Wołodymyr Zełenski
AFP PHOTO /UKRAINIAN PRESIDENCY PRESS OFFICE/EAST NEWS
Newsy

Zanim Wołodymyr Zełenski zajął się polityką, wygrał "Taniec z gwiazdami"! Wideo z nim podbija sieć

Wołodymyr Zełenski jest dziś nie tylko prezydentem Ukrainy, ale i prawdziwym bohaterem. Zanim jednak zaczął karierę polityczną, m.in. wygrał „Taniec z gwiazdami” i podkładał też głos do filmowego hitu dla dzieci!

Od kilku dni cały świat z zapartym tchem śledzi wydarzenia W Ukrainie. Po tym, jak 24 lutego 2022 roku, na rozkaz Władimira Putina, armia rosyjska zaatakowała naszych wschodnich sąsiadów, wojna stała się faktem. Przez ostatnie dni poznaliśmy wielu bohaterów. Ale o jednym jest szczególnie głośno. Jest nim nie kto inny, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który dzięki swojej odwadze i walecznej postawie udowodnił, że jest prawdziwym mężem stanu. Ale zanim Zełenski na poważnie zajął się polityką i objął urząd prezydenta, odniósł wiele sukcesów w show-biznesie! 16 lat temu, jako popularny wówczas aktor, wygrał 1. edycję ukraińskiego „Tańca z gwiazdami”. Na parkiecie nie miał sobie równych, a wideo z jego występów na żywo robi furorę w sieci! Zobaczcie!   

Roksana Węgiel zdradziła kulisy pierwszego spotkania z Kevinem: "Nie liczyliśmy na wielką miłość"

Wołodymyr Zełenski w „Tańcu z gwiazdami”. 

Barwny życiorys Zełenskiego zaskakuje wielu jego zwolenników, którzy dopiero w obliczu wojny z Ukrainą poznali jego drogę do objęcia prezydenckiego fotela. Okazuje się, że prezydent Ukrainy jest człowiekiem wielu talentów. Jeden z nich - taneczny - objawił 16 lat temu, kiedy zdecydował się wystąpić w 1. ukraińskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. I był to strzał w dziesiątkę! Wówczas na parkiecie partnerowała mu znakomita tancerka Ołena Szoptenko. Ciężkie treningi przyniosły oczekiwany rezultat - Zełenski wytańczył sobie zwycięstwo. Teraz do sieci trafiło nagranie, uwieczniające taneczne występy obecnego prezydenta Ukrainy. Wideo ze skrótami jego tańców robi furorę, a w komentarzach pojawiło się mnóstwo komplementów pod adresem Wołodymyra Zełenskiego i jego tanecznych umiejętności.

Wołodymyr Zełenski jako popularny miś  

W „Tańcu z gwiazdami” Zełenski pokazał nie tylko smykałkę do tańca, ale też swoje aktorskie umiejętności. Nic dziwnego, bo zanim został prezydentem, spełniał się właśnie w tym zawodzie. Już na studiach prawniczych – co ciekawe, nigdy nie pracował w tym fachu – Wołodymyr zaangażował się w występy w amatorskim teatrze. Na początku 2003 roku zdecydował się założyć własną grupę kabaretową Kwartał 95. Razem ze swoimi przyjaciółmi artystami występowali nie tylko w Ukrainie, ale również w innych krajach postsowieckich, bawiąc do łez publiczność. Z biegiem lat ich grupa poszła o krok dalej i przekształciła się w dobrze prosperujące studio produkujące m.in. filmy, seriale i programy rozrywkowe. Sam Zełenski był gwiazdą – grał m.in. w komediach romantycznych. Jednak przełomem w jego aktorskiej karierze była główna rola w serialu satyryczno-politycznym "Sługa narodu". Co ciekawe, w produkcji emitowanej przez telewizję „1+1” Wołodymyr zagrał postać nauczyciela Wasyla Hołoborodko, który przypadkiem został… prezydentem! Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał aż trzech sezonów. Podobno to właśnie wtedy obecny prezydent Ukrainy zaczął myśleć poważnie o karierze politycznej. Na rok przed objęciem fotela prezydenckiego Wołodymyr Zełenski podłożył głos głównego bohatera w filmie familijnym „Miś Paddington”. Jak wypadł w roli sympatycznego niedźwiadka? Zobaczcie!

Zobacz także: Wołodymyr Zełenski w poruszającym przemówieniu. Tłumaczka popłakała się na wizji.

Prywatnie Wołodymyr Zełenski jest szczęśliwym mężem i ojcem dwojga dzieci. Mimo wojny cała jego najbliższa rodzina nie opuściła Ukrainy. Prezydent razem z wojskiem walczy w Kijowie, a jego żona Ołena Wołodymyriwna Zełenska, która jest pisarką, zapowiedziała, że będzie wspierać ukochanego we wszystkich działaniach i jej miejsce jest przy nim. "A dzisiaj nie będzie paniki i łez. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich, obok mojego męża, obok was”, napisała na Instagramie.

 

Prezydent Ukrainy z żoną
GINTS IVUSKANS/AFP/East News
Newsy
Wołodymyr Zełenski jest dziś bohaterem narodu. Dzieci prezydenta Ukrainy to dla niego największy skarb
Wołodymyr Zełenski i jego żona Olena są bohaterami Ukrainy podczas wojny z Rosją. Prywatnie prezydent jest ojcem dwójki dzieci. W jakim są wieku i czym się zajmują dzieci prezydenta Ukrainy?

Wołodymyr Zełenski przewodzi swojemu krajowi podczas wojny z Rosją. Aktor i komik, który do tej pory budził ogromne kontrowersje wykazał się niebywałą odwagą, zostając w kraju atakowanym przez wojska rosyjskie i odrzucił propozycję USA dotycząca wyjazdu z kraju. Prezydent Ukrainy cieszy się ogromnym wsparciem swojej żony Ołeny Zełenskiej, a prywatnie jest ojcem dwójki dzieci. Syn i córka Wołodymyra Zełenskiego nadal przebywają w Ukrainie? Dzieci prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy 2019 roku, a jego kandydatura była szeroko komentowana przez media na całym świecie. Jak wiadomo były aktor i satyryk, a z wykształcenia prawnik, który występował nawet w "Tańcu z Gwiazdami" budził ogromne emocje. Po ataku Rosji na Ukrainę okazało się, że świat zobaczył w Zełenskim doskonałego przywódcę, który robi wszystko, aby bronić kraju i obywateli i w charakterystyczny sposób odrzucił propozycję Amerykanów dotyczącą wyjazdu do USA: Potrzebuję amunicji, a nie podwózki. Prywatnie  Wołodymyr Zełenski i Ołena wzięli ślub w 2003 roku i mają dwójkę dzieci: 17-letnią Aleksandrę i 9-letniego Kiryla. Dzieci prezydenta od czasu do czasu pojawiają się na rodzinnych zdjęciach, które Pierwsza Dama Ukrainy publikuje na swoim profilu w mediach społecznościowych.          Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Olena Zelenska (@olenazelenska_official) Zobacz także:  Wołodymyr Zełenski w poruszającym przemówieniu. Tłumaczka płakała na...

AP
Newsy
Wołodymyr Zełenski jeszcze trzy lata temu rozśmieszał Ukraińców, dziś jest ich prezydentem i bohaterem!
Zełenski zrobił karierę jako aktor telewizyjny, ale historia - która pisze się właśnie na naszych oczach - zapamięta go jako niezłomnego przywódcę Ukrainy w wojnie z Rosją.

Wasyl Pietrowicz Hołoborodko, trzydziestokilkuletni nauczyciel historii w szkole średniej, zostaje niespodziewanie wybrany na prezydenta Ukrainy po tym, jak jeden z jego uczniów nagrywa i upublicznia klip, w którym belfer, nie przebierając w słowach, krytykuje korupcję w swoim kraju. Rola w serialu „Sługa narodu” jest jego najsłynniejszą. W produkcji, obfitującej w pościgi samochodowe, pijani politycy wpadają twarzą prosto w jedzenie na państwowych bankietach. Trzy sezony serii odważnie pokazywały urzędników publicznych takimi, jakimi widzą ich Ukraińcy. Skończyło się na trzech sezonach, bo... pierwszoplanowy aktor - ku zaskoczeniu Europy i świata - rzeczywiście stał się „sługą narodu” i stanął na czele państwa. Jego historia jest rzeczywiście niezwykła.  Zobacz także:   Władimir Putin jest poważnie chory? Naukowcy wyjawili czego objawem może być jego sztywna ręka Wołodymyr Zełenski - komik, który został bohaterem wojny z Rosją Wołodymyr został komikiem jeszcze zanim poszedł na studia prawnicze w rodzinnym Krzywym Rogu, największym mieście środkowej Ukrainy. Urodził się tam 44 lata temu w żydowskiej rodzinie, ciężko doświadczonej przez Holokaust. Już jako nastolatek był sympatyczny i charyzmatyczny. W wieku 17 lat wstąpił do lokalnej drużyny KVN uczestniczącej w rosyjskim show komediowym, istniejącym jeszcze od czasów ZSRR, w którym międzynarodowe zespoły rywalizują pomiędzy sobą. Kilka lat później Zełenski stworzył i stanął na czele kabaretowego teamu „Kwartał 95”.  Wielokrotnie występował z nim w Moskwie, innych miastach Rosji i w krajach postsowieckich.  W 2003 roku „Kwartał 95” rozwinął się na tyle, że zaczął realizować programy dla ukraińskiej telewizji, a medialna kariera Zełenskiego nabrała rozpędu. Zagrał...

Ołena Zełenska i Wołodymyr Zełenski
AP/Associated Press/East News
Newsy
Ołena Zełenska dzielnie wspiera Ukraińców i trwa przy mężu. Kim jest żona Wołodymyra Zełenskiego?
Wołodymyr Zełenski walczy o swój kraj - podobnie jak jego żona, Ołena Zełenska, która daje swojemu mężowi, a także całemu ukraińskiemu narodowi potężne wsparcie. Poznajcie tą niesamowitą kobietę.

Od kilku dni trwają walki na Ukrainie - oczy całego świata są zwrócone na naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Wszyscy podziwiają odwagę ukraińskiego narodu, a także ich przywódcę, Wołodymyra Zełenskiego, który mobilizuje swoich rodaków do działania i sam bierze udział w obronie kraju. Prezydenta Ukrainy cały czas wspiera jego piękna żona, Ołena - kobieta trwa nie tylko przy mężu, ale także przy wszystkich obywatelach. Kim jest i jak zaczęła się jej miłość z Wołodymyrem Zełenskim? Zobacz także:  Justyna Żyła przyjmie pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Co jeszcze zaoferowała? Kim jest Ołena Zełenska, żona Wołodymyra Zełenskiego? Cały świat wspiera i trzyma kciuki za Ukrainę - wszyscy wierzą, że koszmar wojny jak najszybciej się zakończy. Polska również jest bardzo zaangażowana w pomoc uchodźcom, którzy szukają w naszym kraju bezpieczeństwa i spokoju. Wszyscy solidaryzujemy się z Ukraińcami - również polskie gwiazdy, w tym między innymi Ilona Ostrowska, która przekaże swoje honorarium z trzech spektakli „Big Bang” na pomoc Ukrainie , czy Justyna Steczkowska, która oddała swoje wynagrodzenie za występ na koncercie specjalnym "Solidarni z Ukrainą" zorganizowanym przez TVP, dla dzieci z Ukrainy.  Wszyscy z podziwem patrzą również na postawę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który już jest bohaterem nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. W tych trudnych chwilach prezydent Ukrainy może liczyć na swoją piękną żonę, Ołenę Zełenską. Kilka dni przed wybuchem wojny pierwsza dama Ukrainy świętowała swoje 44 urodziny - dziś ta kobieta chce zrobić wszystko, aby jej kraj znów mógł być wolny, bezpieczny i szczęśliwy... Zobacz także:  Syn Pawła Deląga wziął ślub! Poruszający...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik