Party Stories
Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy

Żółta strefa w Warszawie? Czy wrócą obostrzenia w stolicy? Jest komentarz rzeczniczki ratusza

Już wkrótce Warszawa znajdzie się w żółtej strefie? W związku z pandemią koronawirusa i wzrostem liczby osób zakażonych w stolicy zostaną wprowadzone obostrzenia? Jest komentarz rzeczniczki stołecznego ratusza! Karolina Gałecka w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poinformowała, kiedy Warszawa może trafić do żółtej strefy. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Żółta strefa w Warszawie?

Od początku pandemii w Polsce wykryto już 91 514 (dane z 30 września) przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, w tym czasie w z powodu COVID-19 zmarło aż 2513 osób. Zaledwie kilka dni temu Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej poinformował, że w ciągu  ostatnich dwóch tygodni w Warszawie pojawiło się ponad tysiąc nowych przypadków koronawirusa.  Czy w związku z rosnącą liczbą zakażonych w stolicy zostanie wprowadzona żółta strefa? Rzeczniczka stołecznego ratusza w rozmowie z mediami zdradziła, kiedy możemy się tego spodziewać!

Liczymy się z możliwością wprowadzenia w Warszawie żółtej strefy – Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza przyznała w rozmowie z "Rzeczpospolitą". (...) stolica trafi do strefy żółtej, gdy w ciągu 14 kolejnych dni łączna liczba zakażeń przekroczy 1066.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że obecnie jest to... 1206 przypadków koronawirusa. Niewykluczone więc, że wkrótce w stolicy wrócą obostrzenia. Jeżeli Warszawa będzie w żółtej strefie mieszkańcy i turyści będą musieli się liczyć m.in. z nakazem noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. W żółtej strefie zostanie zredukowana również liczba gości na weselach do 75 osób (wcześniej było 100). Zmiany dotyczące obostrzeń we wszystkich strefach - jak informuje portal money.pl - mają zacząć obowiązywać od ok. 15 października. 

Myślicie, że wkrótce Warszawa trafi do żółtej strefy? 

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 

Władze Warszawy nie wykluczają wprowadzenia żółtej strefy.

Rafał Trzaskowski
East News

Czy w stolicy wrócą obostrzenia?

Koronawirus
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy
Warszawa w czerwonej strefie? "Granica została przekroczona"! Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone? 

Warszawa już wkrótce trafi do strefy czerwonej? Najnowsze dane dotyczące wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem w stolicy wskazują, że na najbliższej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że stolica dołączy do miast objętych czerwoną strefą! Co to oznacza dla mieszkańców Warszawy? Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?  Strefa czerwona w Warszawie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z portalem Onet.pl przyznał, że w najbliższy czwartek (15 października) zostaną zaktualizowane strefy w Polsce. Czy wtedy też dowiemy się, że w Warszawie zostanie wprowadzona strefa czerwona? Według doniesień portalu wszystko na to wskazuje! W ostatnich dwóch tygodniach w stolicy wykryto 2 832 przypadki zakażeń koronawirusa, a to oznacza, że granica miedzy strefą żółtą a czerwoną została już przekroczona - według obliczeń Onetu granica między strefami wynosi 2 149! Nie ma więc wątpliwości, że wspomniana granica między strefą żółtą a czerwoną została przekroczona i to z dużą nawiązką. To m.in. wynik tego, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano w stolicy 350 nowych zachorowań na COVID-19 - czytamy na onet.pl. Czy władze przygotowują się do wprowadzenia czerwonej strefy w Warszawie? Na razie nie mamy informacji ze strony organów państwowych, by Warszawa miała stać się strefą czerwoną. Liczymy, że jeżeli taka decyzja zapadnie, dowiemy się o tym wcześniej, a nie w czwartek z konferencji prasowej w telewizji i że rząd skonsultuje to z nami - w rozmowie z portalem skomentowała rzecznicza stołecznego Ratusza, Karolina Gałecka.  Czy już w czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że Warszawa zostaje objęta strefą czerwoną? Jeżeli tak to mieszkańców stolicy czekają kolejne obostrzenia. W strefach czerwonych od 10 października obowiązuje m.in....

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy
Warszawa już za kilka dni znajdzie się w żółtej strefie? Jest komentarz rzecznika Ministerstwa Zdrowia! 

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa już za kilka dni znajdzie się w żółtej strefie! W związku z najnowszymi informacjami dotyczącymi zachorowań i liczby zgonów z powodu koronawirusa mieszkańcy stolicy najprawdopodobniej będą musieli dostować się do obostrzeń. Od kiedy w Warszawie będzie obowiązywać żółta strefa? Kiedy Warszawa w żółtej strefie? Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań i ofiar śmiertelnych koronawirusa. Niestety, okazuje się, że w ciągu minionej doby koronawirusa wykryto aż u 3003 osób- zmarło aż 75 osób (dane z 7 października). To rekord od samego początku pandemii w Polsce. W związku z niepokojącymi informacji władze najprawdopodobniej już wkrótce ogłoszą, że Warszawa znajdzie się w żółtej strefie.  Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że w Warszawie najprawdopodoniej już za kilka dni zostanie wprowadzona żółta strefa. Kiedy dokładnie? Na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie- powiedział rzecznik MZ.  Jakie obostrzenia od 10 października będą obowiązywać w strefie żółtej? Przypominamy, że w żółtej strefie od najbliższej soboty będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Zostanie również zredukowana liczba gości na weselach- do tej pory na weselu mogło być 100 osób, teraz będzie to 75 osób.  Zobacz także:  Ministerstwo Zdrowia ogłasza "zero tolerancji" dla osób, które nie będą przestrzegać obostrzeń! Policja ostrzega przed mandatami Warszawa będzie w żółtej strefie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznał, że stolica na 99 procent znajdzie się w strefie żółtej.   

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner