Party Stories
Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News
Newsy

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 

Nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek! Co jeszcze?

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń nie tylko w strefach żółtej i czerwonej! Niektóre zmiany będą dotyczyć również strefy zielonej. Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć liczbę gości na weselach oraz wprowadza ograniczenia w działalności punktów gastronomicznych. Co dokładnie to oznacza?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że ze względu na wzrost liczby osób zakażonych zostaną przywrócone niektóre restrykcje. Adam Niedzielski, który zastąpił Łukasza Szumowskiego, poinformował, że we wszystkich strefach zostaną wprowadzone zmiany dotyczące liczby gości na weselach:  w strefie zielonej na weselu będzie mogło się bawić 100 osób (do tej pory w strefie zielonej na weselu mogło być 150 osób), w strefie żółtej liczna gości zostanie zredukowana do 75 osób (wcześniej było to 100 osób), a w strefie czerwonej limit pozostaje bez zmian- 50 osób. Szef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że w czerwonej strefie nie będzie zmian w limitach osób na weselach, ponieważ zostanie wprowadzone inne obostrzenie, które ma za zadanie chronić przed wirusem. Okazuje się bowiem, że zostaną wprowadzone ograniczenia w działalności restauracji, pubów czy barów!  Wszystkie lokale w czerwonej strefie będą czynne tylko do godziny 22:00.

Adam Niedzielski poinformował również, że w strefie żółtej wraca obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Do tej pory nakaz noszenia maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi obowiązywał tylko w strefie czerwonej- teraz również mieszkańcy stref żółtych będą mieli taki obowiązek.

Minister zdrowia poinformował, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone poprzez rozporządzenie, które zostanie przygotowane jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz także: Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Jak się czują były minister zdrowia i jego rodzina? Są nowe informacje! 

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia. Zmiany dotyczą m.in. liczby gości na weselach.

Koronawirus w Polsce zmiany odnośnie wesel i pogrzebów
East News

W strefach żółtych i czerwonych wraca obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

koronawirus maseczki
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy
Żółta strefa w Warszawie? Czy wrócą obostrzenia w stolicy? Jest komentarz rzeczniczki ratusza

Już wkrótce Warszawa znajdzie się w żółtej strefie? W związku z pandemią koronawirusa i wzrostem liczby osób zakażonych w stolicy zostaną wprowadzone obostrzenia? Jest komentarz rzeczniczki stołecznego ratusza! Karolina Gałecka w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poinformowała, kiedy Warszawa może trafić do żółtej strefy.  Żółta strefa w Warszawie? Od początku pandemii w Polsce wykryto już 91 514 (dane z 30 września) przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, w tym czasie w z powodu COVID-19 zmarło aż 2513 osób. Zaledwie kilka dni temu Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej poinformował, że w ciągu  ostatnich dwóch tygodni w Warszawie pojawiło się ponad tysiąc nowych przypadków koronawirusa.  Czy w związku z rosnącą liczbą zakażonych w stolicy zostanie wprowadzona żółta strefa? Rzeczniczka stołecznego ratusza w rozmowie z mediami zdradziła, kiedy możemy się tego spodziewać! Liczymy się z możliwością wprowadzenia w Warszawie żółtej strefy – Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza przyznała w rozmowie z "Rzeczpospolitą". (...) stolica trafi do strefy żółtej, gdy w ciągu 14 kolejnych dni łączna liczba zakażeń przekroczy 1066. "Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że obecnie jest to... 1206 przypadków koronawirusa. Niewykluczone więc, że wkrótce w stolicy wrócą obostrzenia. Jeżeli Warszawa będzie w żółtej strefie mieszkańcy i turyści będą musieli się liczyć m.in. z nakazem noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. W żółtej strefie zostanie zredukowana również liczba gości na weselach do 75 osób (wcześniej było 100). Zmiany dotyczące obostrzeń we wszystkich strefach - jak informuje portal money.pl - mają zacząć obowiązywać od ok. 15 października. ...

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"

Władze już wkrótce wprowadzą nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że rządzący zastanawiają się nad kolejnymi restrykcjami, aby ogarniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Konferencję prasową zorganizował również prezydent Warszawy, który w rozmowie z mediami przyznał, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70!  Będą nowe obostrzenia? Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje niepokojące informacje dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa. Niestety, liczba zakażonych wciąż wzrasta - tylko dziś (28 września) MZ poinformowało o kolejnych 1306 osobach u których test potwierdził obecność koronawirusa. Z kolei od początku pandemii koronawirusa wykryto aż u 88 636 osób - z czego 2 477 to przypadki śmiertelne. W związku z rosnącą liczbą chorych rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że władze zastanawiają się nad nowymi obostrzeniami.  Wojciech Andrusiewicz przed kamerami przypominał, że wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że w strefach żółtych i czerwonych mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. W tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Restrykcje mają być ostrzejsze- powiedział rzecznik MZ.  Rzecznik Mnisterstwa Zdrowia przyznał, że również Warszawa może znaleźć się w strefie czerwonej. Jeżeli liczba zarażonych będzie rosła w Warszawie, to miasto znajdzie się w czerwonej strefie, to nie zależy od ministerstwa tylko od danych - przyznał Wojciech Andrusiewicz.  Tuż po zakończeniu konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner