Borys Szyc i Sonia Bohosiewicz walczą o Złotego Węża

Ups... Szyc i Bohosiewicz uznani za najgorszych aktorów

Borys Szyc i Sonia Bohosiewicz walczą o Złotego Węża

Już po raz drugi w historii Akademia Węży ogłosiła nominacje do corocznych nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom i ich twórcom. Laureatów poznamy 3 kwietnia, ale sądząc po liczbie przyznanych  nominacji, murowanym kandydatem do tego nieprestiżowego tytułu jest „Kac Wawa”, który dostał ich aż 16 (!). W pierwszej trójce znalazły się też filmy: „Bitwa pod Wiedniem” i "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości".

Z kolei Borys Szyc, Mariusz Pujszo oraz Piotr Adamczyk rywalizują o tytuł "Najgorszego aktora roku". Wtórują im Sonia Bohosiewicz, Alicja Bachleda-Curuś, Roma Gąsiorowska i Marta Żmuda-Trzebiatowska walczące o miano "Najgorszej aktorki".

W kategorii "Występ poniżej godności" nominacje przyznano Piotrowi Adamczykowi, Sonii Bohosiewicz, Marianowi Dziędzielowi, Romie Gąsiorowskiej i Borysowi Szycowi.

W "Najbardziej żenujących scenach" zdaniem Akademii wystąpili Mariusz Pujszo, Michał Milowicz i Alicja Bachleda-Curuś.

Węże są wzorowane na hollywoodzkich Złotych Malinach, a członkowie Akademii twierdzą, że  zostały one powołane po to, aby rozpocząć dyskusję o kondycji polskiego kina. W ubiegłym roku za najgorszą aktorkę uznano Nataszę Urbańską. Kto będzie jej następczynią?

Zobacz:  Porażka Urbańskiej! Została najgorszą aktorką roku

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00