Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

mężczyzna odwrócony plecami patrzy na morze
Flickr/Butz.2013/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Feromony, czyli czym pachnie prawdziwy mężczyzna

Feromony męskie to substancje chemiczne, które dla kobiet stanowią informację o tym, czy dany mężczyzna będzie dla nich odpowiednim partnerem. Wielu panów stosuje je, żeby podbić serce wybranej kobiety, ale także... swojego szefa, podwładnych i klientów biznesowych.

Feromony męskie to substancje chemiczne, które dla kobiet stanowią informację o tym, czy dany mężczyzna będzie dla nich odpowiednim partnerem. Wielu panów stosuje je, żeby podbić serce wybranej kobiety, ale także... swojego szefa, podwładnych i klientów biznesowych.

Czym są feromony?

Feromony to substancje chemiczne, obecne w pocie, ślinie, moczu i innych wydzielinach ciała. W naturalnym stężeniu nie mają one zapachu, mimo to są wyczuwane przez ludzki węch. Za odbiór tych komunikatów odpowiada narząd Jacobsona, znajdujący się u podstawy przegrody nosowej. Odebrane za jego pomocą komunikaty przekazywane są do podwzgórza, części mózgu odpowiedzialnej za emocje i czynności seksualne, gdzie zostają odpowiednio zinterpretowane.

Jak działają męskie feromony?

Wydzielane przez mężczyzn feromony stanowią dla kobiet informację między innymi o tym, czy dany mężczyzna jest dobrym kandydatem na partnera seksualnego. Feromony wywołują różne reakcje emocjonalne u osób, które je wyczuwają. Działają więc nie tylko na kobiety, ale też na mężczyzn, czyniąc ich np. bardziej ugodowymi i skłonnymi do podporządkowania się. Dlatego syntetyczne feromony są często reklamowane jako środek, dzięki któremu można zyskać także w relacjach biznesowych. Entuzjaści feromonów twierdzą, że zyskali dzięki nim większy szacunek u podwładnych, przełożeni i klienci bardziej im ufają, a koleżanki z pracy same proponują wyjście do klubu. Czym właściwie są te magiczne substancje?

Kasia gotuje z Polki.pl: puree z dyni

Męskie feromony, czyli 4 razy „A”

Istnieją cztery podstawowe substancje chemiczne uznawane za męskie feromony. Oto one:

 

Androstenol

Tworzy aurę młodości i zdrowia, sprawia, że osoba, która nim pachnie, wydaje się bardziej przystępna, ciepła i przyjazna. Z tego względu androstenol nazywany jest „lodołamaczem”.

 

Androstenon

Badania naukowe dowiodły, że androstenon, pochodna testosteronu, sprawia, że osoby, które go wyczuwają, stają się bardziej zrelaksowane. Osoba, która go wydziela jest postrzegana jako bardziej zdecydowana i dominująca. Androstenon inaczej działa na kobiety podczas dni płodnych, a inaczej w innych fazach cyklu. W fazie owulacji kobiety odbierają wyczuwany androstenon jako przyjemniejszy i bardziej pociągający.

 

Androsteron

Jest to hormon płciowy, który odpowiada za rozwój męskich cech płciowych: gruczołów rozrodczych i owłosienia oraz za mutację głosu. Jako feromon sprawia, że inni mężczyźni są skłonni uznawać tego, kto nim pachnie, za odpowiedzialnego, kompetentnego i godnego zaufania. Kobiety natomiast czują się przy takim mężczyźnie bezpieczniej.

 

Androstadeion

Ta substancja zwiększa gotowość do odbierania sygnałów emocjonalnych. Ludzie czują się bardziej spokojni przy osobie, która wydziela androstadeion. Andriostadeion zwiększa ponadto pobudzenie seksualne u kobiet.

Perfumy z feromonami

Na rynku dostępne są perfumy, które mają w składzie syntetycznie uzyskane feromony. Różnią się one proporcjami poszczególnych feromonów. Ceny perfum zależą od stężenia feromonów i pojemności flakonika. Koszt 100 ml to ok. 120 złotych.

kobieta w czarnej bieliźnie na łóżku
Pixabay/luxstorm/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Może to jej urok, może to feromony
Feromony, czyli bezzapachowe substancje wydzielane przez organizm, przekazują m.in. informacje o gotowości do seksu. Nie zastąpią inteligencji, urody czy wdzięku osobistego, ale mogą pomóc w towarzyskim przełamaniu lodów i zdobyciu wybranego mężczyzny.

Feromony, czyli bezzapachowe substancje wydzielane przez organizm, przekazują m.in. informacje o gotowości do seksu. Nie zastąpią inteligencji, urody czy wdzięku osobistego, ale mogą pomóc w towarzyskim przełamaniu lodów i zdobyciu wybranego mężczyzny. Czym są feromony? Feromony to substancje znajdujące się w niektórych wydzielinach ciała, m.in. w pocie i śluzie. Trudno je zidentyfikować, ponieważ nie mają zapachu. Są odbierane za pomocą chemoreceptorów obecnych u podstawy przegrody nosowej, w tzw. narządzie Jacobsona, i przekazywane do mózgu. Tam, a dokładnie w odpowiadającym za seks i reakcje emocjonalne podwzgórzu, komunikaty zawarte w feromonach są przetwarzane i odpowiednio interpretowane.   Jednym z pierwszych dowodów na to, że na ludzkie życie seksualne mogą mieć wpływ komunikaty odbierane za pomocą węchu, były wyniki badań przeprowadzonych w 1998 roku przez dr Marthę McKlintock. Opisała ona zjawisko synchronizacji cyklu menstruacyjnego kobiet przebywających ze sobą przez dłuższy czas. Za przyczynę tego zjawiska odpowiedzialne okazały się komunikaty chemiczne obecne w pocie. Kobiety nieświadomie odczytywały przesyłane przez siebie chemiczne komunikaty, a ich organizmy dostosowywały się do tych informacji. Feromony dla kobiet: estratetraenol, kopuliny i androstenol W późniejszych badaniach odkryto także substancję, którą można nazwać wabikiem na mężczyzn, damski feromon – estratetraenol . Podczas eksperymentów odkryto, że pod jego wpływem mężczyźni stają się bardziej zrelaksowani i skłonni do opiekowania się kobietą , u której wyczują tę substancję. Estratetraenol naturalnie występuje wyłącznie w moczu i łożysku kobiet w ciąży. Na rynku dostępne są jednak perfumy, które mają w składzie tę substancję.   Innymi substancjami,...

kobieta pryska się perfumami
©alexugalek/Fotolia.com
Styl życia
Feromony w perfumach – na jakiej zasadzie działają bezwonne „narkotyki miłości”
Feromony to związki naturalnie występujące u ludzi i zwierząt. Odpowiadają m.in. za motywacje seksualne i zwiększenie pociągu seksualnego u przedstawicieli płci przeciwnej. Sztuczne feromony dostępne są, np. w perfumach. Ich rolą jest ułatwianie nawiązywania relacji międzyludzkich i stymulowanie pobudzenia seksualnego.

Feromony to związki naturalnie występujące u ludzi i zwierząt. Odpowiadają m.in. za motywacje seksualne i zwiększenie pociągu seksualnego u przedstawicieli płci przeciwnej. Sztuczne feromony dostępne są, np. w perfumach. Ich rolą jest ułatwianie nawiązywania relacji międzyludzkich i stymulowanie pobudzenia seksualnego.   Feromony działają nie tylko na osoby o różnych płciach . W przypadku homoseksualnych mężczyzn mózg reaguje na męskie feromony, w taki sam sposób jak u kobiety heteroseksualnej, a u homoseksualnych kobiet reakcja przebiega podobnie jak w mózgu heteroseksualnych mężczyzn. Naturalne feromony – czym są i jak działają Naturalne feromony płciowe wydzielane są m.in. przez skórę. Są to substancje lotne, które organizm produkuje w warunkach dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Feromony (związki semiochemiczne) wydzielane są przez organizmy osobników jednego gatunku. Składają się z wielu różnych związków chemicznych i są podstawą komunikacji (tzw. feromony agregacyjne), sposobem zwalczania konkurencji (feromony antagonistyczne) oraz bodźcem stymulującym zajście reakcji seksualnych (feromony płciowe). Działanie feromonów polega na bezpośrednim oddziaływaniu na centralny układ nerwowy i rejony w mózgu odpowiadające za emocje, wizję i uwagę. Ze względu na typ wywołanego efektu, feromony dzielone są na: wywoływacze – powodują u odbiorcy błyskawiczną reakcję i zmiany fizjologiczne. podstawowe – ich działanie jest wydłużone w czasie a zmiany zachodzące u osobników płci przeciwnej są łagodne i stopniowe. Inny podział feromonów uzależniony jest od płci. Typowe dla mężczyzn związki semiochemiczne to np. androstenol – inicjujący reakcje seksualne i androstenon – związek wzmacniający poczucie dominacji....

Afrodyzjaki
© marilyn barbone/Fotolia.com
Styl życia
Jakie afrodyzjaki działają pobudzająco na kobiety, a jakie na mężczyzn?
Popularne afrodyzjaki dla kobiet to drzewo sandałowe, wanilia lub róża. Najlepiej jest wyzwolić z nich zapach w postaci świec lub olejków do masażu. Naturalne afrodyzjaki z kuchni to też koper, oregano, żeń-szeń lub chili. Męskie afrodyzjaki to ostrygi, krewetki, gałka muszkatołowa lub arbuz.

Popularne afrodyzjaki dla kobiet to drzewo sandałowe, wanilia lub róża. Najlepiej jest wyzwolić z nich zapach w postaci świec lub olejków do masażu. Naturalne afrodyzjaki z kuchni to też koper, oregano, żeń-szeń lub chili. Męskie afrodyzjaki to ostrygi, krewetki, gałka muszkatołowa lub arbuz.   Wiele naturalnych afrodyzjaków (takich jak cynamon czy czekolada) działa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Jednak jest wiele produktów, które pobudzają tylko przedstawicieli jednej z płci. Afrodyzjaki dla kobiet: drzewo sandałowe, wanilia, oregano, koper, chili, kozieradka Na kobiety doskonale działa zapach, więc aby podkręcić atmosferę warto zwrócić uwagę na wanilię, drzewo sandałowe lub różę. Również owocowa i cytrusowa woń z odrobiną cynamonu działa pobudzająco i wyzwalająco. Warto więc kupić świeczkę zapachową na bazie tych produktów lub zadbać o masaż olejkiem do ciała o tym zapachu. Wiele afrodyzjaków działających szczególnie na kobiety można znaleźć w domowych warunkach.  Koper zwiększa kondycję, więc napar z tej rośliny może przedłużyć zabawy erotyczne .  Oregano ma działanie odprężające i zwiększające odwagę.  Żeń-szeń usprawnia pracę mózgu i poprawia samopoczucie. Chili rozpala uczucia i zwiększa pewność siebie. Kozieradka stymuluje hormony płciowe. Afrodyzjaki dla mężczyzn: gałka muszkatołowa, arbuz, imbir, ostrygi, krewetki Na mężczyzn pobudzająco działają owoce morza , a w szczególności ostrygi. Zawierają one cynk, który podnosi poziom testosteronu we krwi, co zwiększa męskie libido. Legenda głosi, że słynny Casanova jadł ich nawet 50 dziennie. Podobne działanie mają też pestki słonecznika lub dyni. Krewetki natomiast są bogate w fosfor, potas i magnez. Liczne...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik