East News

Wracają kina, koncerty, imprezy plenerowe. Ale uwaga, na te imprezy ciągle jeszcze nie pójdziesz

East News

Premier Mateusza Morawiecki  wraz z ministrem zdrowia oraz ministra kultury ogłosili w środę kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Już wiadomo, że od 6 czerwca zniesione zostaną restrykcje w instytucjach takich jak kina, teatry i filharmonie. Dowiedzieliśmy się także, na jakich zasadach będziemy mogli się wybrać do instytucji kulturalnych. Od 30 maja wracają również koncerty i imprezy plenerowe, ale są też pewne wyjątki, i niektóre imprezy w dalszym ciągu nie będą mogły być organizowane.

Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Zniesienie obowiązku noszenia maseczek już za kilka dni! Znika też wiele innych ograniczeń

Kina, teatry i organizacja imprez znów możliwa. Sprawdźcie zasady

Dobre wiadomości dla fanów kultury. Już od 6 czerwca znów będziemy mogli wybrać się do teatru, kina, opery czy filharmonii. Trzeba jednak będzie pamiętać o dwóch ważnych zasadach - widownia będzie mogła być zapełniona tylko w 50 procentach, a ponadto obowiązkowe dalej będzie zasłanianie ust i nosa na terenie instytucji kulturalnej.

Od 30 maja dozwolona będzie również organizacja imprez plenerowych i koncertów z udziałem maksymalnie 150 osób. Tutaj również trzeba będzie pamiętać o zasłanianiu maseczką twarzy, lub o utrzymaniu co najmniej 2 metrów dystansu społecznego.

Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego - czytamy na stronie gov.pl

Taka sama liczba osób będzie mogła uczestniczyć także w weselach już od 6 czerwca. Goście nie będą musieli mieć maseczek. Podczas tej imprezy będą musiały zostać zachowane odpowiednie wytyczne sanitarne.

Przywracamy właściwie wszystkie działy gospodarki narodowej, z zachowaniem tych rygorów sanitarnych, o których mówiliśmy - powiedział premier podczas konferencji.

Niestety fani imprez tanecznych będą musieli jeszcze poczekać na ponowne otwarcie dyskotek i klubów. Te pozostają w dalszym ciągu zamknięte i na razie nie wiadomo, kiedy znów będziemy mogli się wybrać na takie imprezy.  

East News

Od 30 maja znów będzie można organizować koncerty i imprezy plenerowe do maksymalnie 150 osób. 

East News

Kina, teatry, opery, filharmonie i inne instytucje kulturalne znów mogą działać od 6 czerwca. Trzeba będzie jednak pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy oraz ograniczeniu miejsc na widowni do 50 procent. 

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Co zrobić, by przebić się na Youtubie? Radzi Danny Ferreri!

zobacz 01:05