Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia w tej sprawie! "Nie wyobrażamy sobie..."

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia w tej sprawie! "Nie wyobrażamy sobie..."

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 19.  października odpowiedział na pytanie, które w ostatnim czasie zadaje sobie wielu Polaków - czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych. Już kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że taki pomysł rzeczywiście był, jednak nie znalazł poparcia. Jak teraz odniósł się do tego minister zdrowia? Jakie zalecenia ma dla Polaków na ten czas? Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni

Gwiazda "Rancza" przez koronawirusa nie może pracować, ale ma plan "B"! Nie uwierzycie, co robiła w przeszłości!

Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia odnośnie zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy dobowych zakażeń i zgonów, a według ekspertów te liczby mogą  być w niedługim czasie niestety jeszcze wyższe. Rząd podjął już reakcję na rosnącą falę zachorowań i wprowadził szereg dodatkowych obostrzeń. 

Przed nami jednak Wszystkich Świętych - czas, kiedy tłumnie gromadzimy się na cmentarzach i odwiedzamy groby naszych najbliższych. Jak wiadomo ten dzień w czasach pandemii koronawirusa niestety będzie wyglądał inaczej, niż pamiętamy do tej pory. Pojawiły się nawet doniesienia, że rzekomo rząd planuje zamknięcie cmentarzy w tym okresie. Już kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że taki pomysł rzeczywiście był, jednak nie znalazł poparcia. Teraz podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski także potwierdził, że cmentarze pozostaną otwarte.

Jeśli chodzi o 1 listopada, to jest święto bardzo zakorzenione w polskiej kulturze, na razie stoimy na stanowisku, że nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy, ani ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny - powiedział minister zdrowia. 

Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że każdy, kto wybiera się na cmentarz, jest oczywiście zobowiązany do noszenia maseczki. Ponadto minister zdrowia zaapelował, aby rozłożyć wizyty na grobach najbliższych w czasie. 

Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada

Dodatkowo minister zdrowia poinformował, że nie ma w planach wprowadzenia dodatkowego dnia wolnego w okresie Wszystkich Świętych.

W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię „zostań w domu” - dodał Adam Niedzielski na poniedziałkowej konferencji

Minister zdrowia poinformował, że nie ma w planach zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych 

Adam Niedzielski na konferencji prasowej
East News

Minister Zdrowia zaapelował jednak, aby rozłożyć wizyty na cmentarzach w czasie 

koronawirus
East News

 

koronawirus
East News
Newsy
Rzecznik rządu o zaleceniach na Wszystkich Świętych. Czy cmentarze zostaną zamknięte?
Rzecznik rządu o zaleceniach na Wszystkich Świętych. Czy cmentarze zostaną zamknięte?

Rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską wyjawił, jakie są zalecenia rządu na Wszystkich Świętych. Jak wiadomo wiele osób obawia się, że tego dnia nie będzie mogło wybrać się na groby swoich najbliższych, gdyż pojawiły się pogłoski, że rzekomo cmentarze mogą zostać zamknięte. Co na ten temat powiedział Piotr Mueller? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Siłownie i baseny zamknięte od jutra?! Właściciele planują strajk Rzecznik rządu o zaleceniach na Wszystkich Świętych. Czy cmentarze zostaną zamknięte? Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy dobowych zakażeń i zgonów, a według ekspertów te liczby mogą  być w niedługim czasie niestety jeszcze wyższe. Rząd podjął już reakcję na rosnącą falę zachorowań i wprowadził szereg dodatkowych obostrzeń.  Jak wiadomo przed nami 1. listopada, czyli Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie gromadzimy się na cmentarzach, aby odwiedzić groby najbliższych. Jednak w dobie pandemii ten dzień niestety nie będzie wyglądał tak, jak pamiętamy go dotychczas. W związku z tym już od pewnego czasu pojawiają się doniesienia na temat dodatkowych zaleceń na Wszystkich Świętych, a także o rzekomych planach o zamknięciu cmentarzy. Rzecznik rządu Piotr Mueller w programie "Tłit" Wirtualnej Polski opowiedział o zaleceniach, jakie na ten moment są jasne, jeśli chodzi o 1. listopada. Przede wszystkim apelujemy o to, aby wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni. W tym roku akurat to jest niedziela, to apelujemy o to, aby faktycznie w inny dzień udać się na cmentarz. Z resztą z tego co już wiemy o to apeluje również kościół. W związku z tym nie musimy koniecznie w tym dniu iść na cmentarz i o to apelujemy,...

Cmentarz
East News
Newsy
Cmentarze jednak zostaną zamknięte? Szef Ministerstwa Zdrowia zwraca uwagę na ważną rzecz!
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich? Takie pytania z pewnością zadają sobie wszyscy. Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, jednak ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce są wprowadzane kolejne obostrzenia. Ostatnio wiceszef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że najprawdopodobniej będą wydawane zalecenia, aby w okresie Wszystkich Świętych ograniczyć podróże Polaków. Czy to oznacza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy zamykano cmentarze? Jest komentarz! Maseczki na cmentarzach Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i niestety w ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych rekordowych liczbach zakażeń w naszym kraju. Wczoraj (6 października) MZ podało, że w ciągu minionej doby wykryto 2236 przypadków koronawirusa - niestety, zmarło aż 58 osób. Łącznie od początku pandemii w Polsce koronawirusa stwierdzono u 104 316 osób, a 2717 osób zmarło (dane z dnia 6 października). Od kilku dni liczba dziennych przypadków waha się w okolicach 2 tysięcy osób- w związku z tym Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od soboty (10 października) zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań będą również zamykane cmentarze przed Świętem Zmarłych? Niestety, wciąż nie ma jednoznacznej i pewnej odpowiedzi ze strony władz.  Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił na antenie Polsat News.  Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację sanitarno-epidemiologiczną, dotyczącą zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i analizuje dynamikę przyrostu zachorowań. Jednak jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać...

Cmentarz
East News
Newsy
Na Wszystkich Świętych cmentarze jednak będą zamknięte? Jest komentarz ministra zdrowia! 
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada? Jest komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytania o ewentualne zamykanie cmentarzy. Sprawdźcie, co powiedział!  Cmentarze będą zamykane? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa władze podjęły decyzję o wprowadzeniu żółtej strefy w całym kraju (strefy czerwone dalej pozostają aktualne. Już od soboty 10 października Polacy muszą stosować się m.in. do nakazu zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu. Od kilku dni chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z pandemią koronawirusa tuż przed Świętem Zmarłych zostaną zamknięte cmentarze w Polsce. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił ostatnio  na antenie Polsat News.  Teraz minister zdrowia podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy o to, czy są planowane zmiany na 1 listopada i czy cmentarze będą zamykane! Cmentarze są cały czas objęte nakazem noszenia maseczek i ten nakaz zostanie utrzymany na 1 listopada. Natomiast na pewno na najbliższym posiedzeniu zespołu rządowego, kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu- zapowiedział minister zdrowia.  Jak widać, minister zdrowia nie wyklucza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy wiosną władze zamknęły cmentarze w Polsce.  Myślicie, że na Święto Zmarłych władze powinny zamknąć cmentarze?  Zobacz także:   Dorota Gardias opublikowała pierwsze zdjęcie po powrocie ze szpitala. Poprosiła fanów o pomoc ws....

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner