Złoty Maanam Złoty Maanam Złoty Maanam, Karolina Leszko - Tyszyńska Kora Jackowska i Marek Jackowski Złoty Maanam
Złoty Maanam
1/5
Złoty Maanam

 

Po śmierci Kory  (artystka zmarła 28 - go lipca, w wieku 67 lat) zrobiło się coraz głośniej o zespole "Złoty Maanam", który został założony przez byłych członków pierwotnego Maanamu. Okazuje się, że wokalistka grupy - Karolina Leszko-Tyszyńska, dostaje pogróżki od fanów oryginalnego Maanamu! Teraz zdecydowała się na szczery wywiad, w którym opowiedziała o kontakcie z Korą i początkach kariery.

 

"Nie szukam rozgłosu na siłę"! Wokalistka Złotego Maanamu udzieliła wywiadu i przyznała, że jest zastraszana!

 

Przypomnijmy -  na początku, że z Maanamem w 2003 roku rozstało się trzech muzyków. Po kilku latach w ich ślady poszedł Marek Jackowski, który potem wpadł ponoć na pomysł (choć jest to teza bardzo dyskusyjna), by stworzyć nowy zespół, ale w "złotym", pierwotnym składzie. Nagła śmierć byłego męża Kory przerwała jednak prace nad projektem. Po kilku miesiącach, Ryszard i Krzysztof Olesińscy oraz Paweł Markowski, postanowili wypełnić wolę kolegi i założyli Złoty Maanam, co nie spodobało się Korze, która skierowała obraźliwe słowa w kierunku byłych kolegów: 

Nie mam nic przeciwko tym muzykom, kiedyś ich nawet bardzo lubiłam. Tej dziewczynie też życzę, aby zrobiła wielką karierę, ale pod swoim nazwiskiem. Wszystko w dosyć okrutny sposób zbiegło się ze sobą: śmierć Marka, moja choroba i próba zawłaszczenia nazwy Maanam. Byli koledzy zachowują się jak hieny cmentarne - mówiła w 2014 roku.

 

Teraz, po śmierci artystki, po oświadczeniu Ryszarda Olesińskiego sprawa wraca, a wokalistka Złotego Maanam jest zastraszana!

Zwracamy się do wszystkich, którzy pokochali twórczość Kory i Marka Jackowskiego o zjednoczenie wysiłków w propagowaniu i pielęgnowaniu pamięci o tych wielkich artystach. Jako ostatni żyjący muzycy i współtworzący legendarną grupę MAANAM bardzo chcemy, aby nasze koncerty były hołdem złożonym dla Kory i Marka. Uszanujmy wolę Marka Jackowskiego, który tuż przed nagłą śmiercią powołał do życia „Złoty Maanam” wraz z nową wokalistką Karoliną- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

 

To chęć zarobienia czy szczere intencje? Przeczytajcie na następnej stronie, co Karolina powiedziała nie tylko o swoim życiu, ale i Korze.

 

Polecamy: "Hieny cmentarne" Kora ostro komentowała pomysł założenia zespołu Złoty Maanam. Po jej śmierci grupa wydała oświadczenie

 

Marek Jackowski i Kora byli małżeństwem w latach 1971 - 1984

Kora Jackowska, Marek Jackowski
REPORTER

2/5
Złoty Maanam
Facebook

 

"Od rozpaczy do nienawiści" - brzmi tytuł artykułu o zespołach i Korze w "Twoim Imperium". To właśnie dla tego tygodnika wywiadu udzieliła Karolina Leszko-Tyszyńska, na którą w ostatnim czasie wylała się lawina hejtu:

Po śmierci Kory, administratorzy stron fan-clunu Kory w Internecie zaczęli wprowadzać ludzi w błąd i podjudzać ich do nienawiści. Poszło to za daleko i rzeczywiście dostałam pogróżki. Nie miałam więc innego wyjścia i zgłosiłam się na policję - zaczęła.

 

Choć nigdy nie poznała Kory osobiście, zapytana o nią, nie szczędziła słów i była bardzo wylewna:

Znam jej twórczość. Uważam, że była jedyna w swoim rodzaju. Ale byłabym hipokrytką, mówiąc, że była moją idolką, bo wychowałam się na innej muzyce. Absolutnie nie wzoruję się na Korze i nie naśladuję jej. (...) Mam świadomość, że zawsze znajdą się ludzie, którzy będą mnie krytykować - wyjaśniła.

 

Wiemy także, dlaczego Karolina zdecydowała się zostać wokalistką Złotego Maanamu - o tym na następnej stronie!

3/5
Złoty Maanam, Karolina Leszko - Tyszyńska
Facebook

Zapytana o wrogów wokalistka nie kryła oburzenia i zaskoczenia, że sprawa tak bardzo się rozwinęła:

"Nagonka na nas jest sztucznie nakręcona. Jeszcze raz powtarzam, zespół Złoty Maanam nie powstał, nagle po śmierci Kory. Gramy nieprzerwanie od przeszło czterech lat. Nikt z nas nie jest hieną cmentarną. Piosenką "Olga", Rysiek chciał po prostu oddać hołd Korze. (...) Ja nie szukam rozgłosu na siłę. Spełniam tylko wolę Marka Jackowskiego - jego żona prosiła mnie, bym kontynuowała dzieło, które przerwała nagła śmierć Marka. Z błogosławieństwem Ewy Jackowskiej i wsparciem zespołu będę więc nadal śpiewać. Nikomu nie dam się zastraszyć" - czytamy.

4/5
Kora Jackowska i Marek Jackowski
Miroslaw Stepniak/FOTONOVA

Maanam został założony w 1975 roku przez Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa. Po kilku miesiącach (w 1976) do zespołu dołączyła żona Marka, Kora.

5/5
Złoty Maanam
Facebook

Jak uważacie, jakimi intencjami kieruje się Złoty Maanam? 

Więcej na temat Kora