Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News
Newsy

Znamy dokładną datę otwarcia galerii handlowych! Wiadomo też, co z otwarciem kolejnych branż

Znamy dokładną datę otwarcia galerii handlowych! Wiadomo też, co z otwarciem kolejnych branż

Jarosław Gowin w ostatnim wywiadzie podał dokładną datę otwarcia galerii handlowych. Jeżeli tylko sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu, to już niedługo będziemy mogli wybrać się na zakupy do ulubionych sklepów. Wicepremier odniósł się również do sytuacji pozostałych branż! Kiedy będziemy mogli liczyć na otwarcie hoteli, restauracji czy siłowni? W tej kwestii informacje są zdecydowanie mniej optymistyczne. Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jest dokładna data otwarcia galerii handlowych

Od ponad 10 miesięcy zmagamy się z pandemią koronawirusa, która zmieniła nasze życie. W dalszym ciągu musimy przestrzegać wielu restrykcji i obostrzeń, które niestety doprowadzają do bardzo trudnej sytuacji wielu przedsiębiorców. Niektórzy nie chcą już czekać i zapowiadają otwarcie swoich lokali pomimo obowiązujących obostrzeń. Jak wiadomo na razie do 31 stycznia zostały przedłużone wszystkie restrykcje, które są nam już doskonale znane. 

Już od wielu tygodni zamknięte są siłownie, baseny czy kluby nocne, a do tego ograniczona jest działalność między innymi hoteli, restauracji i galerii handlowych. Jednak jest duża szansa, że już niedługo przynajmniej wybierzemy się na zakupy do ulubionych sklepów. Jarosław Gowin w wywiadzie dla TOK FM podał dokładną datę otwarcia galerii handlowych, zaznaczając przy tym, że ten termin będzie obowiązywać, jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu. Mowa o dacie 1 lutego.

Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeżeli w Polsce nie da o sobie znać ta nowa mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa, moim zdaniem, od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe - powiedział Jarosław Gowin  w „Magazynie EKG” radia TOK FM.

A co z innymi sektorami gospodarki? Tu informacje nie są jednak optymistyczne. Jarosław Gowin zapowiedział, że w szczególności branża turystyczna i gastronomiczna będą musiały poczekać "co najmniej kolejne tygodnie". Wicepremier dodał, że w tej kwestii jest na razie za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. 

Galerie handlowe otworzą się od 1 lutego, jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu - tak zapowiedział Jarosław Gowin podczas ostatniego wywiadu dla TOK FM. 

East News

Niestety inni przedsiębiorcy będą musieli poczekać z pełnym otwarciem swoich lokali. Mowa tu między innymi o hotelach i restauracjach.

koronawirus
East News

 

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News
Newsy
Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina
Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina

Przez pandemię koronawirusa i obowiązujące w Polsce restrykcje wszyscy drżą o tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Czy przez lockdown oraz duże ograniczenia związane m. in z handlem, nie będziemy mogli zrobić przedświątecznych zakupów? Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie działalności galerii handlowych w okresie przedświątecznym. Czy jest szansa, że w grudniu zostaną ponownie otwarte? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Przez koronawirusa świąt Bożego Narodzenia nie będzie? Krzysztof Jackowski miał wizję Koronawirus w Polsce: Galerie na Boże narodzenie będą zamknięte? Od kilku tygodni sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest naprawdę trudna . W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził kolejne restrykcje, w efekcie których zostały zamknięte m. in. galerie handlowe i placówki kultury. Nie pracuje również gastronomia stacjonarna, a posiłki można zamawiać jedynie na wynos. Premier Mateusz Morawiecki podczas oficjalnej konferencji stwierdził, że niewykluczona jest również narodowa kwarantanna. Co więc ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia? Czy rząd wymyśli rozwiązanie, które umożliwi obywatelom zrobienie świątecznych zakupów w galeriach handlowych? O tym czy jest szansa na ponowne otwarcie galerii handlowych w grudniu, wypowiedział się Jarosław Gowin w programie "Tłit":  Wszystko będzie zależało od poziomu zakażeń. Podkreślam, tym razem przyszłość miejsc pracy 100 tys. Polaków, kwestia zamożności całego społeczeństwa, spoczywa na barkach nie tylko rządu i służby zdrowia ale tez każdego z nas.  Co do galerii handlowych proszę przyjrzeć się rozwiązaniom w większości krajów Unii Europejskiej. Tam galerie handlowe są prawie wszędzie wyłączone z użytku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grudzień jest...

East News
Newsy
Galerie handlowe otworzą się w drugiej połowie maja? Padła konkretna data
Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do informacji dotyczącej konkretnej daty otwarcia galerii handlowych.

Na zakupy do centrum handlowego udamy się w drugiej połowie maja? Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej", pierwsze galerie handlowe informują pracowników o powrocie do pracy i podają konkretną datę, 18 maja. Jest to na razie informacja nieoficjalna , bowiem rząd jeszcze nie przedstawił kolejnych dat dotyczących odmrażania gospodarki. Sprawdźcie szczegóły poniżej. Zobacz także:  Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę Na zakupy do galerii handlowej udamy się 18 maja? "Rzeczpospolita" poinformowała o dacie otworzenia galerii handlowych - ma to być 18 maja. Według informacji dziennikarzy "Rz", potwierdzonych w kilku źródłach, pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że tego dnia mają wrócić do pracy. Dotyczy to między innymi galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison.  Co więcej według "Rzeczpospolitej" do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafiło pismo, w którym handlowcy wystosowali postulaty, aby otwarcie galerii handlowych miało miejsce możliwie jak najszybciej. Zdaniem informatorów "Rz", wicepremier zapatruje się na to pozytywnie.  Już kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że w rządzie trwa spór pomiędzy niektórymi ministrami, dotyczący daty otwarcia galerii handlowych. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom "Faktu", część ministrów chce, aby centra handlowe były jak najszybciej otwarte, w celu pobudzenia gospodarki. Na to jednak podobno nie chciał zgodzić się minister zdrowia. Przypomnijmy, że działalność galerii handlowych ograniczona jest od 14 marca. Zakupy możemy zrobić jedynie w sklepach spożywczych,...

East News
Newsy
Galerie handlowe będą otwarte szybciej niż zakładano? Wyciekł plan, który może wejść w życie!
Galerie handlowe będą otwarte szybciej niż zakładano? Wyciekł plan, który może wejść w życie!

Czy możemy liczyć na to, że galerie handlowe zostaną szybciej otwarte niż zakłada to rządowy projekt "odmrażania gospodarki"? Jak dowiedział się "Fakt", część ministrów chciała, aby już od poniedziałku ruszyły centra handlowe, jednak na to nie wyraził zgody minister zdrowia. Czy jest jednak szansa, że już wkrótce wybierzemy się na zakupy odzieżowe czy obuwnicze? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę Czy galerie handlowe zostaną otworzone szybciej niż zakładano?  Od poniedziałku 20 kwietnia w Polsce został wprowadzony w życie I etap "odmrażania gospodarki". Dzięki temu możemy wychodzić do parków czy lasów, zwiększono także liczbę osób, przebywających w sklepach spożywczych i wielkopowierzchniowych. Jednak w dalszym ciągu nie możemy zrobić zakupów w galeriach handlowych. Polski rząd przewidział otwarcie tych punktów dopiero w przedostatnim etapie, co może nastąpić dopiero za kilka tygodni.  Jednak jak dowiedział się "Fakt" ten punkt poróżnił nieco rządzących. Według niektórych ministrów galerie handlowe powinny zostać już otwarte, aby pobudzić gospodarkę do życia.  Były plany, by pozwolić im działać w pełnym zakresie już od poniedziałku. Ale na to twardo nie chciał zgodzić się minister zdrowia – mówi informator "Faktu" z kręgów rządowych Jednak według informacji "Faktu", w dalszym ciągu wśród rządzących trwa spór o to, aby przyspieszyć etap otworzenia galerii handlowych. Z tego też względu, by przekonać do tego działania ministra zdrowia, rzekomo padły propozycje nowych obostrzeń. Oprócz...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner