłoniło cię do rozpoczęcia romansu.

Najlepszym sposobem na to jak zakończyć romans nie jest próba zatuszowania problemu, a jego rozwiązanie. Przy podejmowaniu decyzji o odejściu warto przygotować sobie listę za i przeciw podsumowującą łączącą was relację oraz zastanowić się co tak naprawdę skłoniło cię do rozpoczęcia romansu.

Decyzja o zakończeniu romansu

Jeżeli tkwisz w związku, który przynosi więcej smutków i rozczarowań niż przyjemności, to najlepszy znak, że należy go zakończyć. Być może dreszczyk adrenaliny i pożądanie, które towarzyszyły spotkaniom w pełni spełniały twoje oczekiwania, ale teraz coś się zmieniło, coś zgasło, „wypaliło się” i czas to zakończyć. Najważniejsze, aby zakończyć łączącą was relację skutecznie, ale nie dramatycznie.

Jak zakończyć romans? Krok 1: zrób listę za i przeciw

Zanim dojdzie do rozmowy o zakończeniu związku, daj czas samemu sobie. Sporządź listę, która pomoże ci zdać sobie sprawę z tego czym dla ciebie jest i ile znaczy ten romans. Skrupulatnie notuj wszystkie pozytywne i negatywne zachowania. Nie stosuj taryfy ulgowej, im więcej negatywnych cech znajdziesz, tym łatwiej będzie ci odejść. Lista pozwoli ci podsumować związek i będzie obrazem twojego obecnego położenia.

Jak zakończyć romans? Krok 2: wróć do początku

Kolejnym krokiem w podejmowaniu decyzji o odejściu jest powrót do początku. Cofnij się myślami do chwili, w której wszystko się zaczęło i zastanów się, co tak naprawdę skłoniło cię do podjęcia decyzji o tym, aby zacząć romansować. Czy była to chęć zemsty, adrenalina, a może potrzeba czułości, chęć poczucia bezpieczeństwa i pragnienie troski. Jeżeli zrozumiesz, co było motywacją do rozpoczęcia romansu, łatwiej będzie ci znaleźć rozwiązanie problemu.

Jak zakończyć romans? Krok 3: rozmowa

Rozmowa z partnerem to najtrudniejszy krok w kończeniu romansu. Jeżeli decyzja nie jest spontaniczna, a kwestia rozstania została już przemyślana i masz w głowie konkretne argumenty, łatwiej będzie ci przeprowadzić rozmowę. W trakcie zamykania romansu staraj się unikać oskarżeń i zwrotów, które nawiązują do uczuciowości. Twoja wypowiedź powinna być syntetyczna i zdecydowana. Ważne, aby w głosie nie dało się wyczuć niepewności i słabości, która może zostać wykorzystana przez drugą stronę. Nie daj się zastraszyć ani wziąć na litość. Często po kilku dniach od rozstania, porzucony partner czy partnerka starają się odnowić kontakt, dzwonią lub piszą e-maile, dlatego najlepiej zmienić numer telefonu lub adres e-mailowy. Po rozstaniu należy usunąć wszelkie wiadomości, listy i zdjęcia, które będą sprawiały ból i utrudnią czas gojenia emocjonalnych ran. Należy pamiętać, że każde rozstanie jest mniej lub bardziej bolesne, trzeba mieć tego świadomość i wytrwać w swoim postanowieniu.  

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
zakochani w biurze
©Andrey Popov/Fotolia
Styl życia
Zakazany owoc – romans w biurze – zasady i zagrożenia
Romans w biurze ma wpływ na cały zespół. Musisz mieć świadomość, że cała firma będzie wam kibicować i komentować wasze zachowania.

Romans w biurze ma wpływ na cały zespół. Musisz mieć świadomość, że cała firma będzie wam kibicować i komentować wasze zachowania.   Mówi się, że miłość nie wybiera i możemy dostać strzałą amora w najmniej spodziewanym momencie. Zdarza się, że Kupidyn upatrzy sobie akurat nasze miejsce pracy . Romanse w biurze były, są i pewnie zawsze będą – zdarza się, że nawet ich nie zauważamy, bo kochankowie bardzo dobrze się maskują. Romans w biurze – trzymajcie się zasad! Romans w biurze teoretycznie dotyczy tylko dwojga osób, ale w praktyce może mieć wpływ na cały zespół. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przebiega i na ile sobie pozwalają te dwie osoby. Jeżeli jesteś w sytuacji, że ze swoim współpracownikiem czujecie do siebie miętę i bardzo chcielibyście spróbować być razem, trzymajcie się kilku zasad .   1. Nie spieszcie się – zawsze zachowujcie ostrożność rozpoczynając romans w miejscu pracy. Biuro to nie jest najbardziej romantyczna sceneria do rozwoju romansu. Przemyślcie dokładnie wszystkie za i przeciw.   2. Nie afiszujcie się – romans w biurze nie zawsze jest mile widziany, więc dopóki nie będziecie mieli pewności co do statusu swojego związku oraz tego, jakie podejście do takich relacji w miejscu pracy ma szefostwo, nie spieszcie się z tym, żeby ogłaszać to światu. Z pewnością też będziecie pod ciągłą obserwacją swoich kolegów i koleżanek z pracy. Jeśli szefostwo nie ma nic przeciwko, i tak nie jest w dobrym tonie okazywać sobie na każdym kroku uczucia – trzymać się za ręce, przytulać, całować. Podobnie nie powinniście kłócić się przy kolegach. Na to jest czas po pracy.   3. W pracy zajmujcie się pracą – oczywiście nie jest łatwo się skupić, gdy ukochany siedzi w tym samym pokoju, ale wciąż macie pracę do wykonania. Nie możecie zaniedbywać obowiązków z tego powodu....

