East News
Newsy

Wracają kina, koncerty, imprezy plenerowe. Ale uwaga, na te imprezy ciągle jeszcze nie pójdziesz

Wracają kina, koncerty, imprezy plenerowe. Ale uwaga, na te imprezy ciągle jeszcze nie pójdziesz

Premier Mateusza Morawiecki  wraz z ministrem zdrowia oraz ministra kultury ogłosili w środę kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Już wiadomo, że od 6 czerwca zniesione zostaną restrykcje w instytucjach takich jak kina, teatry i filharmonie. Dowiedzieliśmy się także, na jakich zasadach będziemy mogli się wybrać do instytucji kulturalnych. Od 30 maja wracają również koncerty i imprezy plenerowe, ale są też pewne wyjątki, i niektóre imprezy w dalszym ciągu nie będą mogły być organizowane.

Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Zniesienie obowiązku noszenia maseczek już za kilka dni! Znika też wiele innych ograniczeń

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Kina, teatry i organizacja imprez znów możliwa. Sprawdźcie zasady

Dobre wiadomości dla fanów kultury. Już od 6 czerwca znów będziemy mogli wybrać się do teatru, kina, opery czy filharmonii. Trzeba jednak będzie pamiętać o dwóch ważnych zasadach - widownia będzie mogła być zapełniona tylko w 50 procentach, a ponadto obowiązkowe dalej będzie zasłanianie ust i nosa na terenie instytucji kulturalnej.

Od 30 maja dozwolona będzie również organizacja imprez plenerowych i koncertów z udziałem maksymalnie 150 osób. Tutaj również trzeba będzie pamiętać o zasłanianiu maseczką twarzy, lub o utrzymaniu co najmniej 2 metrów dystansu społecznego.

Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego - czytamy na stronie gov.pl

Taka sama liczba osób będzie mogła uczestniczyć także w weselach już od 6 czerwca. Goście nie będą musieli mieć maseczek. Podczas tej imprezy będą musiały zostać zachowane odpowiednie wytyczne sanitarne.

Przywracamy właściwie wszystkie działy gospodarki narodowej, z zachowaniem tych rygorów sanitarnych, o których mówiliśmy - powiedział premier podczas konferencji.

Niestety fani imprez tanecznych będą musieli jeszcze poczekać na ponowne otwarcie dyskotek i klubów. Te pozostają w dalszym ciągu zamknięte i na razie nie wiadomo, kiedy znów będziemy mogli się wybrać na takie imprezy.  

East News

Od 30 maja znów będzie można organizować koncerty i imprezy plenerowe do maksymalnie 150 osób. 

East News

Kina, teatry, opery, filharmonie i inne instytucje kulturalne znów mogą działać od 6 czerwca. Trzeba będzie jednak pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy oraz ograniczeniu miejsc na widowni do 50 procent. 

East News

Zobacz także
Kasia Skrzynecka żegna Pawła Królikowskiego

Dramat w rodzinie Katarzyny Skrzyneckiej! Po zarażeniu koronawirusem zmarł jej wujek

Królowa Elżbieta II, uśmiechnięta w chustce na głowie

Przez koronawirusa Elżbieta II straci w tym roku majątek! Media ujawniły email z Pałacu

 

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy
Zniesienie obowiązku noszenia maseczek już za kilka dni! Znika też wiele innych ograniczeń SZCZEGÓŁY
Zniesienie obowiązku noszenia maseczek już za kilka dni! Znika też wiele innych ograniczeń SZCZEGÓŁY

Znamy datę zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. To już za kilka dni! Dziś (środa 27 maja) odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Podana została data zniesienia nakazu i dokładne zasady. Sprawdźcie szczegóły!  Zobacz także:  Co z koloniami letnimi? Minister Szumowski wymienia daty! Zobaczcie szczegóły Zniesienie nakazu noszenia maseczek. Padła konkretna data Obowiązek noszenia maseczek w Polsce został wprowadzony od 16 kwietnia. Podczas środowej konferencji dowiedzieliśmy się kiedy i w których województwach ten obowiązek zostanie zniesiony. Zapanowaliśmy nad chorobą, nad pandemią w sposób dużo bardziej sprawny niż najbogatsze kraje świata - ogłosił na początek premier. Jak mówił Morawiecki, wszystkie szybkie decyzje, które podjął rząd na początku pandemii służyły uporaniu się z nią. A dane o liczbie zgonów pokazują, że polska droga była słuszna. I dlatego nasz kraj może dziś podejmować inne decyzje niż pozostałe. Dlatego też można przejść do zasadniczego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od najbliższej soboty sporo się zmieni. Najpierw zasada dotycząca maseczek. Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe na przestrzeniach otwartych jeżeli da się zachować dystans 2 metrów. W sklepach, komunikacji publicznej, kościołach czy kinach maseczki będą nadal obowiązkowe - ogłosił premier. Jak dodał, od najbliższej soboty znikną też ograniczenia w handlu. Nie będą obowiązywały limity osób. Podobnie w gastronomii.  Jak mówił premier Morawiecki, będzie też można organizować zgromadzenia do 150 osób. Tydzień później, czyli od 6 czerwca, zniesione...

East News
Newsy
Galerie handlowe zostaną otwarte już po majówce! Ale musimy pamiętać o tych zasadach
Galerie handlowe już za kilka dni zostaną ponownie otwarte. Trzeba jednak pamiętać o tych zasadach

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w środę o wprowadzeniu w życie II etapu odmrożenia gospodarki. Chociaż początkowo zakładano, że galerie handlowe zostaną otwarte dopiero w III etapie, to jednak rząd zdecydował o ich wcześniejszym uruchomieniu. Przed wyjściem na zakupy, trzeba będzie jednak pamiętać o kilku zasadach. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte!  Galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja Od kilku tygodni nie mieliśmy możliwości zrobienia zakupów w galeriach handlowych z powodu obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa . Jednak to się zmieni, i to już po majówce. Rząd zdecydował się przyspieszyć otwarcie centrów handlowych i już 4 maja będziemy mogli wybrać się na zakupy. Początkowo zakładano, iż ograniczenie handlu zostanie zniesione dopiero w III etapie.  To jednak nie oznacza, że będziemy mogli swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z obiektów handlowych. O tych zasadach musimy pamiętać przed wyjściem na zakupy:  Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe – zostaną otwarte. Wprowadzamy jednak limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.  Uwaga!   W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court) - brzmi treść komunikatu opublikowanego na stronie gov.pl W dalszym ciągu musimy również pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust w...

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy
Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy 
Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy 

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek po południu szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Podał cztery etapy zdejmowania obostrzeń i ograniczeń. W dużym stopniu udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi wzrostami. Dlatego dziś warto spojrzeć na tą rzeczywistość i mysleć o ostrożnych krokach do przodu. Chcemy zaproponować nowe reguły - zasadę "trzech i" - mówił premier. Zasada "3 i" to: Izolacja - musimy zachować dystans, maseczki. Identyfikacja - "będziemy coraz lepiej starali się opanować sztukę działania kto z kim miał kontakty, kto mógł kogo zarazić". Informatyzacja - jak najwięcej pracy zdalnej, jak najwięcej cyfrowych procesów. Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy? Cztery etapy wychodzenia z ograniczeń Jak będzie wyglądało wychodzenie z ograniczeń? Jak mówił Morawiecki, od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Szczegóły planu pokazano podczas konferencji na tablicy. I Etap od 20 kwietnia: - Otwarcie lasów i parków - Złagodzone przepisy w handlu . W sklepach do 100 m2 możliwośc obsługi 4 osób na jedną kasę, powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Pracownicy sklepów będą poddawani badaniom. - Zasada - jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach. - Możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (obowiązuje dystans społeczny i zasłanianie twarzy) - Wyłączenie z ograniczania przemieszczania się bez dorosłego osób powyżej 13. roku życia.   Dalsze etapy nie mają konkretnych dat. Kolejne etapy uzależnione od postępów walki z koronawirusem. Ile będzie zachorowań,...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner