Daria Trafankowska historia życia
TRICOLORS/East News
Newsy

Daria Trafankowska, Danusia z "Na dobre i na złe", skończyłaby 68 lat. Jej życie było pełne dramatów

Daria Trafankowska musiała przetrwać rozwód, samotnie wychowywała syna i walczyła z rakiem trzustki: "Nikogo nie omijają trudy życia"

Uśmiechnięta, miła i serdeczna - chociaż życie jej nie oszczędzało, ona sama uważała się za szczęśliwą kobietę. Taka właśnie była Daria Trafankowska, niezapomniana siostra Danusia z serialu "Na dobre i na złe". Choć od jej śmierci minęło już 18 lat, my wciąż o niej pamiętamy i podziwiamy za ten niesamowity optymizm, którego nie traciła nawet na chwilę przed śmiercią.

Jej życie jest historią niezwykle walecznej kobiety o wielkim sercu. 

Zobacz także: Elżbieta Słoboda, gwiazda "Na dobre i na złe", ciężko chorowała, ale nie chciała pomocy lekarzy. Wolała oddać się medytacji i modlitwie

Czy Marcin i Dominika w "Na dobre i na złe" będą jeszcze romansować? Paulina Gałązka tylko nam zdradziła prawdę!

Życie Darii Trafankowskiej nie oszczędzało cierpienia

Daria Trafankowska urodziła się 5 stycznia 1954 w Poznaniu. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi w 1979 roku. Oprócz aktorstwa poświęcała się również pracy lektora i dziennikarza radiowego. W latach 1995–1999 razem z aktorem Januarym Brunovem, prowadziła teleturniej edukacyjny dla dzieci "Szalone liczby" w TVP2. Jednak popularność i ogromną rozpoznawalność przyniósł jej przede wszystkim serial "Na dobre i na złe", w którym wcieliła się w postać oddziałowej szpitala w Leśnej Górze, Danuty Dębskiej.

Daria Trafankowska
AKPA/Prończyk

Oddziałowa Danusia była bardzo energiczną i charyzmatyczną kobietą. W jednym z wywiadów Daria Trafankowska opowiedziała jakie cechy łączyły ją z odgrywaną postacią w serialu "Na dobre i na złe". 

Mam jedną cechę siostry Danuty: jestem energiczna i staram się robić to, do czego się zobowiążę. Ale generalnie jestem osobą miękką, daję sobą kierować, często idę na kompromis. W ogóle nie znoszę konfliktów i zawsze staram się mediować. A siostra Danuta jak trzeba to się i poawanturuje... Mogłabym nauczyć się od niej tej konsekwencji w działaniu. Umiejętności panowania nad sytuacją. Tego, by nie poddawać się manipulacjom... - powiedziała w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską, Daria Trafankowska. 

Daria Trafankowska
TRICOLORS/East News

Widzowie pokochali oddziałową Danusię od pierwszych odcinków serialu. I chociaż życie zawodowe aktorki nabrało zawrotnego tempa, to jednak w jej życiu prywatnym zaczęły narastać problemy. Gwiazda "Na dobre i na złe" przeżywała wówczas rozwód z mężem, Waldemarem Dzikim, który związał się z Małgorzatą Foremniak. Jak wiadomo obie panie pracowały na planie serialu "Na dobre i na złe", co na pewno nie było komfortową sytuacją. Według mediów, Trafankowska nie żywiła jednak urazy do nowej partnerki byłego męża. Zaakceptowała fakt, że jest już rozwódką i nie chciała mieć złych stosunków z Małgorzatą Foremniak. 

Daria Trafankowska, Małgorzata Foremniak
Michal SKORUPSKI/East News

Po rozwodzie z mężem Daria Trafankowska samotnie wychowywała syna Wita. Uważała się za osobę szczęśliwą, która wokół siebie miała wspaniałych ludzi. 

Uważam się za osobę bardzo szczęśliwą. Nikogo nie omijają trudy życia, natomiast w tych próbach, którym musiałam sprostać, dostałam wiele wsparcia. Nigdy nie czułam się osamotniona. Zawsze byli przy mnie moi bliscy i przyjaciele - powiedziała aktorka w rozmowie z  ks. Wiesławem Aleksandrem Niewęgłowskim.

Poniżej na zdjęciu Daria Trafankowska z synem Witem.

Daria Trafankowska
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER, East News


Kiedy już wydawało się, że gwiazda "Na dobre i na złe" pokonała wszystkie życiowe problemy, usłyszała straszną diagnozę. Aktorka musiała zmierzyć się z chorobą, która niestety w większości przypadków prowadzi do szybkiej śmierci - rakiem trzustki. Dramatyczna diagnoza, która załamałaby niejedną osobę, nie sprawiła jednak, że aktorka straciła swoją radość i pogodę ducha. Była dzielna i nigdy się nie poddawała, nawet kiedy było już bardzo źle. 

Daria Trafankowska
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Lekarze nie dawali jej szans. Ona jednak nie poddawała się i dokąd tylko było to możliwe pracowała i czerpała radość z życia. Peszyło ją jednak to, że nagle znalazła się w centrum uwagi. Bliscy, przyjaciele, znajomi i fani włączyli się w pomoc dla Darii Trafankowskiej. Szukali pomocy wszędzie i zbierali pieniądze na jej leczenie. Aktorka w jednym z ostatnich wywiadów podkreśliła, że doświadczyła ogromu życzliwości i miłości, o której nawet nie marzyła. 

Doświadczam takiej życzliwości i takiej miłości, że właściwie nie mam innego wyjścia, jak wyzdrowieć - żartowała w jednym z ostatnich wywiadów.

Niestety, choroba nie odpuszczała. A jakby tego było mało, aktorka zmagała się również z problemami finansowymi. Pod koniec życia leczyła się w klinice w Austrii, ale nawet tamtejsi najlepsi specjaliści w tej dziedzinie nie potrafili jej pomóc.

Aktorka zmarła 9 kwietnia 2004 roku. Jej pogrzeb odbył się kilka dni później, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Do końca była wdzięczna za dar życia i ludzi, jakich miała wokół siebie...

Daria Trafankowska
TRICOLORS/East News

Małgorzata Foremniak z kwiatami i Artur Żmijewski w graniturze w serialu Na dobre i na złe
Artrama
Seriale
Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski wrócą do "Na dobre i na złe"? Niewykluczone!
Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski wrócą do "Na dobre i na złe"? Niewykluczone!

To już cztery lata, odkąd w serialu " Na dobre i na złe " nie ma  Małgorzaty Foremniak i Artura Żmijewskiego . Bohaterowie, których grali -  Zosia i Kuba Burscy  - wyjechali do Niemiec. W 623. odcinku "Na dobre i na złe" wróci ich córka Julia (teraz już dorosła), którą zagra Aleksandra Hamkało (gwiazda filmu "7 rzeczy, których nie wiecie o facecie" ). Czy zatem jest szansa, że ulubiona para bohaterów, których grali Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski też wrócą? Odpowiedź produkcji Jak się dowiedzieliśmy, scenarzyści serialu na razie nie mają takich planów. Rozmowy, przynajmniej z Małgorzatą Foremniak, były prowadzone kilkukrotnie, ale jak wiadomo w serialu jest mnóstwo innych wątków, które widzowie polubili i nie ma potrzeby odgrzewania starszych postaci. Jednak niewykluczone, że kiedyś wątek Burskich może powrócić. Na razie na pierwszy plan wyszły w naszym serialu inne wątki, ale może kiedyś Zosia i Kuby wrócą. Nic nie jest wykluczone, bo oni przecież cały czas żyją! - powiedziała nam Karolina Baranowska z Artramy. Ostatnio na trzy odcinki wróciła Katarzyna Bujakiewicz, ale to dlatego, że scenariusz wymagał pojawienia się jej postaci w szpitalu. Aktorka zgodziła się na gościnny występ. Zobaczymy czy właśnie kiedyś nie stanie się tak z wątkiem Burskich, którzy przyjadą odwiedzić starszą córkę w Leśnej Górze? :)   Zobacz: „Na dobre i na złe” ma już 16 lat! A my mamy dla Was galerię kultowych postaci serialu. Poznajecie?   Małgorzata Foremniak za czasów, gdy grała w "Na dobre i na złe" i teraz:   Artur Żmijewski za czasów, gdy grał w "Na dobre i na złe" i teraz:   Aleksandra Hamkało na konferencji "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach"  

Małgorzata Foremniak czeka na wielką miłość
East News
Newsy
Znamy plany Małgorzaty Foremniak. Jesień będzie należała do niej!
Co planuje aktorka?

Małgorzata Foremniak największą sympatię widzów zdobyła za sprawą serialu “Na dobre i na złe”, w którym wciela się w rolę Zosi Burskiej. Na fali popularności serialu aktorka zdobyła kilka Telekamer oraz dostała zaproszenie do programu “Taniec z gwiazdami”, w którym doszła do finału. Jej partnerem tanecznym był Rafał Maserak, z którym aktorka była przez jakiś czas w związku. Romans z dużo młodszym partnerem nie wpłynął dobrze na notowania aktorki w mediach. Jej rola w “Na dobre i na złe” została mocno okrojona, a producenci filmowi przestali do niej dzwonić tak często, jak przed laty. Ostatni film z udziałem Foremniak to “Och, Karol 2”, który miał premierę w 2011 roku. Od tego czasu aktorka bardziej skupiła się na teatrze oraz występach w “Mam talent” niż serialach i filmach. Jesienią to się zmieni! Jak udało nam się dowiedzieć, Małgorzata Foremniak poza rolą w serialu “Aż po sufit”, dostała też rolę w nowym serialu TVP, który ma zastąpić w ramówce serial “Ranczo”. Do tego aktorka zagra też w dwóch nowych filmach, jeden z nich “Czerwony pająk” będzie miał premierę już w listopadzie. Nie można jeszcze zapomnieć o programie “Mam talent”, który rusza już we wrześniu. Jednym słowem, jesień będzie należeć do Foremniak. Cieszycie się? Zobacz na Polki.pl: Uśmiechnięte Chylińska i Foremniak na castingach do "Mam talent"

ONS
Newsy
Małgorzata Foremniak zakończyła psychoterapię. Teraz wróci na szczyt?
Dlaczego musiała się jej poddać?

Małgorzata Foremniak przechodziła ostatnio trudne chwile w sferze życia prywatnego. Aktorka otwarcie mówiła o tym, że jest nękana przez prześladowcę , który uprzykrzał jej życie natrętnymi telefonami i SMS-ami oraz śledzeniem. Gwiazda czuła się osaczona i bezradna. Nie zostawiła jednak tej sprawy i decydowała się złożyć zawiadomienie do prokuratury. Zobacz też: Piotr Polk pierwszy raz o romansie z Małgorzatą Foremniak! Obecnie trwa proces w tej sprawie, a świadkowie potwierdzają wersję Foremniak, więc wszystko wskazuje na to, że proces potoczy się po myśli gwiazdy . Aktorka poniosła jednak znacznie wyższy koszt całej tej sprawy. A by uporać się z psychicznymi skutkami nękania, musiała skorzystać z pomocy specjalistów. Jak podał magazyn "Rewia", powołując się na anonimową wypowiedź gwiazdy, wszystko wróciło na dobre tory: W końcu zdecydowała się udać po pomoc specjalistów. - Małgosia poszła na terapię. I jest zadowolona z jej efektów. To pozwoliło jej odzyskać radość życia - powiedziała znajoma Foremniak na łamach magazynu. Trzymamy kciuki, by cała sprawa zakończyła się jak najszybciej i jak najbardziej korzystnie dla aktorki! Zobacz na Polki.pl: Osobisty dramat Małgorzaty Foremniak

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner