Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News

Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał! 

Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News

Według informacji radia RMF FM restauracje mają być otwarte od 18 maja, ale ma to dotyczyć wyłącznie tych lokali, które mają ogródki restauracyjne i obsługę kelnerów. Wynika z tego, że na korzystanie z sal wewnętrznych jeszcze trzeba będzie poczekać! A co sądzi Minister zdrowia na temat otwierania restauracji w czasie epidemii koronawirusa? Łukasz Szumowski planuje się wybrać do jednej z nich?

Minister zdrowia o III etapie odmrażania gospodarki!

Minister zdrowia został zapytany o wyjście do restauracji i sam przyznał, że ostatnio o tym marzył, ale nie sądzi, aby to było szybko możliwe:

Zaskoczył mnie pan. Ostatnio sobie marzyłem, żeby zjeść dobry obiad w restauracji, ale nie pomyślałem, że to może być zrealizowane w najbliższym czasie. Dał mi pan jeden z tematów do sympatycznych marzeń - powiedział Łukasz Szumowski w rozmowie z wp.pl

Otwieranie restauracji  zaplanowane zostało przez rząd na III etap odmrażania gospodarki, ale będzie ono wprowadzone w dużym rygorze sanitarnym. Łukasz Szumowski dodał, że wiele zależy od sytuacji w Polsce po weekendzie majowym. 

To są plany na trzeci etap. (...)  Planujemy otwieranie gastronomii, ale poczekajmy. Plany mogą być szybkie, mogą być dalsze, ale życie jest zweryfikuje - powiedział Łukasz Szumowski.

Tym samym Minister zdrowia nie zaprzeczył informacjom podanym przez RMF FM. Co więcej okazuje się, że być może z restauracjami zostaną otwarte również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Na pytanie dziennikarzy z programu "WP Koronawirus" odpowiedział: "być może też". 

To oznacza, że już w drugiej połowie maja będzie szansa na wyjście do fryzjera, kosmetyczki czy ogródka restauracyjnego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Wiemy, kto w pierwszej kolejności ma ją otrzymać!

 

 

Szpital, walka z koronawirusem
East News

Już w połowie maja kolejny etap odmrażania gospodarki. 

East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01