Czy Joanna Kulig ma realne szanse na Oskara i karierę międzynarodową?
Materiały prasowe filmu "Zimna wojna"
Aktorka podbija Hollywood
1/5
Czy Joanna Kulig ma realne szanse na Oskara i karierę międzynarodową?
Materiały prasowe filmu "Zimna wojna"

 

Gratulacje! "Zimna wojna" nominowana do Oscara! Film Pawła Pawlikowskiego został nominowany w aż  trzech kategoriach: za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia (ich autorem jest Paweł Żal) i wreszcie za najlepszą reżyserię! To naprawdę doskonały wynik!

Grająca w nim główną rolę Joanna Kulig przeżywa teraz najlepszy czas w swojej karierze. Choć nie zdobyła nominacji w kategorii "najlepsza aktorka", gwiazda tak fenomenalnie zagrała w obrazie Pawlikowskiego, że i tak zachwyca się nią cały świat! Ponoć zagraniczni producenci i scenarzyści ustawiają się do niej w kolejce. Wszyscy chcą zatrudnić Kulig. Dzwonią nawet takie sławy jak Steven Spielberg!

 

Zobacz: Joanna Kulig zachwyca na kolejnej wielkiej gali! Coraz bliżej nominacji oscarowych i... dnia porodu

2/5
Jodie Foster i Joanna Kulig
EastNews

 

Joann Kulig na swoim koncie ma spotkania z samymi gwiazdami! Polka, która lada moment na świecie przywita swoje pierwsze dziecko nie tak dawno gościła na New York Film Festival. Tam spotkała samą Jodie Foster. Wszyscy pamiętamy jej znakomitą rolę w "Milczeniu owiec".

Kulig i Foster nie tylko wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie, ale ponoć nie obyło się bez krótkiej pogawędki. O czym rozmawiały panie? Tego sekretu nie zdradziła jeszcze żadna ze stron. 

3/5
Steven Spielberg nakręci film we Wrocławiu
ONS

 

Znakomita rola Joanny Kulig w "Zimnej Wojnie" nie uszła na uwadze również Stevenowi Spielbergowi. Reżyser zaprosił aktorkę nawet do siebie na rozmowę! Gwiazda więcej o spotkaniu opowiedziała w polskim magazynie "Vogue". 

To prawda. Spielberg napisał do mnie maila, że bardzo mu się podobał film i chce mnie poznać. Gdy Maciek (mąż aktorki - red.) go przeczytał, spadł z krzesła. Spielberg jest jego ukochanym reżyserem. Maciek zaczął reżyserować po obejrzeniu "Parku Jurajskiego". Rozpłakał się ze szczęścia i nie mógł mi darować, że mnie to nie rusza. A ja akurat byłam myślami gdzie indziej. No, ale oczywiście też się cieszyłam - powiedziała Joanna. 

 

Dodała, że do rezydencji producenta wprowadziła ją "szczuplutka, ciemnowłosa kobieta, która prowadzi castingi aktorskie dla Spielberga już dwadzieścia dwa lata". Reżyser wypytywał Joannę o wszystko. Był zaciekawiony nie tylko jej CV, ale i prywatnym życiem. Po spotkaniu ze Spielbergiem, Joanna miała przyjemność porozmawiać z duńską reżyserką Susanne Bier. 

Poszłam na spotkanie. Potem na kolejne. Nastawiłam się zadaniowo. Poza tym fajnie się z ludźmi spotykać. To przyjemne - wyznała. 

4/5
Facebook

 

Foster i Spielberg to nie jedyne gorące nazwiska, które zachwyciły się Kulig. Joanna kilka tygodni temu pokazała zdjęcie z Bradem Pittem. Jak i jak donosi "Show" tuż przed świętami wznosiła toast z Demi Moore i Kate Hudson. Nie tak dawno 36-latką zachwycała się również Natalie Portman, fryzjer Madonny i makijażystka gwiazd Naomi Watts! 

5/5
Joanna Kulig
East News

 

Plotki głoszą, że do Joanny Kulig zgłosił się ponoć sam menadżer Toma Cruise'a. Czy gwiazda na stałe zamieszka już w USA? Wiadomo na razie, że 36-latka w Stanach Zjednoczonych planuje urodzić swoje pierwsze dziecko. A jak długo tam zostanie? To się jeszcze okaże. 

Więcej na temat Joanna Kulig