East News

"Zabawa w chowanego" Tomasza Sekielskiego online. Film jest jeszcze bardziej wstrząsający niż zwiastun

East News

"Zabawa w chowanego" - premiera odbyła się w sobotę dziś o godzinie 10! "Zabawa w chowanego" to drugi po "Tylko nie mów nikomu" film dokumentalny Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele. Film Sekielskiego możecie obejrzeć na YouTube od soboty od godziny 10, wtedy odbędzie się oficjalna premiera tego wstrząsającego dokumentu. O czym opowiada "Zabawa w chowanego"?

To wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Pokażemy, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje. Będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo-Kościół na styku prokuratura-kuria — wyjaśnia Sekielski. — Też są emocje, łzy, wstrząsające historie, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy — dodaje dziennikarz.

Film możecie obejrzeć za darmo w serwisie YouTube, poniżej. Film trwa 1 godzinę i 27 minut.

Za reżyserię i scenariusz "Zabawy w chowanego" odpowiedzialny jest Tomasz Sekielski, a za produkcję jego brat, Marek. Produkcja braci Sekielskich, podobnie jak pierwszy film, została sfinansowana z wpłat na konta za pośrednictwem serwisu Patronite. Jak podają wirtualnemedia.pl, budżet "Zabawy w chowanego" wyniósł ok. 120 tysięcy złotych.

"Tylko nie mów nikomu" online - gdzie oglądać pierwszy film braci Sekielskich w internecie?

Przypomnijmy, film "Zabawa w chowanego" jest kontynuacją pierwszego filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który miał swoją premierę rok temu w maju. Pierwsza część okazała się wielkim hitem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Film został wyświetlony do tej pory ponad 23 miliony razy!

 

Więcej na temat Tomasz Sekielski
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08