salon na poddaszu
©marog-pixcells/Fotolia
Styl życia
Mieszkanie na poddaszu – funkcjonalne rozwiązanie czy chwilowa moda?
Mieszkanie na poddaszu często zachwyca nietuzinkową aranżacją wnętrza i widokami zza okien, które rozciągają się na panoramę miasta. Mieszkanie na strychu to ciekawe rozwiązanie, ale należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę kwestie takie jak ogrzewanie, czy brak windy zanim zdecydujemy się na kupno lub wynajęcie poddasza.

Mieszkanie na poddaszu często zachwyca nietuzinkową aranżacją wnętrza i widokami zza okien, które rozciągają się na panoramę miasta. Mieszkanie na strychu to ciekawe rozwiązanie, ale należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę kwestie takie jak ogrzewanie, czy brak windy zanim zdecydujemy się na kupno lub wynajęcie poddasza. Mieszkanie na poddaszu – wady: zimno, upał, wysokość, konstrukcja Zła izolacja dachu będzie sprawiała dużo problemów. Latem na poddaszu będzie gorąco, a zimą ciepło ucieknie przez dach, który ponadto może przeciekać w czasie deszczu lub obfitych opadów śniegu. Malownicze skosy na poddaszu dodają mu niepowtarzalnego uroku, ale bywają również dużym utrudnieniu przy aranżacji przestrzeni . Należy na to zwrócić uwagę szczególnie przy zakupie mebli. Urządzenie poddasza nie nastręcza trudności, ale z pewnością wymaga większej wyobraźni. Często drewniana konstrukcja poddasza wymaga odpowiedniej impregnacji , szczególnie w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia . Na poddasze nie dojeżdża winda, dlatego, gdy mamy problem z wchodzeniem po schodach lub malutkie dziecko – warto ten czynnik wziąć pod uwagę.   Najwięcej uroku mają stare strychy w malowniczych kamienicach, najczęściej znajdujących się w centrum miasta. Dlatego, jeżeli nie lubimy zgiełku ruchliwych ulic poddasze nie jest dobrym rozwiązaniem . Strychy adaptowane na mieszkania w nowym budownictwie z reguły są łączone z mieszkaniem poniżej tworząc dwukondygnacyjny apartament. W tym przypadku konstruktorzy biorą od uwagę wszystkie czynniki związane z ewentualnymi niedogodnościami mieszkania na poddaszu, więc nie trzeba się o większość z nich martwić. Warto dodać, że osoby, którym bliskie są zasady feng shui powinny zrezygnować z poddasza. Ponieważ według feng shui strych ma na zawsze pozostać strychem,...

Marta i Sławomir Rolnik szuka żony
Facebook
Newsy
Marta i Sławomir z "Rolnik szuka żony": "Przecież my nie umiemy ze sobą nawet rozmawiać"
Najbardziej zaskakującym spotkaniem okazał się wyjazd Marty i Sławomira! Już od pierwszych chwil okazało się, że mają inne oczekiwania wobec ich relacji... Jak się potoczyła ich randka?

W ostatnim odcinku „ Rolnik szuka żony ” uczestnicy odwiedzili swoje kandydatki w ich domach. Spotkanie Marleny i Seweryna zakończyło się awanturą i widzowie programu byli świadkami burzliwego rozstania pary. Teraz przyszedł czas na wspólne randki i wyjazdy tylko we dwoje, a za tydzień 1 grudnia zostanie wyemitowany ostatni odcinek 6. sezonu „Rolnik szuka żony”! Najbardziej zaskakującym spotkaniem okazał się wyjazd Marty i Sławomira! Już od pierwszych chwil okazało się, że mają inne oczekiwania wobec ich relacji... Jak się potoczyła ich randka? Marta i Sławomir na randce w górach! Początkowo rozmowa pary dotyczyła jedynie pogody, co zaczęło irytować Martę. Potem przyszedł czas na wspólne wyjście, które też jej się nie spodobało! Jedną z atrakcji na randce Marty i Sławomira było robienie oscypków. Kobieta od razu przyznała, że nie lubi tego rodzaju sera i bez entuzjazmu podeszła do zadania. Widać, że z każdą godziną była coraz bliższa rezygnacji z relacji z rolnikiem.  Sławek jest spokojny, cierpliwy i zaradny i myślę, że w każdej sytuacji sobie poradzi. Jego przyszłą partnerka na pewno z nim nie zginie. Chciałabym się zakochać, ale miłość boli - powiedziała Marta. Z kolei Sławomir tak określił ich związek: Traktuję ją jak dobrą przyjaciółkę i chyba niektóre związki polegają na tym, że pary są jak najlepsi przyjaciele. (...) Ja się nie spieszę. Będzie czas, będziemy się poznawać - dodał Sławomir o swojej kandydatce.  Zobacz także:  "Rolnik szuka żony" jest reżyserowany? Ilona zdradziła całą prawdę! Szokując kolacja Marty i Sławomira! Przed kolacją ja jestem pozytywnie nastawiony - wyznał Sławomir, z kolei Marta zadeklarowała: Powiem krótko i na temat - chcę, poznawajmy się ! Jednak kiedy...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner