East News

Przerażająca prognoza rządu: "Być może grozi nam trzecia fala koronawirusa"

East News

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie oznajmił, że musimy być przygotowani na kolejny wzrost zachorowań na koronawirusa:

Być może grozi nam trzecia fala. Wszystko zależy od tego, czy będzie wynalezione lekarstwo lub szczepionka na COVID-19 

Wygląda na to, że rząd przygotowuje się na najmroczniejsze scenariusze. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zakaz wesel w całym kraju i nauczanie zdalne w podstawówkach? Nieoficjalne ustalenia mediów

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki o planach rządu

Pandemia koronawirusa niestety wciąż rośnie w siłę. Z dnia na dzień Polska pobija kolejne rekordy w ilości zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na naszym kraju zachorowało ponad 10040 osób. 

Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób - podał resort zdrowia, co łącznie daje 130 ofiar w ciągu doby. 

Mateusz Morawiecki przedstawił w sejmie informacje na temat przygotowania państwa do walki z szalejącą pandemią. Podkreślił, że wciąż najważniejsze są: wentylacja pomieszczeń, noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu społecznego. 

Mamy do czynienia z bardzo groźnym zjawiskiem: drugą falą koronawirusa. Być może grozi nam trzecia fala. Wszystko zależy od tego, czy będzie wynalezione lekarstwo lub szczepionka na COVID-19. (...) Nasza strategia to tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować i żyć, nie zamykać gospodarki, a jednocześnie przecinać pas transmisyjny rozprzestrzeniania 

Dodał również, że rząd chce się przygotować na najgorsze opcje: 

Dlatego będziemy tworzyć taki system szpitalnej dostępności łóżek dla chorych na Covid-19, żeby nie spotkało nas to, co spotkało Europę Zachodnią

Dodał również, że brane jest również pod uwagę uniknięcie decyzji o nieleczeniu pacjentów powyżej danego wieku. Tymczasem w kraju wprowadzane są kolejne ograniczenia. Dziś ma zapaść ostateczna decyzja o całkowitym zakazie organizowania wesel oraz w sprawie nauczania zdalnego lub hybrydowego dla wyższych klas szkół podstawowych. 

Zobacz także: Nie będzie sylwestra w Polsacie i TVN? Czy przez koronawirusa stacje zrezygnują z koncertów?

Mateusz Morawiecki w Sejmie poinformował, że nie jest wykluczone, że niedługo może nas czekać trzecia fala zachorowań na koronawirusa. W najbliższych godzinach zostaną podjęte decyzję na temat nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych oraz odnośnie całkowitego zakazu organizacji wesel. 

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03