Ozdoby choinkowe z filcu
© Sergey Chayko/Fotolia.com

Bombki choinkowe z filcu: jak zrobić je własnoręcznie?

Ozdoby choinkowe z filcu
© Sergey Chayko/Fotolia.com

Bombki choinkowe z filcu można wykonać samemu w domu. Wystarczy kolorowy materiał filcowy, igła z nitką, wata i opcjonalnie farba. Wykonanie ich jest łatwe i przyjemne, a własnoręczne będą cieszyć bardziej niż kupione w sklepie.

 

Wykonanie bombek choinkowych z filcu wymaga podstawowych umiejętności szycia.

Potrzebujemy:

  • materiału filcowego;
  • igły z nitką (nitka musi być grubsza);
  • waty;
  • wstążki;
  • farby do malowania po tkaninie (opcjonalnie).

 

Sposób wykonania:

Z filcu należy wyciąć dwa identyczne kształty gwiazdy. Następnie dokładnie przyłożyć do siebie i przyszyć do siebie jedno ramię gwiazdy tylko na jej krańcach.

 

W tak powstałą kieszonkę wkładamy odrobinę waty, aby wypełnić jej wnętrze. Obszywamy i wypełniamy w ten sposób wszystkie ramiona gwiazdy.

 

Gdy mamy już gotową gwiazdę, należy doszyć do jednego z jej ramion wstążkę, dzięki której zawiesimy ozdobę na choince.

 

Możemy zwieńczyć naszą dekorację świąteczną wzorem namalowanym farbą do materiałów. Jeżeli chodzi o gwiazdę, warto pomalować ją na błyszczący kolor.

 

Bombka z filcu może być wykonana na kształt laski wanilii, Św. Mikołaja czy głowy renifera. Nitka, którą obszywamy filc musi być solidna i grubsza od tych, które używamy na co dzień. Inaczej postępujemy w przypadku bombki w postaci kuli. Wtedy musimy dodatkowo zaopatrzyć się kulkę styropianową, którą za pomocą kleju oklejamy kawałkami filcu w kształcie łezki. Wtedy dodatkowo możemy wykorzystać wstążkę również do dekoracji samej kulki.

Przeładuj

Czy Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na karmienie piersią? Wiemy!

zobacz 01:23