East News

Ograniczenie przemieszczania się dla seniorów i dla młodzieży do 16. roku życia! Niewykluczony lockdown

East News

Spełniają się najgorsze scenariusze. Rząd ogłosił kolejne środki ostrożności, które będą obowiązywać w kraju. Cała Polska została objęta czerwoną strefą. Wprowadzono między innymi zalecenie ograniczenia przemieszczania się dla seniorów powyżej 70. roku życia oraz dla młodzieży poniżej 16. roku życia. 

Sytuacja jest nadal niedobra Jest kolejny przyrost przy bardzo szerokiej liczbie testów 60 tys. Za 10-14 dni będą miały skutek dzisiejsze obostrzenia. Jak nie będą działać będziemy musieli dalej decydować o zamknięciu poszczególnych dziedzin życia gospodarczego i kulturalnego. Jak będą potrzebne zakazy przemieszczania się czy zamknięcie granic czy głęboki lockdown to będzie trzeba się na to zdecydować - mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji

Poznajcie szczegóły!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadził nowe obostrzenia. Czerwona strefa w całej Polsce, nauka zdalna i restrykcje dla seniorów i młodzieży

Cała Polska w czerwonej strefie. Wprowadzono zakaz przemieszczania się 

Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Wprowadzono ograniczenie w przemieszczaniu się dla seniorów powyżej 70. roku życia: 

Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program #WspierajSeniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Nasze działania tutaj muszą być zdecydowane. Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach - - mówił Morawiecki.

Na Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przeznaczono aż 100 milionów złotych. Zawieszone zostały również działania sanatoriów. 

W godzinach od 8 - 16 ograniczono także przemieszczanie się osób do 16 r.ż., wyjątkiem jest przemieszczanie się pod opieką dorosłego. Nowe obostrzenia obowiązują już od soboty 23. października. 

Zobacz także: Przerażająca prognoza rządu: "Być może grozi nam trzecia fala koronawirusa"

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: będzie zakaz przemieszczania się dla seniorów i młodzieży poniżej 16. roku życia?
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48